Skocz do zawartości

Tower + monitor do 6600 (do gier)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do kupna kompa do grania (znajdziecie moje pytanie o takiego lapka na forum ale to juz nie aktualne ;) )

W budżecie muszę zmieścić jednostkę, monitor, klawiaturę (opcjonalnie mysz i głośniki)

W tej cenie miałem nadzieje na ryzen 5 i gf 3060 ale widzę że to raczej nie realne, jedyne co znalazłem to gotowy zestaw na morele:

https://www.morele.net/komputer-vist-msi-ryzen-5-3600-16-gb-rtx-3060-480-gb-ssd-windows-10-pro-7975297/

 

Ale opinie o Vist są mieszane i chciałem zasięgnąć waszej opinii na temat tego sklepu

 

Będę wdzięczny za złożenie takiego zestawu, dodam tylko że nie jestem bardzo wymagający - gram po pracy żeby się odstresować ale chciałbym żeby PC posłużył mi dobrych kilka lat

 

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Pewnie już się zorientowałeś ale nie jest teraz najlepszy czas na składanie gamingowego komputera. Najtańsze rtx 3060 z drugiej ręki chodzą po 3500zł gdzie ich realna wartość to ok. 1600-1700zł - po tyle chodziły 2060 super / RX 5700 XT w sierpniu. Chcąc kupić ze sklepu od ręki jest jeszcze gorzej, najtaniej znalazłem za 4400:

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-3060-eagle-12gb-gddr6-gv-n3060eagle-12gd-p8077478

Na twoim miejscu kupiłbym jakąś używaną 4GB kartę na przeczekanie, zwłaszcza jeśli nie masz dużych wymagań. Ewentualnie Xbox SX za 2400 i cieszyć się grami nowej generacji już teraz. Jeśli jednak perspektywa wyrzucenia 2-3k PLN w błoto cię nie odstrasza to może ktoś się podejmie przygotowania zestawu.

Przepraszam z góry za wymijającą odpowiedź ale może się zastanowisz 2 razy.

Link to post
Share on other sites

Zastanowiłem się już wiele razy i przeczekanie raczej niema sensu patrząc na ceny krypto + problemy z półprzewodnikami wykupowanymi przez koncerny samochodowe + dodatkowo pożar jednej z ich większych fabryk w ostatnim czasie, 

Druga sprawa to to że aktualny lapek ma duuuużo lat i juz pada całkowicie więc nie mogę sobie pozwolić na czekanie roku czy dwóch , mimo wszystko doceniam troskę o mój portfel :)

 

Mam nadzieje że ktoś wypowie sie na temat zestawu z podesłanego przeze mnie linku i sklepu który go składa ponieważ puki co to najlepsze (w mojej laickiej opinii) co znalazłem

Link to post
Share on other sites

Rozejrzałem się na szybko i faktycznie ciężko znaleźć coś ciekawszego w tym budżecie. Tylko ram 2666mhz razi bo będzie mulić procesor, ale jeśli nie ma plomb to można wymienić samemu na 3600mhz. Samemu żeby poskładać coś lepszego to trzeba by polować w zagranicznych sklepach na grafikę w lepszej cenie.

Link to post
Share on other sites

Poprosilem vist o wycenę takiej modyfikacji, po dostawie na co zwrócić uwagę żeby sprawdzić czy nie wcisnęli mi czegoś słabszego itp? CPU-Z czy coś więcej?

 

EDIT:
"G.SKILL - DDR4 16GB (2x8GB) RipjawsV 3600MHz CL18 - dopłata - 170zł," - opłaca sie to brać?

Edytowane przez RickNotMorty
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, zbiku90 napisał:

Pewnie już się zorientowałeś ale nie jest teraz najlepszy czas na składanie gamingowego komputera. Najtańsze rtx 3060 z drugiej ręki chodzą po 3500zł gdzie ich realna wartość to ok. 1600-1700zł - po tyle chodziły 2060 super / RX 5700 XT w sierpniu. Chcąc kupić ze sklepu od ręki jest jeszcze gorzej, najtaniej znalazłem za 4400:

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-3060-eagle-12gb-gddr6-gv-n3060eagle-12gd-p8077478

Na twoim miejscu kupiłbym jakąś używaną 4GB kartę na przeczekanie, zwłaszcza jeśli nie masz dużych wymagań. Ewentualnie Xbox SX za 2400 i cieszyć się grami nowej generacji już teraz. Jeśli jednak perspektywa wyrzucenia 2-3k PLN w błoto cię nie odstrasza to może ktoś się podejmie przygotowania zestawu.

