Skocz do zawartości

Up grade ASUS ROG GL502VMK


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie odnośnie opłacalności modernizacji mojego laptopa ASUS ROG GL502 VMK. Wiem że nie mogę zmienić Układu graficznego myślałem o zakupie eGPU. Chciałbym pominąć zakup nowego laptopa lub jednostki stacjonarnej. Modernizacja wydaję mi się że tańszym rozwiązaniem. Pracuje za granicą więc charakter mojej pracy wymagał ode mnie jednostki mobilnej lecz od roku jestem na stałe w jednym miejscu i laptop jest używany jako jednostka stacjonarna dodatkowo dokupiłem monitor zewnętrzny. Oglądałem prezentację takich rozwiązań lecz sprzęt biorący udział w takich testach był tanią budżetówką jestem ciekawy waszej opinii i porady jak to rozwiązanie odniosło by się do starszej jednostki gamingowej.

Serdecznie pozdrawiam i czekam na wasze komentarze. 

Link to post
Share on other sites

Myślałem o wydaniu ok 4 tyś to i tak mniej niż kupno nowego lapka bądź pc. Myślałem o podłączeniu przez thunderbolta. Laptop działa świetnie więc nie chciałbym się go pozbywać po prostu grafika mogłaby być wydajniejsza. Wydaje mi się że reszta podzespołów nie jest tragiczna by nadal cieszyć się nowymi tytułami w wysokich detalach.

Link to post
Share on other sites

Jak masz w nim gtx 1060 i i7-7700HQ egpu jest nieopłacalna. Przy obecnych cenach kart za 4tyś zł niewiele zyskasz. Lepiej sprzedać, dołożyć i kupić laptopa za około 6k z rtx 3060. Mniej gratów i na pewno wszystko będzie działało (nie jest powiedziane czy nie będzie problemów z egpu).  

Poza tym i7-7700HQ na dzisiejsze standardy gier to już trochę słabo. Pakowanie egpu pod taki procesor zbije Ci z wydajności egpu na bank z 50% 

 

Pomyśl nad czymś takim:

https://www.x-kom.pl/p/630704-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r7-5800h-16gb-512-w10-rtx3060-144hz.html

 

Lub tym: 

https://www.x-kom.pl/p/633384-notebook-laptop-156-asus-tuf-dash-f15-i7-11370h-16gb-512-w10-rtx3060-144hz.html

Nawet tuf F15 będzie szybszy niż jakbyś zapakował rtx 3080 w egpu pod obecnego laptopa. W tym tufie jest najnowszy i7 11370h i mimo, że ma 4 rdzenie 8 wątków, który jest szybsza od Twojego cpu, a i tak ogranicza wydajność rtx 3060 w tym laptopie.

 

Dla mnie nie ma sensu pakowanie się w egpu na tym laptopie. 

Edytowane przez seba84_2005
Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem, że obecnie rynek gpu to tragedia. Możesz poskładać PC bez gpu i po prostu czekać na lepsze czasy i wtedy dokupić tylko gpu. Normalnie za 6tyś miałbyś mocnego pc do grania na dłuższy czas nawet z rtx 3070.

Edytowane przez seba84_2005
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...