Skocz do zawartości

8700k vs 10900k w COD Warzone (1080p)

Recommended Posts

Temat kontrowersyjny, według mnie typ jest fejkiem, nie chce mi sie wierzyć że w porównaniu z moim 8700k (4,8ghz) + rtx 3080 + ramy 3800 cl16 mam w identycznych miejscach gdzie on lądował 140-150fps a u niego jest na 2080ti powyzej 210 fps... system i rozdzialka taka sama

Ktos jest w stanie przenalizowac czy na 10900k mozna cos takiego osiagnac? 

W Multiplayer (8vs8) to ja mam stabilne 250+ fps ale w Warzone(150 osób) ten mój procek widze grubo dostaje po du**e i sie zastanawiam czy roznica 80 fps miedzy 8700k a 10900k jest mozliwa? Jaki on moze miec setup by miec az tyle fps? 

najlepsze ze typ oferuje usługi podkręcania i uzyskania czegos podobnego uwaga... za 500$ czyli 2000zl XD

Edytowane przez forii
  • Haha 1
10 minut temu, janek20 napisał:

A wiesz co ściągnę i sprawdzę.Jeno on tam na pustej mapie lata?Ze niby fps wysoki?taki sobie .Do zrobienia

Byłbym wdzięczny :) pamietaj ze to 1080p
Goście piszą że największą różnice robi OC ramu. Czyli b-die i 1.5v napięcia + max wyciśnięte OC czyli pewnie cos w stylu 4600+ cl19 zacisniete.

Po Twoim setupie jeśli to prawda to powinieneś mieć w tej okolicy jak wylądujesz około 170 fps, nie więcej, może nawet mniej, ustawienia te same. Porównuje to do swojego setupu, bo ramy mamy powiedzmy te same, tez mam 3600 cl16 zacisniete wszystkie rzedy, pomijam roznice 16gb vs 32gb (nie powinna byc wieksza ale zrownowana z moim 16gb), gpu taki sam i nawet taki sam OC + jedyna roznica wiec powinna byc w procku. Jesli faktycznie bedziesz mial 40 + wiecej niz moje 140 fps czyli 180 to bede zaskoczony. Jesli nie to bede musial ten temat przeniesc do tematu RAMÓW i podpytać kolegów czy faktycznie roznica miedzy Twoim setupem z ramem 3800 a 4600 bylaby mozliwa.

Edytowane przez forii
2 minuty temu, login1969 napisał:

W niższej rozdziałce procesor ma większe znaczenie niż w rozdzielczości wyższej,  więc on mając dużo wydajniejszy procesor, w 1080p będzie miał więcej FPS.

No to ja to wiem przeciez... ale ze 80 fps wiecej? przeciez miedzy 8700k a 10900k nie ma roznicy w wydajnosci 50%

1 godzinę temu, forii napisał:

czy dodatkowe 40 fps mozna uzyskac mając lepszy OC ramu w porównaniu do 3800 cl16? - czyli powiedzmy 4700 cl19?

Nie wydaje mi się

4 godziny temu, forii napisał:

najlepsze ze typ oferuje usługi podkręcania i uzyskania czegos podobnego uwaga... za 500$ czyli 2000zl XD

Fajny ma patent na koszenie frajerów :D Niech się trafi z 5 na miesiąc i można leżeć do góry... brzuchem ;)

Jak to na grach online .Mam 240 fps czasem a czasem i 180

Tam gdzie jest on nie ma za duzo  budynków i graczy wiec jego fps jest możliwy

Co do filmiku to mi expirience coś strajkuje.Jeszcze sprawdzę 6/12 czy sa jakieś duze różnice

Zreszta na 6/12 tez lata dobrze z 230-240 fps,ciezko porównać do10/20 bo gra multi

10 rdzeni bez HT chodzi jednak słabiej od 6/12,nie pierwsza gra.Tyle ci mogę powiedzieć

Edytowane przez janek20

gościu ma jakiś szalony fps, jak by przeniósł się w czasie i grał na RTX4090 z jakimś i9-12900K

u mnie na konfiguracji RTX3090 [email protected] + i9-9900KS @5,0GHz + 2x8GB_3600MHz_CL15

rzadko kiedy przekracza 200fps, minimalnie najczęściej spada do 150fps

Edytowane przez mutissj

Czy to dużo?pewnie tak bo duall ranki sporo dają.

