Skocz do zawartości

Smartphone za ok. 3500 zł


Recommended Posts

Witam
Poszukuje telefonu w budżecie podanym w tytule - tj. ok 3500 zł z tego roku. Wydajność>bateria>aktualizacje>aparat (choć w tej cenie jednak wskazywałoby aby to aby każda z tych rzeczy była na wysokim poziomie). Min 8gb ramu oraz 128gb pamieci. 

Obecnie mam na względzie OnePlus 9 8/128  (może wersja Pro jeśli jakoś będzie kosztować do 4k) oraz Rog Phone 5 (8/128 ver. biała (których już brak)). 
Rog ma większą baterie, sporo lepszą wydajność, minijack, DAC, sporo opcji to customizacji, (jak na tą cenę aparat mógłby być lepszy oraz wyświetlacz)
OnePlus będzie miał lepszy aparat, lepszy wyświetlacz, brak minijacka, cuit mniej wydajny, plastikową ramkę (wersja zwykła) 

Oba będą rozmiarem dosyć spore oraz z tego co się dowiedziałem, mają dość średnią opcje dostarczania aktualizacji zwłaszcza po roku. Rozważałem samunga 21, ale w sytuacji gdy wersja ze snapdragonem jest dostępna tylko w NA oraz nie ma ładowarki w zestawie to po prostu odrzuciłem tą opcję. Huwaei oraz Iphone z oczywistych powodów odpadają.

Znacie inne plusy/minusy dwóch telefonów, które wymieniłem? Który byłby lepszym wyborem (gram tylko w jedną grę, więc dopóty telefon ma snapa 888 to bez problemu mogę go rozważać jako zakup)? A może jest coś wartego większej uwagi w tym budżecie?(*z premierą w ciągu 3 tygodni) 

Link to post
Share on other sites

Poczekaj aż wszyscy będą mieli te telefony na testach w ciemno nie ma co się sugerować zwłaszcza tym oneplus co premiere obiecują poprawe a teraz nawet po roku przestali aktualizować softwer temat kamery niby coś tam robią te partnerstwo ale na końcu co wyjdzie poza logo tego haselblanda nie wiesz.

Ja osobiście za 3,5k brałbym któryś z telefonów samsung jeżeli musisz kupić szybko jeżeli nie to poczekaj na premiere s21FE w 3/4 kwartale 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, jempierozki napisał:

specyfika snapa 888

Zadałem więc złe pytanie. Czy występuje nadal throttling w Mi11, czy jeśli to zostało to rozwiązane za pomocą oprogramowania to jakim kosztem? 
Cechą jest po prostu wydzielanie dużej ilość energii w postaci ciepła, a od producenta smartphona zależy jak sobie z tym poradzi. 
Anyway zrezygnuję w takim razie z mi11 (ze względu raczej na software).

 

7 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

OnePlus najlepszy smarkfon w obecnych czasach :)

Smarkfon? Mocno zastanawiam się nad 256gb, ale dalej to już nie te terytoria budżetowe...
 

 

1 godzinę temu, KwantowyYebaka napisał:

Poczekaj aż wszyscy będą mieli te telefony na testach w ciemno nie ma co się sugerować zwłaszcza tym oneplus co premiere obiecują poprawe a teraz nawet po roku przestali aktualizować softwer temat kamery niby coś tam robią te partnerstwo ale na końcu co wyjdzie poza logo tego haselblanda nie wiesz.

Ja osobiście za 3,5k brałbym któryś z telefonów samsung jeżeli musisz kupić szybko jeżeli nie to poczekaj na premiere s21FE w 3/4 kwartale 

No właśnie trochę naczytałem się na temat tych premier oneplusa... eh... 
Chyba pozostanie wybór między Oneplus 8T (zaoszczędzenie trochę kasy)(i tutaj pytanie czy okej jest zamawiać z banggood?) a OnePlusem 9 - w zależności od recenzji (czy te powinny już pojawiać się 23 marca? np. w związku z oneplus Lab?)
Co to samsungów to też jest średni wybór ... S20 FE wersja 256gb kosztuje 3300 zł a Snap 865 w tym modelu trochę już odstaje, ładowarka tylko 15w jeśli dobrze pamiętam. Niby S21 były lepszym wyborem, ale mocno za tym idzie cena... wersja 256gb kosztuje 3700 zł (w takich mniej renomowanych sklepach)(z Exynosem [*]) oraz całkowity brak ładowarki :/. A czekać nie dam rady, muszę zamówić telefon w ciągu kilku dni.

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

Osobiście jak bym miał brać teraz to brał bym s20FE bo kamera między Samsung a oneplus to przepaść wideo nawet nie ma co porównywać ale ja to ja inne priorytety już jestem znudzony ta zabawą że trzeba ustawiać wszystko ręcznie bo kamera słaba zabawa z GCam APK nie ma zabawa z google Play itd.

