Skocz do zawartości

restarty pc podczas grania


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu męczą mnie nagłe restarty pc podczas grania i mam wrażenie, że ostatnio ich częstotliwość się zwiększyła. Bez żadnego błędu, czy bsod komputer po prostu się restartuje - czasem po 5min grania, czasem po 30 min  a czasem po godzinie... W podglądzie zdarzeń mam błąd KernelPower 41

Specyfikacja komputera: 

CPU: Intel Core i5-6500 @ BeQuiet Pure Rock

MOBO: MSI Z170A Gaming M3 

RAM: 16 GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3000MHz

GPU: Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming

HDD: Samsung 1TB HD103SJ F3 @ SQD

SSD: Plextor M5S 128GB/Micron M1100 256GB/Crucial MX500 500 GB

PSU: Seasonic S12II-620 SS-620GB Bronze 

CASE: Fractal Design Define R5

 

Odpaliłem OCCT i podczas Power Supply test następuje restart.

GPU test odpaliłem i przechodzi normalnie 15-20 min.

przy CPU test wywala błąd #Core 0 albo #Core 2 ale nie sądzę żeby winny był procesor

 

Mój typ to zasilacz - co uważacie? Miesiąc temu stuknęło mu 10lat jak u mnie pracuje...

 

Edytowane przez fliCk
Link to post
Share on other sites

Zasilacz zmieniony na Seasonic Focus GX-550 i chyba z restartami sobie poradziłem lecz teraz mam inny problem... mianowicie podczas uruchamiania PC zapala się czerwona lampka VGA na płycie głównej na 5-10s i dopiero po tym czasie jak zgaśnie cały komputer się bootuje...

jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Zgadza się. Na starym zasilaczu nie było tego objawu? Rozumiem, że karta siedzi w pierwszym slocie przy CPU? Kable podpięte zasilające wszystkie? Wg instrukcji dioda informuje, że nie wykryto grafiki lub jest uszkodzona. Po uruchomieniu robiłeś testy na nowym zasilaczu? Wszystko jest ok?

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, marko22 napisał:

Zgadza się. Na starym zasilaczu nie było tego objawu? Rozumiem, że karta siedzi w pierwszym slocie przy CPU? Kable podpięte zasilające wszystkie? Wg instrukcji dioda informuje, że nie wykryto grafiki lub jest uszkodzona. Po uruchomieniu robiłeś testy na nowym zasilaczu? Wszystko jest ok?

Na starym zasilaczu nie by lo tego. Kable podpięte OK. W testach wszystko OK choć OCCT w starszej wersji 4.5.1 nagle nie chce się uruchomić.

I teraz widzę jakieś cyrki się dzieją bo po uruchomieniu nie widzę HDD w eksploratorze tak jak by go nie widział...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...