Miałem porównanie bo przez kilka dni miałem podobne SR( error w zakupach)

W każdym badz razie jakieś większych różnic nie ma na symulowanym 10600k aka 8700k( niby to samo z wyjątkiem 20mb kesza zamiast 12)

Edytowane przez janek20
  • Że co, proszę? 1
4 godziny temu, janek20 napisał:

nietrafny przykład dałeś na filmiku, to jest mała mapa w trybie mini-battleroyale, tam z reguły wszyscy mają wyższy FPS...

10 godzin temu, mutissj napisał:

gościu ma jakiś szalony fps, jak by przeniósł się w czasie i grał na RTX4090 z jakimś i9-12900K

u mnie na konfiguracji RTX3090 [email protected] + i9-9900KS @5,0GHz + 2x8GB_3600MHz_CL15

rzadko kiedy przekracza 200fps, minimalnie najczęściej spada do 150fps

Na 1440p to bardziej gra na grafikę siada... odpal na 1080p :P ciekawe czy będzie mniej fps czy więcej, polecam też pełny ekran ten normalny odpalić (zamiast pełny ekran bez ram) - to też zwiększa fps (chyba że to po polsku tak się nazywa) + Aantyaliasing na zero na testy.

10 godzin temu, janek20 napisał:

Miałem porównanie bo przez kilka dni miałem podobne SR( error w zakupach)

W każdym badz razie jakieś większych różnic nie ma na symulowanym 10600k aka 8700k( niby to samo z wyjątkiem 20mb kesza zamiast 12)

Na tej mapie to nawet nie wiem ile mam fps ale mogę też wylądować dzisiaj wieczorem i porównać. Choć nie sądze że mam i tak tyle fps więc jednak roznica widze ze jest
Tak czy siak odpal normalny tryb jak multi wyżej zaproponował i wyląduj tutaj (ŻÓŁTE KÓŁKO), mozliwe ze jednak bedziesz mial te 200 fps, jest nadzieja że 10900k robi dużo większą robote z 32gb wg moje 8700k + 16gb ramu ale troche wyższe taktowanie.

A dodatkowo mógłbyś odpalić kompa na 16gb ram? Jakbys mógł wyjąć te dwie kości na test? chyba ze w biosie moze wylaczyc te dwie kości jakoś. Byłbym wdzięczny, razem byśmy mieli porównanie czy warto iść w dual ranki (4x8gb) czy 2x8gb (ale wyższe taktowanie)

2.jpg

Edytowane przez forii

Jeśli odpalę w16 to będzie single Chanel ram i fps siądzie z 80 procent. Tak przynajmniej mi się zdaje bo nigdy nie odpaliłem 1 kości Duall rank

To są dwie kości dwustronne po16 GB nie 4 po 8,tam przepustowość byłaby chyba ta sama ale dostęp szybszy. Zresztą trudno powiedzieć.  Szczegółowych testów brak

Edytowane przez janek20
18 godzin temu, janek20 napisał:

Jeśli odpalę w16 to będzie single Chanel ram i fps siądzie z 80 procent. Tak przynajmniej mi się zdaje bo nigdy nie odpaliłem 1 kości Duall rank

To są dwie kości dwustronne po16 GB nie 4 po 8,tam przepustowość byłaby chyba ta sama ale dostęp szybszy. Zresztą trudno powiedzieć.  Szczegółowych testów brak

O kurde jest i te 200 fps, ja w tym miejscu jeszcze w lobby gdzie jest mnóstwo graczy wokoło to mam jakoś 150. Czyli jednak proc robi znaczącą różnicę i jest to więcej niż te porównawcze 10-20fps na benchmarkach. Dodatkowo mówisz że proc podkręcony tylko na 4,9ghz? To pewnie na 5,3ghz byłoby +10 fps.
Nieźle : o
Bez tylu ludzi wokoło to pewnie byś miał 240 fps :O
Czyli pora kupić 10900kf bo cena taka sama a jest troche lepszy, minimalnie : P
Pomyslec ze za swojego 8700k zaplaciłem 1430 zł co prawda z delidem już ale jednak..