Skocz do zawartości

Najlepszy ram do 700zł (bdie) do 10850k czy 10900k


Recommended Posts

Siema,

Kiedyś ktoś mi polecał jak dobrze kojarze jakieś ramy w stylu patrioty czy ewentualnie hyperx - taktowanie 4400 cl19 - tyle kojarze, pamietam ze kosztowały one 500zł albo nawet mniej, teraz nie moge ich znaleźć
Znalazłem tylko coś takiego ale tutaj cena 700zł? :O aż tak podrożały?
https://cenowarka.pl/patriot-viper-steel-dimm-kit-16gb-pvs416g440c9k-a1978524.html

Tutaj widzę 4000 cl19 za 500 zł:
https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16-gb-4000mhz-cl19-pvs416g400c9k-5668349/

Czy te tańsze da rade podkręcić dobrze czy lepiej te 200 zł doplacic?

Ewentualnie jakie inne ramy polecaice by można było je ustawić na 1.5v 4400+mhz i timingi jak najniższe coś w styli cl17. Ma być kosa!

Płyta to będzie coś w stylu MSI MAG Z490 TOMAHAWK (bo unify wyprzedane) chyba ze MSI Meg Z490I UNIFY? 

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem Vipery 4000mhz CL 19 19 19 39. Pierwsze nastawy 4200 i CL domyślne Windows wstał , occt test pamięci spoko ale gra Assetto Corsa Copetizione robiła zwis. Więc przestawiłem na razie na 4000mhz cl 17 18 18 18 37 i lecą bez problemu. Będę miał czas to spróbuję te 4200mhz ustabilizować może napięcie za niskie miałem bo 1.38v dam na 1.45v może dadzą radę.

Link to post
Share on other sites
@MariuszB35PL1,45v wydaje się w miarę bezpieczne do DDR4 z radiatorami więc czekamy na raport
No i du*a blada na 4200 nie chcą gry działać nawet z napięciem 1.45. więc poszedłem w obniżenie Cl teraz lecą na 17 17 17 37 4000mhz i napięciu 1.4v więc myślę że całkiem przyzwoicie . Teraz jeszcze znaleźć odpowiednie tRFC , domyślnie jest na 700 , myślisz że 500 wytrzyma ?
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, danieloslaw1 napisał:

powiem tak. moje vipery 4400mhz zrobiły 4000mhz cl 17 17 17 36 trfc 400. Niektórzy robią cl 16. na wiecej mhz płyta nie pozwala albo procek :)

Tyle że ja chce celować w 4400 cl17-18-18.

3800 cl16 to ja mam teraz na marnej płycie (OC z 3200 cl14)..Wyzej nie chodzi.. bo jak patrzę to mam single ranki a nie dual rank
Wiec jakbym miał mieć 4000 cl17 to żaden jakis wielki przeskok z tego mojego co mam.
 To jak tak bedzie marnie to mi sie nie opłaca nowych ramów kupowac tylko spróbować wyciągnąć więcej na tych co mam teraz, też są w końcu b-die, tylko XMP jest 3200 cl14 -> pytanie za 100 pkt, czy nizsze domyślne taktowanie nie ogranicza OC ramów na 4000mhz? czy to wszystko zalezy od plyty/procka?

T8Y8J3T.png

 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, MariuszB35PL napisał:

Teraz jeszcze znaleźć odpowiednie tRFC , domyślnie jest na 700 , myślisz że 500 wytrzyma ?

Trzeba przetestować ale powinny dać radę. Swoje b-die przy 3733 mam na 480 kompletnie stabilnie, a pewnie dałoby się zejść jeszcze niżej. 500-550 powinny zrobić bez problemu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, danieloslaw1 napisał:

powyzej 4000 mhz  nic Ci nie da w wydajności 

Da i to sporo, chodzi o popularną grę z trybem Battle royale, gdzie procek dostaje po du**e grubo, stąd ram bardzo pomaga i dlatego chce mieć najlepszy wynik z 4200+ :)
(Call of Duty Warzone)

Ale widzę że się po prostu wstrzymam i zobacze czy na innej płycie z nowym prockiem te moje ramy co mam teraz (3200 cl14) nie podkręce wyżej niż to co osiągnąłem czyli 3800 cl16

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, danieloslaw1 napisał:

Jak to jest możliwe że nie ma tutaj płyt z z490 typu msi unify która jest porównywalna do godlike/ace? 
 

A co myslicie o tych ramach? grubo droższe ale może lepsze?
https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-16-gb-4400mhz-cl19-f4-4400c19d-16gtzkk-1492581

Link to post
Share on other sites

Jak widać wiara w ludzką percepcję, umie przekroczyć granice absurdu  :rotfl:

16 godzin temu, forii napisał:

Da i to sporo, chodzi o popularną grę z trybem Battle royale, gdzie procek dostaje po du**e grubo, stąd ram bardzo pomaga i dlatego chce mieć najlepszy wynik z 4200+ :)
(Call of Duty Warzone)

Zamiana kości z 3800 CL 16 na 4400 cl 16, powinna dać Ci przyrost około 2-3 FPS. Jeżeli Twoje oko umie wychwycić taką różnicę, to kłaniam się w pas. :rotfl:

Teraz przemysł, czy click latency Twojej myszki na poziomie 11 ms, nie pogrzebie Twoich planów bycia serverowym mordulcem.

 

Gdybyś w przyszłości chciał założyć filtr stożkowy do samochodu i dwie rury od odkurzacza zamiast wydechu pisz śmiało. Znam pewne forum gdzie przyjmą Cię z otwartymi ramionami. W nazwie jest street, racing też się tam znajdzie :jupi:

 

 

 

 

 

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

i dwie rury od odkurzacza zamiast wydechu pisz śmiało

Tylko nie teleskopowe.....a harmonijkowe.....bezbłędnie się dopasowują do charakterystyki silnika....i pagórkowatego podłoża.....

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...