Skocz do zawartości

Witam pytanko


Recommended Posts

Procesor: AMD FX-8300  3.3 GHz ośmiordzeniow

RAM: 16GB

Zasilacz: 500W etron atx500W

Karta grafiki nvidia geforce Gtx 950 ta karta  umiera wiec dlatego chcę ja wymienić

Plyta Glowna: ASUS Motherboard M5A78L-M LX3

 mam taki sprzęt

moje  2 pytania :

1. mam tanio do kupienia  od kumpla KARTE AFOX NVIDIA GeForce GT730 4GB HDMI chce za to 300zl czy warto to tu montować

2. jaki zasilacz najlepiej kupić do tego

chciał bym sie zmiescić w 700zl

Edytowane przez Larwas
Link to post
Share on other sites

1. XD! Nie

2. To już zależy. Jeśli planujesz składać nowego kompa, to możesz zainwestować trochę wiecej i kupić, np: Seasonic Focus Plus 550W, a jeśli chcesz zaoszczędzić to Corsair VS550.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
40 minut temu, Larwas napisał:

1. mam tanio do kupienia  od kumpla KARTE AFOX NVIDIA GeForce GT730 4GB HDMI chce za to 300zl czy warto to tu montować

"Tanio od kumpla" :rotfl: Za niecałe 500zł można kupić GTX 960 i zostaje 200zł na porządny nowy zasilacz np. Seasonica S12III 550W

Link to post
Share on other sites

A od siebie dodam, że jak już tak ładnie (prawie) podałeś wykaz tego, co MASZ, i pragnienie tego, co CHCESZ - to popracuj jeszcze nad głębią tytułowania swoich tematów......Bo ja bym to "pytanko" z miłą chęcią wy********ł do kosza.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Po co drugi temat

Karta grafiki pod ten sprzęt - Karty graficzne - forum.benchmark.pl

Wiem że chłopaki ostro z Tobą polecieli ale wystarczy napisać "Przepraszam, oznaczyłem przez pomyłkę" i nikt głowy ci nie urwie.

 

Do jakich gier ta karta?

Ile kasy masz na zasilacz a ile na kartę? - szczerze, krótko i konkretnie na pw napisałem ci o zasilaczach wybrałeś cos?

 

Link to post
Share on other sites

Za 500 to nie poszalejesz na allegro za tyle dostaniesz gtx 960 2gb bez gwarancji

np.:

Karta Graficzna GEFORCE GTX 960 windforce ddr5 - Kup teraz za: 525,00 zł - Gliwice - Allegro Lokalnie

Gigabyte GeForce GTX 960 OC 2GB - Części komputerowe, Karty graficzne - Allegro.pl

Karta Gigabyte GeForce GTX 960 OC 2GB GDDR5 - Części komputerowe, Karty graficzne - Allegro.pl

Karta graficzna GTX 960 gaming 2gb - Kup teraz za: 500,00 zł - Tarnów - Allegro Lokalnie

trafiła się jedna 1050 (odpowiednik 950 - 960 jest ciut szybsza)

Karta graficzna MSI AERO GeForce 1050 2GB OC - Kup teraz za: 450,00 zł - Kielce - Allegro Lokalnie

 

Możesz coś licytować bo podałem tylko kup teraz, skąd jesteś może na olx w twojej okolicy coś będzie ale to tylko odbiór osobisty i sprawdzenie na miejscu czy działa i jak.

 

Link to post
Share on other sites

Z nowych do 500 na przeczekanie kupisz gt1030 ale ta karta jest słabsza od 950tki którą masz jedyny plus to taki że działa i ma gwarancję - poszukaj używanych.

Tania karta do gier? GT 1030! | TANIE GRANIE 4.0 - YouTube

2 minuty temu, Larwas napisał:

Sosnowiec

Legendy krążą o tym mieście - sorry nie mogłem się powstrzymać:D

Na przeczekanie

Karta graficzna XFX RX460 2GB GDDR5 Chorzów • OLX.pl

dobra cena jak na obecne czasy

Karta graficzna Radeon RX 470 4GB Lub Zamiana na PS4 Będzin Grodziec • OLX.pl

jak działa to byłaby dobra karta do twojego pc

RX 470 mining edition Katowice Bogucice • OLX.pl

Jak działa z odbiorem osobistym dobra cena wygląda jak zwykła a nie mining 

Rx 570 4 gb strix Katowice Giszowiec • OLX.pl

do rozważenia

Link to post
Share on other sites

Ta karta ma mniejszą wydajność niż gtx 950, jak już to kup w normalnym sklepie żeby nie mieć problemów z gwarancją, wg mnie za tyle jest całkowicie nieopłacalna. nie kupisz za 500 nowej karty tylko używki. niestety nie mają one gwarancji i jest ryzyko.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, olo163 napisał:

Z nowych do 500 na przeczekanie kupisz gt1030 ale ta karta jest słabsza od 950tki którą masz jedyny plus to taki że działa i ma gwarancję - poszukaj używanych.

