Skocz do zawartości

Problem z kartą 2060 super gaming x??


Recommended Posts

Witam serdecznie.. 5 dni temu postanowiłem złożyć sobie komputer.. Komponenty które wybrałem są następujące :

Płyta główna : Msi z 490 tomahawk

Procesor: i5 10600 kf

RAM: 2x8 Hyper X fury black 3600mhz

Karta graficzna: Msi 2060 super gaming x ( POSIADAM JĄ OD 27 CZERWCA 2020) 

Dysk: Lexar 250Gb NM610 M. 2 2280 PCIe G3x4

Chłodzenie: Be Quiet dark rock 4 pro

Zasilacz: Be Quiet Straight Power 11 650watt.

 

Po włączeniu przycisku Power komputer się uruchamia bardzo losowo.. Czasami potrzebuje 10 prób niekiedy raz za razem uda się że odpala.. W Momencie kiedy się nie uruchamia pokazuje błąd. Tzn na ez Led debug pokazuje VGA i daje 3 razy długi sygnał.. 

 

Inne starsze karty działają bez zarzutu.. Moja 2060 po włożeniu do innego kompa działa bez problemowo.. Testy nic nie wykazują.. Udała się przeprowadzić test na mojej płycie i też nie było problemów.. 

 

Za wszelkie wskazówki dziękuję.. 

 

Link to post
Share on other sites

3 sygnały BIOS wskazują na problemy z pamięcią RAM.

3 krótkie - problem związany z problemem odczytu pierwszego segmentu pamięci ram (64kb)

 

Masz możliwość pożyczenia od kogoś jego pamięci RAM do testów?

Link to post
Share on other sites

Są to 3 długie sygnały.. Na razie nie mam możliwości pożyczyć ram.... Dlaczego raz na jakiś czas wszystko działa bez zarzutów?? Może rzeczywiście karta pomału się kończy... 

Kompa oddałem na serwis.. Zobaczymy co chłopaki stwierdzą... 

Link to post
Share on other sites

Hmm. We środę odebrałem sprzęt z serwisu... Panowie orzekli że karta się kończy... I jedyne wyjście to reklamowanie karty... Zadzwoniłem jeszcze w inne miejsce i gościu powiedział że to nie jest wina karty lecz problem z kompatybilnością... Dziś tzn. czwartek dostałem info ze jest naprawione tylko musi potestowac by mieć pewność że działa na 100%... Jutro dopytam o co dokładnie chodziło tej karcie... 

Link to post
Share on other sites

Witam.. Komputer jest już u mnie od 2 dni i nie ma z nim problemu... Pan nie chciał zdradzić co dokładnie zrobił,gdyż dzięki temu zarabia... Powiedział że rozwiązania nie ma nigdzie w internecie i że musiał edytować bios karty...

Temat można zamknąć... 

Dziękuję wszystkim biorącym udział w dyskusji i za wskazówki...

Pozdrawiam.. 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, login1969 napisał:

Takich serwisów to ze świeczką szukać. Większość przyjęła by sprzęt, napisali by że naprawili, skasowali by a problem by pozostał. Napisz jeżeli możesz gdzie masz takich fachowców.

Megaram Computers Łódź... 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.03.2021 o 18:40, zbiku90 napisał:

Wrzuć screen z gpu-z, zobaczymy co tam wykombinował

Wrzucam screeny tak jak prosiłeś.. Dodam że po około tygodniu problem powrócił...

Dziwi mnie fakt że karta leci w trybie x2 nie x16.. Jest w górnym slocie x16.. jak zrzuce na dół pokazuje x1....

Dorzucę jeszcze Vbios karty...

(W tle włączona gra i kilka innych aplikacji)

Gpuz4.gif

Gpuz5.gif

TU106.rom

Edytowane przez Szulson
Link to post
Share on other sites

Wrzucam filmik na czym polega problem: >>klik<<

Hmmm.. wczoraj wyjąłem kartę i włożyłem ja ponownie..

