Skocz do zawartości

Potrzebna kreatywność - sposób na podwyższenie fotela w stosunku do biurka lub na odwrót


Recommended Posts

Witajcie,
Tak, pytanie poważne, szukam sposobu raczej na podwyższenie fotela, fotel na kółkach silikonowych.
Chodzi o to że biurko mam 74,5cm wysokości i odkąd wymieniłem fotel, gdzie wcześniej siedzisko miałem 58cm wysokości to teraz na wysokości 54cm brakuje mi tych 4cm by mieć równo ramię z podkładką i by było komfortowo...
Wiem, że są biurka które mają regulacje ale wolałbym tego uniknąć, mógłbym obciąć blaty stołów o te 4cm ale stwierdziłem że wystarczy że podłoże jakiś blat, książki, cokolwiek coś co podwyższy fotel o 4cm ale nie chciałbym byc nieuruchomiony... może dałoby radę w te styki od kółek coś wsadzić by wydłużyć wysokość i byłoby to najmniej widoczne ale raczej wątpie że uda mi się podnieść tak o fotel o te 4cm... czekam na kreatywne pomysły... fotel chce by mógł jeżdzić bo często odsuwam się od fotela, ukroić też dołu biurka nie za bardzo mogę bo brakuję sprzętu... próbowałem siedzieć na poduszce na fotelu ale nie jest to aż tak wygodne... ktoś ma jakieś propozycje? najmniej budżetowe... tańsze niz wymiana biurka/fotela itd!

Link to post
Share on other sites

1. jakie to krzesło?
2. daj zdjęcia.
3. jak mocowane są kółka?
4. czy masz jakieś podstawowe sprzęty do majsterkowania? Wiertarka? Miniszlifierka? Imadło? Młotek? Cokolwiek?
5. czy radzisz sobie z rozwiązywaniem problemów natury technicznej?
6. ile możesz w to zainwestować? Bo rozumiem, że trzeba podnieść siedzisko o 4+ cm.

I to jest do zrobienia, myślę, ze nawet bez problemu - pod warunkiem, że umiesz to zrobić i masz do tego środki.

 

Link to post
Share on other sites

Kup piłę do drewna, odmierz po 4cm i utnij te nogi od stołu. Końcówki zachowaj. Jak kiedyś będziesz chciał jednak wyżej, to przykleisz dobrym klejem, albo zamocujesz na małe kołki. Koszt takiej piły ręcznej to ok.25-30...Nie komplikuj sobie problemu :)

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

W dniu 17.03.2021 o 14:16, forii napisał:

mógłbym obciąć blaty stołów o te 4cm

jak blaty? chyba piszesz o nogach, czyli wnioskuję że są to płyty wiórowe laminowane, biurko się rozkłada? jak tak to bierz pod pachę te płyty boczne do pierwszego lepszego stolarza niech Ci skróci od spodu po te 4cm.

 

Jak czujesz się na siłach to zainwestuj tak jak Ci @jarrino podpowiada w piłkę ręczną z drobnym zębem.

Link to post
Share on other sites

Fotel SR300F z materiału (nigdy więcej skóry)...

Generalnie prawie wywaliłem swój poprzedni fotel, bo jakby ktoś na niego spojrzał to pomyślałby tak samo, cała skóra z wszystkich miejsc mi się zdarła ale jak leżałem to zdałem sobie sprawę że siłownik/podnosnik jest taki sam jak w tym nowym fotelu tylko właśnie wyższy i zamiast kombinować w obcinanie biurka czy podwyższanie kółek od fotela to wystarczy że odkręce cały dół z poprzedniego fotela nawet wraz z kółkami i przykręce go do nowego :D
Tylko niew iem jeszcze czy idealnie bedzie pasował, jeśli nie to będę musiał jakoś wyjąć ten siłownik a przykręconą podstawę zostawię taka jaka jest w tym nowym fotelu.

Dobrze kombinuje?
Tutaj zdjęcie starego fotela z ciekawości 

162570144_1648528898668136_4113528242230582482_n.jpg

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

A może większe kółka? Wystarczy bolec mocujący sprawdzić. Nie pamiętam jaki rozmiar maja w Twoim modelu, do późniejszego modelu - v2 montowali znacznie większe 60mm. Jeśli u ciebie miałyby 33-35, to znalezienie o rozmiarze 75mm nie będzie problemem.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, pendzel_3 napisał:

Moja szklana kula dziś coś nie chce współpracować wiec musisz sam zobaczyć czy mocowania mają ten sam rozstaw

Jeśli nie mają, to kaplica. Kto w warunkach domowych byłby w stanie wywiercić kilka otworów w sklejce?:)

 

W dniu 17.03.2021 o 13:16, forii napisał:

ale raczej wątpie że uda mi się podnieść tak o fotel o te 4cm

Nic nie zrobisz. To za trudne.

 

19 godzin temu, forii napisał:

zdałem sobie sprawę że siłownik/podnosnik jest taki sam jak w tym nowym fotelu tylko właśnie wyższy i zamiast kombinować w obcinanie biurka

Rozrysuj teraz szczegółowy plan działania z rozpiską potrzebnych narzędzi. Pamiętaj, że należy także przewidzieć plan B i C gdyby coś nie poszło.

 

Jeszcze jak by człowiek miał tytuł inżyniera magistra z budowy mebli biurowych, to by ogarnął jakieś rozwiązanie w miesiąc czasu, ale bez odpowiedniego wykształcenia, to pół roku zejdzie i 10 podstron w tym temacie.

 

Na dzień dzisiejszy pamiętaj, żeby czasem bez dokładnego planu i analizy nie odwracać fotela i nie mierzyć rozstawu mocowań! Poczekaj na akceptację tego pomysłu oraz dokładną instrukcję innych czytających ten wątek!

Link to post
Share on other sites

Wymiana całego dołu z podstawą, kółkami i siłownikiem udana!
Fotel jest wyżej o te 4cm, pozostaję mi jeszcze wymienić kółka na te co miałem i będę jeszcze wyżej, tylko wtedy już nogi mi będą wisiały a to raczej nie jest dobre dla postawy, choć i tak nogi mam zawsze rozłożone jak siedze na subbuferze.

Także podstawa cała pasowała, całe szczęście.

Tylko kminię czy tez kółka podmienić bo w tym nowym zawsze się ruszają nawet jak nie siedzę a w tym starym (zniszczonym) te kółka się blokują jak nikt nie siedzi na fotelu xD

PS. Jaka jest najlepsza pozycja ręki na podłokietniku? ciężko mi się przedstawić na te nowe plastikowe, łokiec mi lata przy ruchach myszki,
Niektorzy mowia ze lepiej miec cala reke na blacie ale wtedy nie jestem tak szybki jak w przypadku gdy moje przedramie prawie cale lezalo na skórzanych podłokietnikach

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, jarrino napisał:

No nie, chłopie. Dlaczego nie przyciąłeś nóg od stołu? Bo tak, to widzę wypracowanie za wypracowaniem, jak coś spieprzyć...:)

Stół jak stoi tak stoi, fotel zmodyfikowany i podwyższony tak jak chciałem, jak bedzie za wysoko to sobie podłokietniki obniże lub cały fotel, mysle ze to byla lepsza opcja

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...