Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry, piszę, bo już brakuje mi pomysłów. Komputer codziennie powoduje bluescreen i za każdym razem z innym błedem. Dodatkowo mimo użycia podzespołów na 20% komputer nie działa płynnie(z opóźnieniem). Czasami na pare minut w menadżerze zadań pokazuje "przerywanie systemu", które powoduje 100% zużycie procesora.

Rzeczy, których już probowałem:

-aktualizacja sterownikow gpu

-aktualizjacja systemu

-sprawdzenie ramów wbudowaną diagnostyką pamięci

-pełny skan antywirusem

-sprawdzenie sektorów ssd

-wyczyszczenie pamięci podręcznej z dysku C

-wyłaczenie zbędnych programów przy uruchamianiuu systemu

-odznaczenie oszczedzania zasilania w windows

-odłączenie niepotrzebnych urządzeń zewnętrznych.

 

Mój sprzęt:

cpu-1600af

gpu gigabyte 2060oc

mobo- rog b450 f gaming II

ram - 2x8 hyperx fury 3466 (ustawione na 3000)

chlodzenie cpu - fortis

ssd - sx8200pro

system 64

 

zmian żadnych nie wprowadzałem, więc możliwe, że jakaś automatyczna aktualizacja sterownika

Antywiruse użyłem Malwarebytes.

Dostaje szewskiej pasji, bo komputer jest potrzebny, a jest nie do użytku.

Z góry dziękuję 

ixen

Edytowane przez ixen master
Link to post
Share on other sites

To reset biosu i instalacja sterowników. Dla mnie wygląda wszystko ok. A jednak coś go boli.

irql_not_less_or_equal to powszechny błąd wskazujący na problemy z pamięcią. Nie mam AMD, więc do końca nie wiem, jak to się powinno zachowywać. Może coś z napięciami pamięci. Bez fizycznego dostępu ciężko coś stwierdzić. Potrzebne są testy. System widzę instalowany niedawno. Grafika sterownik najnowszy. A problem też się pojawił z nvlddmkm.sys. Odinstaluj ten nvidii, i pozwól na instalację przez system i tak popracuj. Niestety najnowsze sterowniki też są obarczone błędami. 

Link to post
Share on other sites

System był instalowany 15 marca. Więc nie sądzę, że przez 2 tygodnie aż tak się "zapchał", że potrzebny jest format. Jak nie masz innych zajęć, to możesz sobie zainstalować. Pamięci można sprawdzić. Choć dla mnie raczej to jest sprawa programowa, a nie sprzętowa. Chyba że coś z płytą się dzieje. Bez podmiany elementów nikt nie jest w stanie wskazać palcem na coś, co na 100% będzie wadliwe.

 

Ściągnij sobie stąd WhySoSlow. Może Cię nakierować, co powoduje problem. Tam jest też bardziej przyjazny soft do odczytu  dmp. WhoCrashed.

https://www.resplendence.com/downloads

 

 

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...