Komputer uruchamia się każdorazowo..

Czy możliwe jest by po kilku dniach karta wysuwała się ze slotu??

Nadal działa w trybie x2 jakieś pomysły??

Edytowane przez Szulson
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Szulson napisał:

Czy możliwe jest by po kilku dniach karta wysuwała się ze slotu??

Niemożliwe. Chyba że dla rozrywki rzucasz nim po ścianach. Ta karta jest ze sklepu, czy z drugiej ręki?

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Ty do tego serwisu nosiłeś całe pudło? Jakąś gwarancję dali? Wg mnie, albo ta karta "gryzie" się z płytą główną (dziwne i jak dla mnie niespotykane), albo po prostu jest CENZURA. Napisz do MSI o objawach. Może coś poradzą. Albo reklamacja. 

 

 

Nie przeklinaj//BC

Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites

Komputer składałem sam.. I Taki objaw jak na filmiku.. ZAWIOZŁEM do jednego serwisu, i tam stwierdzili że dziwna sprawa bo na mojej Karcie nie chciał się podnieść... Wsadzili jakieś starsze typu 970, 1050, i działało. Moja karta w innych kompach chodziła bez zarzutu... NA drugi dzień wstawili 2080 Ti i tez komp się podniósł.. Ich diagnoza że karta się kończy natomiast nie są wstanie dokładnie powiedzieć co jej dolega..

Zadzwoniłem do innego gościa który stwierdził że nie jest to wina karty, lecz problem z Kompatybilnością.. że taki problem już przerabiał... Przyjechał zabrał sprzęt, 3 dni przywiózł i komp działał przez kolejne 3 dni... Stwierdziłem że  może dysk Nvme się gryzie i z górnego slotu (powyżej karty graficznej) dałem go niżej.. (poniżej karty)

Wpiąłem kartę i działał przez 5 dni... i znowu ZONK... w Sobotę wypiąłem kartę i włożyłem jeszcze raz i do dzisiaj działa... Mam wrażenie problem leży w slotach PCIE..

Link to post
Share on other sites

Cześć. Mój problem wydaje sie być identyczny. Posiadam 2060 super od gigabyta. Platforma AMD na x570. Kombinowałem na wiele sposobów, tak samo inne gpu działają a na tym 2060s to loteria, raz przez tydzień bootuje normalnie a później zonk. Zauważyłem, że komp odpala zawsze kiedy jestem podłączony przez hdmi, zmienialem kable dp na różne, z odłączonym 20 pinem itd. Co ciekawe mimo, kiedy problem sie pojawia to monitor pokazuje brak sygnału wyłącza sie i po chwili włącza dalej pokazując brak sygnału. Tak jakby karta chciała a nie mogła dać obraz. Komp jakby wisi między bootem a inicjalizacja windowsa. Najlepsze jest to, że jedyne co działa i problem nigdy sie nie pojawia to wtedy kiedy bootuje kompa na wyłączonym monitorze. Włączam go jak mycha i klawiatura zapali sie 2gi raz po starcie kompa i zawsze jest obraz. Moja karta normalnie dziala na 16x nie wiem co tam Twój serwisant majstrował, ale moze lepiej niech to odkręci, albo przynajmniej zrobił tak by gwarancja karty była ok :)

 

p.s. gdyby problem był na slocie pcie to przypadłość z bootowaniem pojawiła by się na innych kartach. Coś gryzie te 2060tki, jedyne czego nie próbowałem to świeżej instalki windowsa. Sprawdź też w logach windowsa czy rejestruje błędy kiedy problem z bootem sie pojawia. 

Edytowane przez Disek87
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.... Po wielu dniach batalii przeglądania wielu forum oraz korespondencji z wieloma szpecami od kart graficznych, wniosek jest jeden... Uszkodzony rdzeń karty... Niestety koszt naprawy to ok 1700 zł.. Dobrze jest na gwarancji... Jutro leci do reklamacji.. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za udział w dyskusji... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...