Skocz do zawartości

Czy to w ogóle ma sens?


Recommended Posts

Cześć-jestem na etapie modernizacji komputera i wybieram komponenty, Mam już płytę  MSI MAG B550 Tomahawka oraz kupię za niedługo procka AMD 5800X. Na chłodzeniu `jakimkolwiek nie znam się wcale ale pomyślałem że zapytam-bo stockowego chłodzenia brak-musze coś kupić-może więc iść od razu w wodę? Obudowa budżetowa-Zalman Z3 Plus. Reszta bebechów będzie jeszcze do rozważenia (pamięci itd).Napiszcie czy w ogóle ma to sens? Czy sobie poradzę z montażem( jeszcze godzinę temu nie wiedziałem jak takie chłodzenie w ogóle wygląda). Czy to się zmieści w obudowie które teraz nie zmienię? Czy zmienić w ogóle dział forum, dać sobie spokój z chłodzeniem wodnym i iść w Zjednoczone Siły Powietrzne? Dzięki!

Link to post
Share on other sites

 

13 minut temu, PatrykT napisał:

Pytanie czy myślisz o aio, czy chcesz budować custom loopa ? 

 

hah-najpierw musiałem wpisać w google co poeta ma na myśli :)

chcę mieć gotowy zestaw, prosty w montażu i tani (w cenie zbliżonej do coolerów powietrznych). pytanie tylko jest takie czy w ogóle -biorąc pod uwagę okoliczności itd- ma to w moim przypadku sens

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, zwolay napisał:

jak to nie wspiera? mnie się zdaje że wspiera.

Mnie się zdaje że w takim przypadku ludzie by nie kombinowali jak na zdjęciu poniżej:

https://i.imgur.com/Bhy6hfu.jpg

No ale może wyszła jakaś nowsza wersja która mieści chłodnicę i nie trzeba nic wycinać.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz to możesz dalej w to brnąć ale zaopatrz się w minimum brzeszczot i suwmiarkę na początek ;) Powietrze też nie jest złe, Gelid Phantom powinien się tam zmieścić a do 200zł nie ma lepszego chłodzenia. Skutecznie dawał u mnie radę z R7 1700, przy R5 3600X się nudzi.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz AIO to inwestycja w nową obudowę.  nie wiem jak będzie na powietrzu, bo ten proc podobno lubi się dobrze grzać.

 

 

Ed/ Hmm, ale czytając pierwszy komentarz to cześć ludzi pisze że mają temperatury w normie na powietrzu...

 

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...