Skocz do zawartości

Corsair Vengeance RGB PRO - poswietlenie i taktowanie


Recommended Posts

Witam was, dwa pytanka.

Jak ustawić aby pamięci działały na 3200mhz jak mają w specyfikacji ??? Nie wiem czy dobrze zrobiłem, na początku pokazywały że pracują na 2133mhz a po zmianie w bios na 3200mhz w programie pokazują że pracują na 15xxmhz ?

Drugie pytanko, czy ktoś wie gdzie znaleźć ustawienia odnośnie podświetlenia, tak aby po uśpieniu kompa pamięci ram się nie świeciły :P 

Pacjenci:
- Asus ROG STRIX b550-a
- Corsair Vengeance RGB PRO białe 4x8gb 3200mhz

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, angelboy napisał:

Drugie pytanko, czy ktoś wie gdzie znaleźć ustawienia odnośnie podświetlenia, tak aby po uśpieniu kompa pamięci ram się nie świeciły

Po uśpieniu czy wyłączeniu? 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, marko22 napisał:

Po uśpieniu czy wyłączeniu? 

Po uśpieniu :) wciskam uśpij i nadal pamięci się świecą :/ jest to dość irytujące bo nie wiem nawet gdzie na asusie czy w icue szukać opcji wyłączenia oświetlenia podczas uśpienia. W gigabyte Aoruse elite pro b450 było to prostsze :P 

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.03.2021 o 08:22, cyna76 napisał:

ustawiasz profil D.O.C.P , nie usypiam komputera to nie pomogę Ci w tek kwestii.

 

Czyli rozumiem że jak ustawię D.O.C.P to pamięci będą działały stale na 3200mhz czy po prostu po ustawieniu D.O.C.P. będą miały możliwość skoku do 3200mhz ? 

16 minut temu, marko22 napisał:

U mnie działa. Z tym że ja nie korzystam z uśpienia.

 

u mnie po włączeniu kompa z uśpienia podświetlenie się zawiesiło chociażby nawet teraz :P

Link to post
Share on other sites

To masz coś nie tak. iCue najnowsze? Armoury Crate najnowsze? Z chwilą naciśnięcia Uśpij podświetlenie gaśnie. Wchodzi do pracy, kiedy się zaloguję. I działa normalnie.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, marko22 napisał:

To masz coś nie tak. iCue najnowsze? Armoury Crate najnowsze? Z chwilą naciśnięcia Uśpij podświetlenie gaśnie. Wchodzi do pracy, kiedy się zaloguję. I działa normalnie.


tak wszystko najnowsze i zaktualizowane, nawet sam program potrafi mi się nie włączać po starcie systemu jak go próbuję odpalić o.O 

20 minut temu, marko22 napisał:

To masz coś nie tak. iCue najnowsze? Armoury Crate najnowsze? Z chwilą naciśnięcia Uśpij podświetlenie gaśnie. Wchodzi do pracy, kiedy się zaloguję. I działa normalnie.

 

no i po zaznaczeniu opcji "enable full software control" mam teraz takie akcje :/ 

 

xxx.jpg

Link to post
Share on other sites

Też miałem problem z iCue i Armoury Crate. Znalazłem rozwiązanie na forum Asusa. W opcjach iCue musi być odznaczone - Enable plugins. I oczywiście masz zainstalowaną wtyczkę do softu Asusa z Corsaira.

 

Bez-nazwy.jpg

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, marko22 napisał:

Też miałem problem z iCue i Armoury Crate. Znalazłem rozwiązanie na forum Asusa. W opcjach iCue musi być odznaczone - Enable plugins. I oczywiście masz zainstalowaną wtyczkę do softu Asusa z Corsaira.

 

Bez-nazwy.jpg

 

a masz namiar na tą wtyczkę do softu asusa ? czy gdzieś ją znajdę ? wolę skorzystać z pomocy już kogoś kto to przerabiał niż mam sam coś złego znaleźć :)

Link to post
Share on other sites

Sprawdź najpierw, czy możesz sterować oświetleniem pamięci z poziomu Armoury Crate. Jak tak, nie potrzebujesz jej. Jak nie, dam Ci linka do siebie na Google drive, bo nigdzie jej nie mogę znaleźć teraz. Nawet na stronie Corsaira nie ma :( Może najnowsze iCue instaluje ją domyślnie.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, marko22 napisał:

Sprawdź najpierw, czy możesz sterować oświetleniem pamięci z poziomu Armoury Crate. Jak tak, nie potrzebujesz jej. Jak nie, dam Ci linka do siebie na Google drive, bo nigdzie jej nie mogę znaleźć teraz. Nawet na stronie Corsaira nie ma :( Może najnowsze iCue instaluje ją domyślnie.

