Skocz do zawartości

Stacjonarka - brak karty sieciowej, a odbiór wifi.


Recommended Posts

Witam, 

przeprowadziłem się do mieszkania gdzie Access Point jest oddalony od mojego biurka przy którym pracuje na stacjonarce. Niestety nie posiadam karty sieciowej bezprzewodowej, a nie chce ciągnąć 10m kabla ethernet.  Póki co ściągam neta przez telefon łącząc do kablem USB. Jednak w mieszkaniu mam światłowód 1GB/s 5Ghz i zależy mi na wykorzystaniu go w pełni. Jaki zakup będzie najlepszym rozwiązaniem? Karta sieciowa wewnętrzna / Router i bridge mode ? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Niekoniecznie, ja się łącze po wifi z prędkością 1,2 Gb/s, wiec nie są to już tylko bajki ale rzeczywistość :)

 

Dla zainteresowanych: karta Intel Wi-Fi 6 AX201 160Mhz, access point Cisco C9115AXE-E

 

AP moze nie jest przystępny dla domowego użytkownika, ale wg mnie można kupić jakiś inny w wersji "domowej" byle by Wifi 6 obsługiwał  z szerokimi kanałami. Podstawa to dobra karta sieciowa - ten mój AX201 to wbudowana w laptopa wiec żadne cudo nie wiadomo jakie.

 

Oczywiście to tylko takie gadanie że się da. Jak ma być po taniości 1gbps w domu to zostaje kabel :)

Link to post
Share on other sites

AP za 2,5k :) To 1,2Gbps to jest realnych danych? Upload i Download? Jaka odległość i jakie przeszkody? Większość domowych routerów 'kończy się' na ok. 800-900Mbps. Wynika to z kilku rzeczy, nie tylko radia.

 

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, cochinek napisał:

Nie no kilka metrów + scianka karton gips. AP jest i tak podlaczony do switcha 1gbps, wiec to 1,2 to tylko ładne cyferki we właściwościach połączenia w Windowsie :)

 

No to szefie masz link 1200Mbps a nie transfer.

Link to post
Share on other sites

Spoko wiem czym sie rozni link w mbitach od transferu w mbajtach ;) 

 

Zrobilem taki tescik - lokalne kopiowanie pliku:

 

Wifi link 1,2 Gb/s - transfer 35-40 MB/s
LAN link 1 Gb/s - transfer 95-100 MB/s

 

Jak wczesniej pisalem AP podlaczony do 1gbit portu na switchu.

Jak widać LAN ciągle górą :)

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, cochinek napisał:

Spoko wiem czym sie rozni link w mbitach od transferu w mbajtach ;) 

 

Zrobilem taki tescik - lokalne kopiowanie pliku:

 

Wifi link 1,2 Gb/s - transfer 35-40 MB/s
LAN link 1 Gb/s - transfer 95-100 MB/s

 

Jak wczesniej pisalem AP podlaczony do 1gbit portu na switchu.

Jak widać LAN ciągle górą :)

 

 

No to coś słabiutko. A miało być tak pięknie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...