Tania karta do gier? GT 1030! | TANIE GRANIE 4.0 - YouTube

Legendy krążą o tym mieście - sorry nie mogłem się powstrzymać:D

Na przeczekanie

Karta graficzna XFX RX460 2GB GDDR5 Chorzów • OLX.pl

dobra cena jak na obecne czasy

Karta graficzna Radeon RX 470 4GB Lub Zamiana na PS4 Będzin Grodziec • OLX.pl

jak działa to byłaby dobra karta do twojego pc

RX 470 mining edition Katowice Bogucice • OLX.pl

Jak działa z odbiorem osobistym dobra cena wygląda jak zwykła a nie mining 

Rx 570 4 gb strix Katowice Giszowiec • OLX.pl

do rozważenia

@olo163ale Ty pamiętasz, że on ma FX-8300, nie?

 

@Larwasbierz tego gtx 960, tj najlepsze na co Cię teraz stać I powinno to chodzić zauważalnie lepiej z Twoim obecnym prockiem (niestety) niż taki rx 460.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

bierz tego gtx 960, tj najlepsze na co Cię teraz stać I powinno to chodzić zauważalnie lepiej z Twoim obecnym prockiem (niestety) niż taki rx 460.

gtx 960 ogólnie jest o wiele szybszy od rx 460. Aż dziwi u amd że w Polarisie nie ma nic pomiędzy x60 a x70 bo przepaść jest ogromna. 570 spokojnie konkuruje z 1060 a 560 jest słabszy od 1050.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Larwas napisał:

KARTE AFOX NVIDIA GeForce GT730 4GB HDMI

 

Już jeden z kolegów wyjaśnił , tylko dopisze , że ta karta to pomyłka , wersje 1 i 2 gb potrafią być szybsze , a można je dostać lekko powyżej 100zł . tutaj te 4gb to pic na wodę . Jak wyżej szukaj 960 i to szybko bo ceny rosną . Dwa tygodnie temu za 500 były 960 4gb . Pamiętam bo miałem taka na sprzedaż , ale poszła w końcu z całym komputerem .

 

Było coś pośredniego -  rx470d , czyli okrojone 470 ale szło głównie na chiny . Z rok temu było tego sporo na aliexpress po 250-300zł wtedy .

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

@olo163ale Ty pamiętasz, że on ma FX-8300, nie?

Pamiętam, ale wg mnie jakby kupił tanio (500-600) rx470 4gb to zrobiłby lepszy deal, mógłby grać na wyższych ustawieniach i mniej straciłby przy odsprzedaży. Wiem że z fx może nie wykorzysta karty na maxa, ale nawet w cyber pogra na LOW. Niestety z rx za 500 jest ryzyko że kopała.

 

Link to post
Share on other sites

Miałem ostatnio dwa rx470 . Całkiem porządne karty . Niektóre wymagają undervoltingu. Np MSI gamingx pracował seryjnie na 1.25v kiedy Asus strix miał 1.15 i ogólnie była to lepsza karta . 

Ten MSI ustawiony miałem na 1,05v , strixa nie ruszałem bo i tak był bardzo chłodny . Tyle że sprzedałem ostatniego rx470 ze 2 miesiące temu za 550 , więc chyba ciężko teraz będzie kupić za 500 .

Link to post
Share on other sites

No wczoraj podesłałem coś z olx za 500 mining od asusa niby był do grania i kupiona jako nowa, ale jakby sprawdził na miejscu a potem zmienił pastę i ewentualnie termopady - te z allegro za 700-800 też mogły kopać, kupiłem w zeszłym roku 570-tkę za 430 i działa do dziś i też zrobiłem UV

RX 470 mining edition Katowice Bogucice • OLX.pl

Link to post
Share on other sites

Ja nie kupuję z olx , boję się :) chyba , że mogę sam odebrać . No ja te rxy też za grosze kupiłem . Jeden 300 chyba w 2019r drugi w tamtym roku za 290 . A teraz mam hd6850 po OC i też mi wystarcza :) . Poczekam jak będą znów po 300 to może sobie odkupię . 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kupisz rx 570 za 500 PLN lub gtx 960 za 500 to RADEON jest szybszą kartą (ale wielce prawdopodobne, że kupisz kartę po koparce - zajechana, z Biosem pod kopanie) i trzeba się będzie bawić w przywracanie do życia (np jak tu:)

 

Obie karty POWINNY stracić podobnie na wartości gdybyśmy mieli kiedyś powrócić do normalnych cen (~200 PLN). 

Link to post
Share on other sites
57 minut temu, Larwas napisał:

to teraz pytam co lepiej Rx470 czy gtx960

Ryzyko jest zawsze gtx też może być pieczony w piekarniku i paść, na olx tylko odbiór osobisty i sprawdzenie, na plus rx 470 działa 4gb vramu i większa wydajność ja brałbym mimo wszystko rx'a, nawet pod fx8300 na YT jest sporo filmików można pooglądać sobie. Po kunie GPU i tak zalecam zmienić pastę. W rx można też pokusić się o UV bo są podatne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...