 

zainstalowałem, ale tak czy siak jest sroga du*a, teraz pamięci łapią za każdym razem zwiechę i oświetlenie się blokuje a w programie pojawia się ten czerwony trójkąt :/ 

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, marko22 napisał:

Sprawdź najpierw, czy możesz sterować oświetleniem pamięci z poziomu Armoury Crate. Jak tak, nie potrzebujesz jej. Jak nie, dam Ci linka do siebie na Google drive, bo nigdzie jej nie mogę znaleźć teraz. Nawet na stronie Corsaira nie ma :( Może najnowsze iCue instaluje ją domyślnie.

 

zobacz jakie dziwne skoki ma DIMM 1, kość mieści się na trzecim slocie od lewej 

satw.jpg

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, marko22 napisał:

Ja tam nie zwracam na to uwagi :D Przełóż w inny slot. Albo zostaw 2, 2 wyjmij i sprawdź. Może coś się dzieje z nią.

 

dobra na razie spokój po restarcie kompa :P może za dużo się zrobiło i łapały zwiechę :) w każdym razie dzięki za pomoc :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.03.2021 o 20:53, marko22 napisał:

Ja tam nie zwracam na to uwagi :D Przełóż w inny slot. Albo zostaw 2, 2 wyjmij i sprawdź. Może coś się dzieje z nią.

 

Powiedz mi, masz problem z Armour Crate ? wszystko fajnie ale za każdym startem systemu muszę ręcznie wchodzić w Armour i ustawiać profil poswietlenia ponieważ Armour przejął pracę iCue i iCue stał się bezużyteczny przy podświetleniu chyba że odznaczę haczyki w ustawieniach ...

W dniu 27.03.2021 o 08:22, cyna76 napisał:

ustawiasz profil D.O.C.P , nie usypiam komputera to nie pomogę Ci w tek kwestii.

 

Byłbyś tak uprzejmy i wytłumaczył czym jest D.O.C.P ? bo nie wiem jak to rozumieć, czy jeśli go ustawię to pamięci ram będą działały ciągle na najwyższych obrotach czy po prostu odblokuję im taką możliwość ?

Link to post
Share on other sites

Od ostatnich aktualizacji nie mam problemów. Zresztą ja tam nie łażę po tych aplikacjach i nie kombinuję. Zainstalowane, są, działają. Podświetlenie mam ustawione na jeden tryb i to mi wystarcza. Docelowo to właśnie Armoury Crate steruje całym podświetleniem. Nie rozumiem, do czego Ci potrzebne iCue? 

 

Druga część odpowiem za kolegę:

 

docp2ii3c.jpg

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, marko22 napisał:

Od ostatnich aktualizacji nie mam problemów. Zresztą ja tam nie łażę po tych aplikacjach i nie kombinuję. Zainstalowane, są, działają. Podświetlenie mam ustawione na jeden tryb i to mi wystarcza. Docelowo to właśnie Armoury Crate steruje całym podświetleniem. Nie rozumiem, do czego Ci potrzebne iCue? 

 

Druga część odpowiem za kolegę:

 

docp2ii3c.jpg

 

No właśnie iCue nie byłoby potrzebne gdyby nie fakt że armour crate nie uruchamia się przy starcie windows i nie ma nawet takiej opcji nigdzie i podświetlenie jest randomowe dopóki nie włączę ręcznie armour crate i nie ustawię profilu. To jest najbardziej upierdliwe :)

 

Ludzie też na reddicie piszą że mieli takie same problemy i musieli korzystać tylko z iCue oraz odznaczyć wtyczkę ...


Dzięki za to powyżej też z DOCP :)

Edytowane przez angelboy
Link to post
Share on other sites

https://www.asus.com/support/FAQ/1041654/ Wykonaj wszystko, co jest na tej stronie. Konkretnie ściągnij deinstalator Armoury Crate, usuń, ściągnij wersję do swojej płyty i po instalacji wykonaj aktualizację z poziomu aplikacji. Samo Armoury Crate nie musi być uruchomione, żeby podświetlenie działało. Używasz dopiero wtedy, jeśli chcesz to podświetlenie zmienić lub wyłączyć. Po ustawieniu aplikację zamykasz i to działa. 

 

Wersje komponentów:

Item                                                Version     
----                                                  -------     
Armoury Crate UWP App               4.0.8.0     
ROG Live Service                            1.2.5.0     
AURA Service (Lighting Service)   3.04.35     
Armoury Crate lite service             4.0.12      
ASUS AIOFan HAL                          1.1.26      
ASUS AURA Extension Card HAL  1.0.24      
ASUS AURA Motherboard HAL      1.1.4.0     
AacVGA                                            0.0.3.7     
KingstonDram                                  1.0.28      
AURA DRAM Component                1.1.06      
CorsairAsusPlugin                           2.0.0       
ENE RGB HAL                                  1.1.28.0    
PHISON HAL                                    1.0.6.0     
WD_BLACK AN1500                        1.0.12.0    
 

Edytowane przez marko22
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...