Skocz do zawartości

Notebook do hobbystycznej obroki zdjec


Recommended Posts

Cześć,

 

chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze komputera, który posłużyłby do amatorskiej obróbki zdjęć oraz jako centrum rozrywki (internet plus netflix przy wyjazdach). Chciałbym zmieścić sie w budżecie ok 3500zl. Pierwotnie zamówiłem asusa zenbooka um325ua na matrycy oled jednak po 2h pracy w domu stwierdziłem, że jaskrawość tej matrycy jest dla mnie nie do zaakceptowania, a dodatkowo martwiłbym się o jej trwałość. Dalej udało mi się kupić dość okazyjnie della 5301 na i7-1165G, 8gb ram, mx350, 512 ssd jednak ma on jedynie 8gb ramu oraz matrycę 13,3 cala co wydaje mi się, że może być za mało do siedzenia nad zdjęciami. W oko wpadł mi również matebook d16, który niedawno miał premierę, a do kupienia za 3600 wraz z monitorem. Całościowo wydaje się, że jest gorszy od della, ale ma większą matrycę 100% srgb oraz 16gb ram. W obu przypadkach gwarancja producenta to 3 lata. 

 

Czy mógłbym prosić o podpowiedź co sprawdzi się lepiej przede wszystkim do lightrooma i obróbki RAW? Czy jest może jeszcze jakiś model, który byłby godny zainteresowania?

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Ja również chciałem polecić Ci właśnie tego Matebooka, zarówno w wersji 16-calowej jak i 14-calowej. Moim zdaniem nie jest to "gorszy" laptop... Zerknij chociażby na test wydajności procesorów. Ryzen jest wydajniejszy, a do jakości wykonania obu nie można się przyczepić.
Alternatywą dla Della czy Matebooka może być Asus Zenbook - tutaj jednak na IPS, a nie na OLED
https://www.x-kom.pl/p/625840-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-um425ia-r5-4500-16gb-512-w10.html

Link to post
Share on other sites

Z tymi ryzenami 4600 jest tak, że one są dość prądożerne. Tutaj czas na baterii może nie powalać. Oczywiście to zależy od aktualnej pracy.

Jeśli nie z AMD, to  Intel. Ale tutaj warto szukać grafiki Xe, tak jak miałeś w tym Dellu 5301. Do tego budżetu możesz sobie jeszcze sprawdzić tego Vostro. Od razu z 16 gb ram. W tej kasie najczęściej jednak są modele, które są wydajne, a mają słabe matrycę jak np Acery.  https://www.x-kom.pl/p/608790-notebook-laptop-140-dell-vostro-3400-i5-1135g7-16gb-512-win10p.html
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...