Przepraszam z góry za wymijającą odpowiedź ale może się zastanowisz 2 razy.

Najtańsze RTX 3060 są w zestawach w proline, ZENPC, taniej nie znalazłem a też szukam 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, RickNotMorty napisał:

"G.SKILL - DDR4 16GB (2x8GB) RipjawsV 3600MHz CL18 - dopłata - 170zł," - opłaca sie to brać?

Jeśli nie chcesz się bawić w samodzielną wymianę to moim zdaniem warto dopłacić. Różnica między 2666 a 3600 w grach jest spora.

43 minuty temu, RickNotMorty napisał:

Jaki monitor do tego do 600zł?

https://www.ceneo.pl/66893958

IPS, 2xHDMI więc można podpiąć też coś innego, szybki czas reakcji, jakieś podstawowe wbudowane głośniki

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Budżetu nie przeskoczę - i tak już musze zrezygnować z głośników i iść w klawiature marki no name byle była...

pojawił sie na morele ten:

https://www.morele.net/komputer-game-x-g500-ryzen-5-3600-16-gb-rtx-3060-500-gb-m-2-pcie-2-tb-hdd-5904325/

ram nieco lepszy bo 3200 

różnica w chłodzeniu: SilentiumPC Fera 3 HE1224 vs SilentiumPC Spartan 4 MAX któro lepsze?

Link to post
Share on other sites

ponawiam pytanie - czy ram dla tego zestawu (3200) odczuje w użytkowaniu?

https://www.morele.net/komputer-game-x-g500-ryzen-5-3600-16-gb-rtx-3060-500-gb-m-2-pcie-2-tb-hdd-5904325/

 

czy lepiej o dołożyć 360zł i mieć zestaw poniżej z ramem 3600?

https://www.morele.net/komputer-vist-msi-ryzen-5-3600-16-gb-rtx-3060-480-gb-ssd-windows-10-pro-7975297/

 

oraz któro chłodzenie jest lepsze: SilentiumPC Fera 3 HE1224 vs SilentiumPC Spartan 4 MAX

 

jutro chciałbym złożyć zamówienie także prosze o pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
5 godzin temu, Ziental napisał:

Choć dla mnie osobiście 27 to wciąż za mało, najchętniej jechałbym na UWQHD 34 cale

Ja szybkie strzelanki ledwo na 27" ogarniam więc to kwestia zastosowania i odległości od ekranu.

19 minut temu, RickNotMorty napisał:

czy lepiej o dołożyć 360zł i mieć zestaw poniżej z ramem 3600?

Tu (w tym vist) przynajmniej masz wyszczególnione wszystkie części i nie trafisz na jakieś biedawersje płyty czy zasilacza. Dodatkowo masz (chyba) legalny win10 pro który kosztuje normalnie ponad 600zł. W tym drugim zestawie z 3200 masz w zamian dysk hdd 2tb który idzie dokupić za trochę ponad 200zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystko spoko poza dyskiem. CL100 to jedna z najtańszych budżetówek obecnie i z tego co widzę w raporcie to masz 100GB nieprzydzielone do partycji :co:

Dobrze że dopłaciłeś do ramu, było warto moim zdaniem. Chłodzenie powinno sobie jako tako poradzić bez OC/PBO.

E: Pokaż screena z zarządzania dyskami

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dysk ogarnięty - jak przyszedł to miał jedna partycje i podczas dzielenia zapomniałem o 100gb xD

 

Ram jak robiłem pierwsze raporty to wychodziło ze mam 2133, po telefonie do Vist powiedzieli mi gdzie w biosie zmienić profil (uprzedzałem że jestem laikiem ;) ) i dopiero pokazało 3600

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, RickNotMorty napisał:

Ram jak robiłem pierwsze raporty to wychodziło ze mam 2133

To już chyba wiem skąd te kiepskie opinie o nich, takie rzeczy się robi zaraz po złożeniu :D Mimo wszystko zestawik jak na obecne ceny całkiem spoko.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...