Skocz do zawartości

błędy w dzienniku a wieszanie kompa


Recommended Posts

Witam was, czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie mam szukać, co wam wkleić albo co odnaleźć aby dowiedzieć się czemu dochodzi do wieszania się spontanicznego kompa ? System świeżo co postawiony, pacjent to:

Asus ROG STRIX B550-a gaming
AMD Ryzen 5 3600
Nvidia RTX 2700 Tri Frozr MSI
Corsair Vengeance RGB PRO 3200mhz 4x8GB
Creative AE-5plus
Bequiet straight power 80 plus Titanium 650W
NZXT KRAKEN x63

bvc.jpg

Link to post
Share on other sites

Ach te Ryzeny......jak ja się cieszę, że wybrałem Intela :D;) Co chwilę ktoś tu wpada z "zawieszaniem kompa" i podstawowy konfig to.....AMD Ryzen. Najpierw były płyty Asrocka, teraz już i Asusy się pojawiają. Plaga? :D 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, marko22 napisał:

Ach te Ryzeny......jak ja się cieszę, że wybrałem Intela :D;) Co chwilę ktoś tu wpada z "zawieszaniem kompa" i podstawowy konfig to.....AMD Ryzen. Najpierw były płyty Asrocka, teraz już i Asusy się pojawiają. Plaga? :D 

 

Tylko że od ponad roku nic się nie działo :P a wcześniej była płyta gigabyte aoruse elite pro b450 :D 

12 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Pokaż screen z CrystalDiskInfo tylko zanim go dasz zaznacz w programie to Funkcje -> Funkcje Zaawansowane -> Wartość RAW -> 10 [Dec] 

 

proszę:

345re.jpg

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, marko22 napisał:

Ach te Ryzeny......jak ja się cieszę, że wybrałem Intela :D;) Co chwilę ktoś tu wpada z "zawieszaniem kompa" i podstawowy konfig to.....AMD Ryzen. Najpierw były płyty Asrocka, teraz już i Asusy się pojawiają. Plaga? :D 

Zwykły efekt skali. Więcej sprzedanych to więcej problemów. Co nie zmienia faktu że większość problemów jest raportowane przez tzw użytkowników którzy nie ogarniają nic więcej niż granie. Dla nich odpalenie memtesta to jak lot w kosmos.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, angelboy napisał:

Witam was, czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie mam szukać, co wam wkleić albo co odnaleźć aby dowiedzieć się czemu dochodzi do wieszania się spontanicznego kompa ? System świeżo co postawiony, pacjent to:

Asus ROG STRIX B550-a gaming
AMD Ryzen 5 3600
Nvidia RTX 2700 Tri Frozr MSI
Corsair Vengeance RGB PRO 3200mhz 4x8GB
Creative AE-5plus
Bequiet straight power 80 plus Titanium 650W
NZXT KRAKEN x63

bvc.jpg

Odinstaluj aplikację od NZXT 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, angelboy napisał:

czyli że ona powoduje zwiechy ???

Po pierwsze ta aplikacja to nieporozumienie i w nowej wersji nigdy nie chodziła tak jak powinna (wiem bo miałem ją zainstalowaną na dwóch konfiguracjach Strix-F Z370 i obecny Strix-F B550) , samą konfiguracje masz podobną do mojej a ja nie mam problemów ze zwiechami, więc obstawiam ten szmelc.

Szeroki łukiem omijam produkty które są za jej pomocą sterowane , pomijam fakt że pod Linuxa nie ma alternatywy i taki Kraken ma funkcjonalność jak moja myszka Razera bez softu ...

Problem może leżeć też w winie biosu , sprawdź sobie najnowszy beta bios do swojej mobo, ponoć rozwiązuje problem z USB na B550.

Jednym słowem odinstaluj , sprawdź , jak śmiga to update biosu i zabawa od nowa.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, cyna76 napisał:

Po pierwsze ta aplikacja to nieporozumienie i w nowej wersji nigdy nie chodziła tak jak powinna (wiem bo miałem ją zainstalowaną na dwóch konfiguracjach Strix-F Z370 i obecny Strix-F B550) , samą konfiguracje masz podobną do mojej a ja nie mam problemów ze zwiechami, więc obstawiam ten szmelc.

Szeroki łukiem omijam produkty które są za jej pomocą sterowane , pomijam fakt że pod Linuxa nie ma alternatywy i taki Kraken ma funkcjonalność jak moja myszka Razera bez softu ...

Problem może leżeć też w winie biosu , sprawdź sobie najnowszy beta bios do swojej mobo, ponoć rozwiązuje problem z USB na B550.

Jednym słowem odinstaluj , sprawdź , jak śmiga to update biosu i zabawa od nowa.

ok przetestuję :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.03.2021 o 19:22, cyna76 napisał:

Po pierwsze ta aplikacja to nieporozumienie i w nowej wersji nigdy nie chodziła tak jak powinna (wiem bo miałem ją zainstalowaną na dwóch konfiguracjach Strix-F Z370 i obecny Strix-F B550) , samą konfiguracje masz podobną do mojej a ja nie mam problemów ze zwiechami, więc obstawiam ten szmelc.

Szeroki łukiem omijam produkty które są za jej pomocą sterowane , pomijam fakt że pod Linuxa nie ma alternatywy i taki Kraken ma funkcjonalność jak moja myszka Razera bez softu ...

Problem może leżeć też w winie biosu , sprawdź sobie najnowszy beta bios do swojej mobo, ponoć rozwiązuje problem z USB na B550.

Jednym słowem odinstaluj , sprawdź , jak śmiga to update biosu i zabawa od nowa.


Sprawdziłem sobie w menadżerze zadań, obecnie iCue powoduje największe zużycie energii, największe obciążenie procesora, do tego zauważam zależność że w momencie gdy RGB się wiesza i pojawia się czerwony trójkąt w appce to dochodzi do zawieszenia kompa, nie pamiętam jak było wcześniej ale predatory też zawieszały RGB, co do NZXT CAM jak sprawdzam ma znikome zużycie energii, procka. Nie wiem czy gdzieś indziej szukać tych sporadycznych błędów czy jak :(

666.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...