Skocz do zawartości

Nowy komputer do grania, budżet ok. 4200 zł


Recommended Posts

Cześć, przymierzam się do zakupu nowego sprzętu. Wiem, jaka jest sytuacja z kartami graficznymi, ale poprzedni komputer ma już z dobre 8 lat, więc po prostu muszę go wymienić na coś nowszego.

 

Na allegro lata taki zestaw:

https://allegro.pl/oferta/gamer-core-i5-10400-ssd-1tb-32gb-gtx1660-super-w10-10511117185?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=YjMS8fsusNAxGm7pWV4VXD3mGzDf5ryEccW8RxaM29uWK5SGA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ce501f84-e039-490f-8a61-746d9d3f1d50&fbclid=IwAR2QfaV0JO4JDXZYm9KR2s_sANA41O5g0tBafsXUyKsEp56BzJmdIZ7Rqlo

Mogę prosić o opinie?

 

Jeżeli jest niepewny albo zwyczajnie kiepski, to chętnie przeczytam propozycje.

Link to post
Share on other sites

Czytałeś w ogóle tą aukcję?

Oni chyba sami nie wiedzą co sprzedają!!!

Tytuł: "GAMER GT i5-9400 SSD1TB 32GB GTX1660 SUPER WIN10"

Parametry: " Model procesora: i5-10400F"

Dalej: "GTX 1660 Super 6GB  DDR5" nie ma takiej karty albo gtx 1660 (bez super) na ddr5 albo gtx 1660super (na ddr6) inne opcji nie ma

Dalej: "

Dysk twardy
  • Typ dysku twardego:
    SSD
  • Pojemność dysku:
    1000 GB
     
    A następnie na dole: 

    2 DYDKI TWARDE

    SSD 240GB i

    HDD 1TB SATA III

    W tytule Win 10 a na dole:

    "wersja Windows 10 lub 7 zainstalowany dożywotnio."

     

    Nie wiesz nic na temat płyty głównej zasilacza itd, piszą bzdury wprowadzają w błąd!!!!

     

    NIE MA DOBRYCH GOTOWCÓW !!!!

    Mam 40 lat i jeszcze takiego nie widziałem, nie kupuj takich komputerów!

     

    Napisz jaki masz budżet, do czego chcesz używać, jakie gry jakie programy jaki masz monitor - rozdzielczość i złącza.

    Zależy ci na ciszy czy nieszczególnie a bardziej na wydajności, ile miejsca na dysku potrzebujesz czym więcej napiszesz tym lepszy zestaw dostaniesz.

Wysłałem do sprzedającego wiadomość zobaczymy czy pofatyguje się odpisać.

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, olo163 napisał:

Napisz jaki masz budżet, do czego chcesz używać, jakie gry jakie programy jaki masz monitor - rozdzielczość i złącza.

Zależy ci na ciszy czy nieszczególnie a bardziej na wydajności, ile miejsca na dysku potrzebujesz czym więcej napiszesz tym lepszy zestaw dostaniesz.

Wysłałem do sprzedającego wiadomość zobaczymy czy pofatyguje się odpisać.

 

Dzięki za odpowiedź. Idzie się naciąć z tymi ofertami, ale właśnie dlatego chciałem zasięgnąć opinii na forum.

 

Budżet tak jak w temacie: ok. 4200 zł

Jakie gry? Od staroci po najnowsze. Ale nie ukrywam, że fajnie byłoby odpalić jakieś RDR2 czy Cyberpunka w wysokich ustawieniach. 

Monitor jest stary:

https://www.in4.pl/news-19-cali-Asus'a,8966.html

Póki co zadowolę się odpalaniem wszystkiego w rozdzielczości 1440x900, z biegiem czasu wymienię na coś lepszego. Komputer nie musi być cichy, najważniejsze, żeby wszystko płynnie chodziło.

Dysk SSD 250 lub 500 GB. Pokusiłbym się o więcej, ale jeżeli ma się to odbić na cenie zestawu, to ograniczę się do takich rozmiarów.

Link to post
Share on other sites
Teraz, olo163 napisał:

W tym budżecie czy składany czy gotowiec to niemożliwe - raczej medium. no chyba bo doczytałem że nie fhd tylko 1440x900 to może?

 

No to niech będzie medium, ale z myślą, że za jakieś pół roku/rok wymienię kartę graficzną na lepszą.

Link to post
Share on other sites

Tu masz przykładowy zestaw

https://proline.pl/koszyk/456bcd21

dodatkowo są promocje na płytę i zasilacz - 90pln

Tydzień z Gigabyte w Proline - ProLine.pl

...a w ProLine tydzień super cen na zasilacze Seasonic - ProLine.pl

 

Masz i5 bez integry, podstawowe mobo b460 zm2 i 4 sloty ram pod rozbudowę, 16gb ramu dual channel, 500gb ssd nvme, markowy zasilacz 550w z 5cio letnią gwarancją.

Do tego zamawiasz, np.:

Nvidia GIGABYTE GeForce GTX 1660 OC 6 GB - Cena: 1999,00 zł - Długołęka - Allegro Lokalnie

lub

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 6GB DDR5 - Części komputerowe, Karty graficzne - Allegro.pl

i wiesz konkretnie co masz i masz długie gwarancje.

 

Zestaw to przykład, można kombinować i zmieniać tylko pisz konkretnie.

Na tych promocjach pod produktami są kody które trzeba wpisać w zamówienie i będzie taniej.

Link to post
Share on other sites

W tym gotowcu jest dużo kwiatków. Dają GTX 1660 i obiecują kupującemu Ray Tracking.

 

Cytat

Rewolucyjna architektura NVIDIA Turing™ i całkowicie nowa platforma GeForce RTX™ łączą w sobie możliwości oferowane przez rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, programowalnego cieniowania i ray tracingu w czasie rzeczywistym, by umożliwić Ci zupełnie nowy sposób doświadczania gier.

 

Cała ta oferta wygląda jakby sprzedawca liczył na kogoś kto w ogóle nie zna się na komputerach i nie będzie interesował się tym co ma w budzie.

 

Nie wiem dlaczego prawie wszystkie opinie wskazują na zgodność z opisem https://allegro.pl/uzytkownik/e-prime/oceny?recommend=true skoro towar jest niezgodny z opisem. 

 

Może po prostu rodzice kupują komputer dla dziecka pod choinkę i najważniejsze dla nich jest aby się toto uruchamiało, ekran się ładnie świecił, a sprzedawca zapewnił ich, że to świetny deal.

 

 

Z drugiej strony skoro zasilacz Akyga z czarnej listy za 99zł prawie wszyscy wychwalają, to co się dziwić. 544 ekspertów dało 5 gwiazdek. Na podstawie opinii klientów produkt "rewelacyjny".

 

Screenshot_20210322-093717_Chrome.thumb.jpg.847c08c15d002d60f63440ec98f79af0.jpg

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...