Skocz do zawartości

Brak sygnału hdmi po kilku minutach od włączenia


Recommended Posts

Będę wdzięczna, jeśli podpowiecie do czego zacząć.

 

Aż do dzisiaj komputer działał nienagannie, nic w nim ostatnio nie grzebałam.

Podczas niedużego obciążenia ekran nagle powiadomił o braku sygnału hdmi. Czarny ekran, zero reakcji na klawiaturę / mysz. Po restarcie odpalił się normalnie i tak działał może 2 minuty. Zanim cokolwiek zdążyłam zrobić, chłodzenie procesora na max i znowu czarny ekran. Sytuacja powtórzyła się kilka razy, choć nie za każdym razem dawało o sobie znać chłodzenie.

Wymieniłam pastę, nic to nie dało. Można typować jakieś przyczyny?

 

Zestaw:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-Z370P-D3, LGA1151

Procesor: Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB (BX80684I58400) z chłodzeniem SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144)

Karta graficzna: PowerColor Red Devil Radeon RX 5700 8GB GDDR6 (AXRX 5700 8GBD6-3DHE/OC)

Pamięć RAM: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 2x8GB GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

Dysk SSD: Plextor 512GB PCIe x4 NVMe (PX-512M9PeGN)

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

Zasilacz: Corsair CX550M 550W 120mm Semi-Modular

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, bkrs_ napisał:

Aż do dzisiaj komputer działał nienagannie, nic w nim ostatnio nie grzebałam.

A jak długo działał bezproblemowo? Ostatnio nie.....a wcześniej? :D Strzelać w ciemno można.....1 grafika....2 zasilacz....3 procesor....4 płyta główna.....itd., itp.

Sprawdź w awaryjnym, jak podpowiada kolega. I jak się uda, przejdź do zdarzeń systemowych, zobacz, co tam się dzieje....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...