Skocz do zawartości

Kopanie na domowym PC - idiotyzm czy gra warta świeczki?


Recommended Posts

4 minuty temu, lucas-7 napisał:

Póki nie podłączysz aplikacji do portfela to nic Ci nie pokaże.

Póki nie będę wiedział... - niegrzeczny żart.

Tak poważnie, proszę o pomoc z aplikacją, bo nie wiem, o co chodzi.

 

5 minut temu, Dzejson_ napisał:

Krzysztof to jest tak na prawdę nie potrzebne bo wszystko załatwisz za pomocą afterburner. Ustawiasz jakiś tam max dla swoich pamięci (załóżmy bezpieczne +600-700MHz). Core nie ruszasz. Czekasz ile Ci pokaże MH/s i pwoli zjeżdżasz power limitem (powiedzmy co 1 i dajesz apply). Obserwujesz co się dzieje z hashratem i jeśli nie spada to dajesz oczko niżej i tak dalej. Z każdym oczkiem niżej będzie Ci rosła efektywność H/W. Ot cała sztuka poprawnego OC aby wydobywanie było najbezpieczniejsze dla sprzętu a rachunki za prąd niższe.

Nie wiem, czy to bezpieczne podnosić taktowanie pamięci, skoro nie mam pojęcia, jakie mają temperatury. Poza tym mam obserwować, co się dzieje z hashratem, a mnie się zdaje, że powinienem robić testy stabilności, bo przecież ważna jest stabilna i bezpieczna praca sprzętu. Oprócz tego co z zegarem rdzenia? Bo nie sądzę, żeby było mu obojętne zmniejszanie limitu mocy. A przecież pracuje sztywno ponad 1950MHz.

Link to post
Share on other sites
Teraz, Krzysztof101 napisał:

Nie wiem, czy to bezpieczne podnosić taktowanie pamięci, skoro nie mam pojęcia, jakie mają temperatury. Poza tym mam obserwować, co się dzieje z hashratem, a mnie się zdaje, że powinienem robić testy stabilności, bo przecież ważna jest stabilna i bezpieczna praca sprzętu. Oprócz tego co z zegarem rdzenia? Bo nie sądzę, żeby było mu obojętne zmniejszanie limitu mocy. A przecież pracuje sztywno ponad 1950MHz.

Całe kopanie opiera się na podkręcaniu pamięci bo wtedy wzrasta wydajność. Zegar rdzenia nie ruszasz w Twoim wypadku  (tak jak w tabelce podlinkowanej od kolegi @zbiku90 wcześniej) a jego taktowanie będzie spadać wraz z tym jak będziesz ograniczał power limit. Odciążasz sekcję zasilania karty, zmniejszasz zużycie prądu i temperatury rdzenia - same plusy. Czy OC pamięci, długotrwała praca nie ucegli Twojej karty to nikt Ci nie da zapewnienia dlatego napisałem Ci swoje zdanie w pierwszym poście. Mała szansa ale zawsze jest takie prawdopodobieństwo a w tych czasach kupisz co najwyżej 3060 za 3,5k lub 1660s za 2,5k.

 

Co do konfiguracji nicehasha'a to na youtubie jest trochę poradników. Najprościej ściągnąć quickminer a przy jego uruchomieniu będziesz musiał tylko wkleić tylko swój mining adress (jest w zakładce mining)

Link to post
Share on other sites

Nie pomogę Ci w kwestii Nicehash. Nie Korzystam, gdyż jest jawnym zaprzeczeniem decentralizacji. Do tego drogim zaprzeczeniem :]

Twoja karta powinna kręcić około 43-45Mh/s ETH, przy "szacowanym" poborze pomocy 200W. Piszę szacowanym, gdyż phoenix pokazuje mi 2.7kW na jednym z rigów gdzie rzeczywista wartość przekracza 3kW - miernik.

 

Bazując na prywatnych doświadczeniach, najłatwiejszym sposobem znalezienia Hotspot jest zabawa MSI Afterburner.

 

Ściągnij sobie Trex/lolminer/phoenix. Podepnij pod adres z Metamask i wrzucaj na dowolną giełdę. 

 

 

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...