Skocz do zawartości

Radiator na VRM GPU a przewodność prądu


Recommended Posts

Czy metalowy radiator na sekcji vrm,vram bez użycia termopada automatycznie doprowadzi do spięcia i uszkodzenia chipu/izolatora na którym zostanie położony?

 

Sam radiator nie ma w sobie ładunku elektrycznego, ale jako metal dobrze przewodzi prąd... Więc o co dokładnie chodzi, jak to działa? 

 

Cytat

Something to remember is to be careful not to short anything out with the metal heatsinks, I made sure that the thermal pads were covering the entire bottom of the heatsink to prevent this.

https://forums.evga.com/Kraken-G12-Install-on-1080-Ti-Fe-with-pictures-m2658723.aspx

Będe wdzięczny za wyjaśnienie.

pozdrawiam 

Edytowane przez luksuw
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

A ty go "położyłeś" na tą sekcje VRM, czy na jakiejś paście jest termoprzewodzącej klejony? 

 

Generalnie to sekcja zasilania powinna być "izolowanym układem zamkniętym" (czy jak to tam się nazywało... Pamięć już nie ta, a ostatni raz teorię obwodów miałem półtorej dekady temu, na drugim roku :p), czyli poza 12V na wejściu i 5/3/2/1V na wyjściu nie powinno być żadnych przebić do górnych warstw sekcji. Jeżeli jednak miały by takowe być, to musiałbyś zmostkować tenże VRM z innym układem, który również musiałby być nieizolowany.

 

TLDR NIE, + pasta, którą kleisz rad do VRM powinna robić za izolator (chyba, że dałeś lm, w co wątpię ;)) 

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź.

 

Mam rozumieć,że mogę śmiało zastosować czy to thermopada/paste termiczną czy nawet thermal cement  do przyklejenia radiatora?

 

Czy mogę użyć dwa długie radiatory zamiast kilku oddzielnych  zarówno na  mosfet i   induktory? MSI GTX 1080 Ti

Na reddit ktoś mi napisał, że mogę użyć jednego radiatora jeśli komponenty są uziemione-grounded, mógłbyś proszę wyjaśnić czy na tek karcie mogę tak zrobić, jak to stwierdzić (z jakiegoś opisu technicznego producenta karty?) Pytam ponieważ widziałem w Internecie zarówno wersję z długiem radiatorem jak i osobne na każdy  poszczególny element.

 

z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...