Skocz do zawartości

Stabilne 220-300 fps w Warzone na 1080p?


Recommended Posts

Według mnie typ jest fejkiem, nie chce mi sie wierzyć że w porównaniu z moim 8700k (4,8ghz) + rtx 3080 + ramy 3800 cl16 mam w identycznych miejscach gdzie on lądował 140-150fps a u niego jest na 2080ti powyzej 210 fps...

Ktos jest w stanie przenalizowac czy na 10900k mozna cos takiego osiagnac? 

W Multiplayer (8vs8) to ja mam stabilne 250+ fps ale w Warzone(150 osób) ten mój procek widze grubo dostaje po du**e i sie zastanawiam czy roznica 80 fps miedzy 8700k a 10900k jest mozliwa? Jaki on moze miec setup by miec az tyle fps? 

najlepsze ze typ oferuje usługi podkręcania i uzyskania czegos podobnego uwaga... za 500$ czyli 2000zl XD
 

 

Link to post
Share on other sites

Jakie masz użycie karty?

Ja na 5800x 4.7 + 6800xt -2600/2150 mam na jego ustawieniach ok 180-200fps (czasami skoczy wyżej), ale czesto zuzycie karty spada. 

Niestety pod względem optymalizacji ta gra leży po całości.

Z opcji graficznych jedyne ustawienie które zabiera sporo fps to antyaliasing, reszta zabiera bardzo małe liczby klatek.

Tutaj masz gościa który to mega fajnie sprawdził i opisał na podstawie 2PC

WARZONE FPS GUIDE 2021: Best PC Settings to boost FPS in Warzone - YouTube

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

Ogólnie ta gra mocno obciąża procki u mnie np na 7920x od 25 do 50% nie raz peaki do 60% są :) Filmik na YT pokazuje tzw moda który odblokowuje boost na rdzeniu.

Edytowane przez MrTooth
Link to post
Share on other sites
W dniu 25.03.2021 o 12:34, MrTooth napisał:

Ogólnie ta gra mocno obciąża procki u mnie np na 7920x od 25 do 50% nie raz peaki do 60% są :) Filmik na YT pokazuje tzw moda który odblokowuje boost na rdzeniu.

Jaki mod? Powiedź coś więcej, nie wierze ze jest cos takiego, w biosie mam wszystko odblokowane i procek stale na 4,8ghz

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites
W dniu 27.03.2021 o 12:40, forii napisał:

Jaki mod? Powiedź coś więcej, nie wierze ze jest cos takiego, w biosie mam wszystko odblokowane i procek stale na 4,8ghz

Mod swich na karcie graficznej pokazane jest na filmiku od 3 minuty ! Tego w biosie nie zrobisz . To jest już integracja w elementy na laminacie PCB w karcie graficznej.Zresztą jest różnica miedzy 6 rdzeniowym prockiem a 10.W grach single player moze aż takiej róznicy nie ma ale w multi juz widać.

Edytowane przez MrTooth
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, MrTooth napisał:

Mod swich na karcie graficznej pokazane jest na filmiku od 3 minuty ! Tego w biosie nie zrobisz . To jest już integracja w elementy na laminacie PCB w karcie graficznej.Zresztą jest różnica miedzy 6 rdzeniowym prockiem a 10.W grach single player moze aż takiej róznicy nie ma ale w multi juz widać.

Faktycznie, czyli pewnie ciśnie na 2400+mhz na core i dlatego.
Generalnie ten gościu wrzucił nowy film:


Co prawda sprawdzał coś co dla mnie jest czymś oczywistym czyli okrojony system ale przy okazji widać że typ osiąga w konkretnym miejscu 300 fps. Sam cisnę na Windowsie Superlite 10 od Ghost Spectre który ma podobne wyniki co do tego Customowego ISO od techa ale porównując mój sprzęt czyli 8700k, ram 3800 cl16 + rtx 3080 osiągam w tym dokładnie miejscu co on 210 fps
https://i.imgur.com/kLRkusg.png

Czyli możliwe jest to że z jego modem powiedzmy zyskuje 10 fps(?) bo akurat w Warzone i tak bardziej sie CPU liczy no ale powiedzmy ze mialbym z jego modem 220 fps, gdybym wymienił jednak procka z 8700k na 10900k to pewnie miałbym 260-280 fps (bez jego hardkorowego OC do 5,4ghz) + potem ramy z 3800 cl16 na 4266 cl17-18-18 i mialbym te 290 fps?
Domyslam sie ze najwiecej procek daje wiec pomijajac mod switcha przejscie z 8700k na 10900k dałoby mi około i 70 fps i pewnie duzo mniejsze dropy w innych miejscach.
Tak wiec w tym przypadku mysle ze to jak najbardziej mozliwe, pomijam przejscie na pci-e x16 3.0 z x8 3.0 choc to tylko 3% czyli jakies 6 fps

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, forii napisał:

Faktycznie, czyli pewnie ciśnie na 2400+mhz na core i dlatego. Generalnie ten gościu wrzucił nowy film : Co prawda sprawdzał coś co dla mnie jest czymś oczywistym czyli okrojony system ale przy okazji widać że typ osiąga w konkretnym miejscu 300 fps. Sam cisnę na Windowsie Superlite 10 od Ghost Spectre który ma podobne wyniki co do tego Customowego ISO od techa ale porównując mój sprzęt czyli 8700k, ram 3800 cl16 + rtx 3080 osiągam w tym dokładnie miejscu co on 210 fps.Czyli możliwe jest to że z jego modem powiedzmy zyskuje 10 fps(?) bo akurat w Warzone i tak bardziej sie CPU liczy no ale powiedzmy ze mialbym z jego modem 220 fps, gdybym wymienił jednak procka z 8700k na 10900k to pewnie miałbym 260-280 fps (bez jego hardkorowego OC do 5,4ghz) + potem ramy z 3800 cl16 na 4266 cl17-18-18 i mialbym te 290 fps?.Domyslam sie ze najwiecej procek daje wiec pomijajac mod switcha przejscie z 8700k na 10900k dałoby mi około i 70 fps i pewnie duzo mniejsze dropy w innych miejscach.Tak wiec w tym przypadku mysle ze to jak najbardziej mozliwe, pomijam przejscie na pci-e x16 3.0 z x8 3.0 choc to tylko 3% czyli jakies 6 fps

Docelowo ta gra to crap wydajnościowy to po pierwsze. Po drugie nie wiem czy wiesz ale ta gra ma takie zabezpieczenia antichterskie co cs:go dlatego nie gram w takie gry szkoda czasu i nerwów. A po trzecie ta gra ma tyle bugów , glichy i błedów w samym kodzie gry że głowa mała co z tego że dobrze wygląda jak optymalizacja leży pomijajac aktualizacje ważące po 100 gb ? Tak tyle moich zanjomych w to grało że po roku czasu zostało tyle osob co na mojej rece palców. Róźnica jest w low i avg fps jeśli chodzi o ilość. U mnie na 7920x ciśnie procka pod 40-50% ale i tak po tym roku zmieniam na Xeona 3175X.

Edytowane przez MrTooth
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, MrTooth napisał:

Docelowo ta gra to crap wydajnościowy to po pierwsze.

Czemu tak sądzisz?

2 godziny temu, MrTooth napisał:

Po drugie nie wiem czy wiesz ale ta gra ma takie zabezpieczenia antichterskie co cs:go dlatego nie gram w takie gry szkoda czasu i nerwów.

Nie grasz w gry w których za cheatowanie jest dożywotni ban? :D Ciekawe czemu.

2 godziny temu, MrTooth napisał:

A po trzecie ta gra ma tyle bugów , glichy i błedów w samym kodzie gry że głowa mała

Nie zauważyłem a trochę grałem.

20 godzin temu, forii napisał:

Generalnie ten gościu wrzucił nowy film:

Przestań czerpać wiedzę z jutuba a zacznij z portali technologicznych to może się czegoś użytecznego dowiesz.

Link to post
Share on other sites

Właśnie porównałem z kolegą co ma 9900k + rtx 3090 i na tych samych ustawieniach miał dosłownie takie same fps co ja w ustalonych miejscach.
A mój sprzęt jak wiadomo to 8700k + rtx 3080.
Także tak, ta gra jest  źle zoptymalizowana. A ten typ co osiąga 300 fps to musiał nieźle nakombinować by mieć tyle fps, kosztem na pewno czegoś ; )

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, forii napisał:

Właśnie porównałem z kolegą co ma 9900k + rtx 3090 i na tych samych ustawieniach miał dosłownie takie same fps co ja w ustalonych miejscach.
A mój sprzęt jak wiadomo to 8700k + rtx 3080.
Także tak, ta gra jest  źle zoptymalizowana. A ten typ co osiąga 300 fps to musiał nieźle nakombinować by mieć tyle fps, kosztem na pewno czegoś ; )

Mówiłem :/ Ale ludzie sobie ją chwalą ehh .... żałosne.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, forii napisał:

Właśnie porównałem z kolegą co ma 9900k + rtx 3090 i na tych samych ustawieniach miał dosłownie takie same fps co ja w ustalonych miejscach.
A mój sprzęt jak wiadomo to 8700k + rtx 3080.

Niemożliwe, kolega ma słabo zoptymalizowany system.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
12 godzin temu, KJ81990 napisał:

Tak mnie zastanawia - na co komu aż tyle fps?

Po prostu jak ktoś jest kiepski w jakąś grę to zwala winę na fps i ping. Jak już ogarnie te >300fps i światłowód to będzie marudzenie na myszkę i na klawiaturę, przerabiałem to u siostrzeńca :D

No a tak na poważnie to taki fps przydaje się np. na turniejach, gdzie poziom jest bardzo wysoki i wyrównany, te kilka milisekund może wtedy zrobić różnicę. Do domowego, amatorskiego grania raczej niepotrzebny, o wiele więcej można wycisnąć dobrą taktyką, teamplayem i tzw. skillem.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Po prostu jak ktoś jest kiepski w jakąś grę to zwala winę na fps i ping. Jak już ogarnie te >300fps i światłowód to będzie marudzenie na myszkę i na klawiaturę, przerabiałem to u siostrzeńca :D

No a tak na poważnie to taki fps przydaje się np. na turniejach, gdzie poziom jest bardzo wysoki i wyrównany, te kilka milisekund może wtedy zrobić różnicę. Do domowego, amatorskiego grania raczej niepotrzebny, o wiele więcej można wycisnąć dobrą taktyką, teamplayem i tzw. skillem.

Nie da się nie zgodzić z tym co piszesz ;)
Wg mnie 60 klatek żeby gra płynnie chodziła i można śmigać bez problemu. Jak ktoś wie gdzie ma iść na mapie i gdzie patrzeć to drugiemu i 1000 klatek nie pomoże

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...