Skocz do zawartości

10700KF zmiana płyty głównej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez olo163,

Recommended Posts

Witam

Zamówiłem dziś taki zestaw ale mam wątpliwości co do płyty głównej, chciałbym uzyskać opinię na temat tego zestawu, w razie potrzeby mogę zamienić części bądź dokupić

I7 10700KF

ASRock B460M PRO4

G.SKILL 16GB (2x8GB) 3600MHz CL19 Ripjaws V

Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO

Corsair CX550F RGB 550W 80 Plus Bronze

Arctic Freezer 34 eSports Duo Black 2x120mm

Thermal Grizzly Kryonaut 1g

 

 

Link to post
Share on other sites

Kupiłeś procesor z K do oc?

Na b460 nie podkręcisz, a co gorsza nie ustawisz ramu na 3600, płyta obetnie do 2933MHz.

Płytę zmień na z490 asrocka raczej unikaj jak chcesz podkręcać bo mają problemy z sekcjami zasilania. 

Najtańsze z490 nie pozwolą na jakieś wielki oc ale ram ustawisz na 3600 i to już poprawi wydajność.

Jak chcesz kręcić to 800 pln za płytę trzeba dać porządną.

Link to post
Share on other sites

T ty wybrałeś taki procesor więc grzecznie pytam czy robisz oc, jak nie to po co kupujesz wersję 10700KF jak taniej masz 10700F???

Intel Core i7-10700F - Procesory Intel Core i7 - Sklep komputerowy - x-kom.pl (x-kom.pl)

 

Napisz pod jakie gpu bo nie wiem jaki zasilacz?

 

Jak nie będziesz podkręcał cpu to do oc ramu wystarczy

ASRock Z490 Phantom Gaming 4 - Płyty główne socket 1200 - Sklep komputerowy - x-kom.pl (x-kom.pl)

 

a jak chcesz mieć możliwość lekkiego oc to 

Gigabyte Z490 UD - Płyty główne socket 1200 - Sklep komputerowy - x-kom.pl (x-kom.pl)

Link to post
Share on other sites

GPU aktualnie  660 gtx, jakoś na dniach będzie 970. pierwotnie miałbyć 10700kf ale znajomy odradził mi ten zakup, to jak to jest z tym ramem skoro na stronie intela jest podane że max prędkość ram to 2900?

wolę dołożyć trochę pieniędzy bo to zakup na lata niż zmieniać platformę za 2 lata

 

Edytowane przez TheShodgan
Link to post
Share on other sites

Wg mnie warto dopłacić do gigabyte ale decyzja jest twoja.

Nie rozumiem ciebie. Napisz jeszcze raz powoli.

 

W pierwszy poście napisałeś że zamówiłeś 10700KF

Godzinę temu, TheShodgan napisał:

Zamówiłem dziś taki zestaw ale mam wątpliwości co do płyty głównej, chciałbym uzyskać opinię na temat tego zestawu, w razie potrzeby mogę zamienić części bądź dokupić

I7 10700KF

 

Ja piszę ci że jak nie robisz oc cpu to kup 10700f bez K bo jest 200 pln tańszy.

 

Ty piszesz

5 minut temu, TheShodgan napisał:

pierwotnie miałbyć 10700kf ale znajomy odradził mi ten zakup

 

Napisz powoli:

1. Jaki cpu zamówiłeś?

2. Czy chcesz podkręcać procesor?

 

Płyty na chipsecie z490 pozwalają ustawić ram powyżej 2933 i to podnosi sporo wydajność, jak kupujesz ram 3600 to warto kupić płytę na z490.

Jak nie chcesz podkręcać procesora (ja też bym nie kręcił) to kup 10700f za 1159 a zaoszczędzone 200pln dołóż do płyty z490, ja brałbym gigabyte i ustawisz ram na 3600.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...