Co do bangood możesz tam zamówić tylko poczekasz sobie 3/4 tygodnie ja sam zawsze zamawiam od chińczyka bezpośrednio zwróć tylko uwagę czy ma ładowarkę europejską czy chińską inaczej dostaniesz 2 wielkie kloce kostka + przejściówka 

Ps snap 865 nie odstaje w codziennym użytkowaniu ja 80% czasu na telefonie gram i nie widzę braków wydajności na snapie 855 nie ma co sobie dawać makaron nawijać na uszy że "40% wydajności blablabla" marketingowa bzdura 

Ps 2 Samsung ma opcję Dex więc chociaż możesz tą moc na coś wykorzystać a w reszcie tych chińskich zabawek co najwyżej można sobie strzepać do benchmark jakie to wielki cyfry ^^

Oczywiście nie hejtuje każdy ma inne priorytety jak wybiera telefon tak tylko napisałem moje przemyślenia

IMG_20210320_101143__01.jpg

Edytowane przez KwantowyYebaka
Link to post
Share on other sites

Moja jedyna gra na smartphona to Honkai Impact 3rd (jak kiedyś genshin się poprawi to może wrócę) ale póty co wolałbym jednak móc w stanie odpalić hi3 na maxa i mieć stabilnce 60 fps, więc o ile snap 865 i 888 są w stanie to zagwarantować o tyle 888 będzie mógł w stanie to zagwarantować dłużej. Po za tym oczywiście wyświetlacz, bateria oraz oprogramowanie - aktualizacje, jeśli chodzi o kamerę - fajnie byłoby oczywiście najlepszą - ładne zdjęcia zawsze w trendzie o tyle póki to będzie kamera dobra jak na swoją cenę to też będzie ok. Oglądałem kilka filmów porównujących film i zdjęcia 8T i S20 FE i mam trochę mieszane odczucia - faktycznie najczęściej jest sytuacji w których s20 fe mocno przewyższa o tyle czasami wychodzi to po równo dla obu modeli, najrzadziej ale zdaża się też to S20 FE gorzej wypada niż 8T (przednia kamerę pomijam - nie używam)(choć koniec końców jeśli trzeba wybrać kamerę to zdecydowanie S20FE). S20 FE 5G zdecydowanie droższy, powiedziałbym, ale jednak marginalnie 8T ma lepsze wyniki wydajnościowe. 8T oferuje więcej pamięci, dobry wyświetlacz o tyle niekoniecznie lepszy od samsunga o tyle słyszałem że są częste problemy z wyświetlaczami 8T a nawet 8 Pro - black light bleeding albo przebijanie zielonego koloru. W kwestii aktualizacji i oprogramowania chyba jest 10/10 ale chyba jednak samsung jest tutaj lepszy.
Może za 3 zmieni coś w tej kwestii OnePlus 9 vanilia ... choć miałbym sporą nadzieję, aby wersja 256gb choćby przez aliexpress była do zdobycia poniżej 3,5k zł (choć już są pewne potwierdzone informacje wypadające na minus - plastikowa ramka - budzi bardzo mocne wątpliwości, jak i wyświetlacz - wersja normalna nie dostanie LTPO Amoled :/  no i o ile potwierdzą się marketingowe slogany dotyczące współpracy w kwestii kamery (i jaka będzie różnica między normalną 9 a 9 pro, bo zdjęcia obecnie publikowane są z rzekomo 9 pro)

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Krokorok napisał:

Bierz Xiaomi Mi 11 - nic lepszego nie znajdziesz w okolicach 3500zł

XD sam hardware to nie wszystko

W dniu 19.03.2021 o 23:33, Sin Zu007 napisał:

Czy występuje nadal throttling w Mi11, czy jeśli to zostało to rozwiązane za pomocą oprogramowania to jakim kosztem?

podobno, że zostało to rozwiązane, ale jako, że to wina snapów a nie oprogramowania (i częściowo chłodzenia) to pewnie przez zmniejszenie taktowania

żeby nie było, że ja się tylko czepiam software'u w xiaomi

https://youtu.be/yoRXyRcHtrk?t=491

 

a i jeszcze co do roga, ma problemy z wyginaniem

Edytowane przez jempierozki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

premiera OnePlusów serii 9 za nami... 
co więc powiecie w obecnej sytuacji? co warto nabyć do 3600 zł? (pref: Wydajność>bateria>aktualizacje(software)>aparat)
byłbym skłonny zamówić podstawową 9, ale czas oczekiwania to ponad miesiąc - co z góry mocno mnie zbywa z zakupu. Jest okazja zakupić nową 8 Pro w cenie nowej standardowej 9 i tu pytanie czy warto, czy może 8T, a może Mi 11? A może jednak jest coś lepszego? z góry jednak zakładam, że cpu musi być SD 865 albo 888 a sama dostępność  - do tygodnia.

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...