Skocz do zawartości

Niestabilny RTX 3060


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

  • Rozwiązanie
Godzinę temu, pendzel_3 napisał:

w pewnym momencie po prostu wyłączyłem afterburnera i życie stało się piękniejsze, co i Tobie proponuję przetestować.

Ja odkąd mam monitor z Freesync Premium to w ogóle nie sprawdzam FPS bo wystarczy te 48 żeby obraz był płynny, a dzięki LFC to nawet dropy do 24fps już tak nie bolą jak kiedyś. Zamiast się przejmować czy mam w danej chwili 60 czy 55fps to po prostu cieszę się grami bez lagów i stutteringu ;)

Test który przytoczyłem pewnie jest z okolic premiery bo faktycznie widać tam bardzo mocną zależność od pojedynczego rdzenia, o wprowadzeniu patcha z poprawieniem wielowątkowości nie miałem pojęcia bo nie interesuję się tą grą zbytnio.

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziś pomęczyłem się z 3dmarkiem.W teście Time Spy mam 8060 punktów. Po lekkim OC +50 dla GPU i +500 dla pamięci jest to najwyższy wynik dla tego CPU i tej grafiki. Wg MSI Afterburna GPU ciągnie podczas testów non stop 160-180 i a na mierniku z gniazdka 260-280. Karta chodzi podczas testów stabilnie, nie ma dropów . i9 10900K osiąga 11000 punktów.  Czyli wniosek jak mówiliście - mam za slaby procesor do MSFSima :( .

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu nie czekał bym do alder lake i DDR5 z racji tego że DDR5 na początku będzie bardzo drogie. 

Sprzedał bym teraz płytę, procesor i zakupił MSI Z490 A-Pro + i5 10400F za 550zl lub dołożył do i7 10700F by mieć spokój na bardzo długi czas. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@bobnajpierw to Intel musi te 10nm dla desktopa w końcu wydać (czekamy już baaaardzo długo na to); następnie ogarnąć podaż, bo chętnych będzie wielu; no i na koniec najważniejsze - dotrzymać słowa nt wzrostu IPC (podobne deklaracje składał dla przyrostów w Rocket Lake-S no i pierwsze testy brutalnie obnażają smutną prawdę, że to były bajeczki).

 

DDR5 na początek będzie kręcić ładny zegar ale przy wysokich opóźnieniach (tak było przy DDR3, DDR4 więc i tak będzie przy DDR5) i odpowiednio wysokich cenach. A jeżeli jednak niebieski gigant ponownie da tutaj ciała to Amd jeszcze bardziej dokręci śrubę, bo next gen z AM5 będzie czekać tuż za rogiem. 

Link to post
Share on other sites

Znalazłem rozwiązanie swego problemu. Sprzedałem tego RTXa i poczekam na lepsze czasy. Aż szkoda, bo mój Vision naprawdę zacnie wygląda. Te karty w hurcie kosztowały 1250 netto a jak wiecie teraz ceny są chore. Taki Ti 3060 za 3000 PLN jeszcze miałby sens. Wygląda na to, że swój stary monitor i zasilacz też powinienem zmienić.  Sorry, ale 10-12 klocków (optymistycznie licząc po dzisiejszych cenach) dla tej gry to przegięcie. Trzeba poczekać na normalne ceny i zbierać na nową platformę na DDR5. Tak więc na razie zostaje mi rower, rolki i kostka Rubika.

 

 

Edytowane przez bob
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kartę sprzedałem, więc nie ma mowy. 3060 to taka se karta. Do starszych gier OK, ale nie do nowych i nie za takie pieniądze. Jakbym w grudniu dorwał 3070 albo 3060TI to może bym myślał o upgrade do1200. 10 generacja jak wchodziła to każdy gadał, że to tymczasowe rozwiązanie, najtańsze płyty były na H410 po kilkaset PLN.  Każdy odradzał żeby się w to nie pchać. A dziś podstawka 1200 bez przyszłości jest niby wyznacznikiem jakości. Intel na dniach ma wypuścić swoje GPU. Może i nie będą od razu super wydajne, ale przynajmniej będzie jakaś konkurencja. Może w końcu któryś producent się wyłamie i zrobi skuteczne blokady na GPU dla kopania bitcoinów. Poczekam i zobaczymy. Nie śpieszy mi się w każdym bądź razie.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, bob napisał:

Może i nie będą od razu super wydajne, ale przynajmniej będzie jakaś konkurencja.

 

"Intel już potwierdził, że układy Xe-HPG nie będą wytwarzane w ich własnych fabrykach. Do tej pory jedynie nieoficjalnie mówi się, że produkcja zostanie przeniesiona do firmy TSMC."

 

Może i nie będą od razu wydajne a na pewno nie będą też tanio, intel nie wygrzebie nagle magicznych mocy produkcyjnych na tyle aby zalać rynek, zleca to za zewnątrz a nikt nie czeka z zakasanymi rękawami na zlecenia od nich.

 

2 godziny temu, bob napisał:

10 generacja jak wchodziła to każdy gadał, że to tymczasowe rozwiązanie,

I to jest w gruncie rzeczy prawda, bo jeśli ktoś siedzi na takim Coffee Lake to jakiż to progres? a w przypadku Rocket lake-s to nawet miejscami stagnacja. :D Ileż można grzać te 14++++++++. Teraz każdy wyczekuje na 10nm.

 

2 godziny temu, bob napisał:

A dziś podstawka 1200 bez przyszłości jest niby wyznacznikiem jakości.

Bierz pod uwagę to co się stało z rynkiem i cenami AMD. Intel za to w końcu musiał spuścić z tonu. Więc jeśli zapytujesz dziś to dostajesz odpowiedz co opłaca się w chwili obecnej.

 

2 godziny temu, bob napisał:

Może w końcu któryś producent się wyłamie i zrobi skuteczne blokady na GPU dla kopania bitcoinów.

W imię czego? dobrego PR? to można co najwyżej trochę poudawać tak jak zrobiła to teraz NV, zejdźmy na ziemię. 

 

2 godziny temu, bob napisał:

Poczekam i zobaczymy.

Dokładnie tak, ale nie bardzo wiem czego oczekiwałeś, jeśli było te ~40-50fps w MSFS to trzeba było wyłączyć Afterburnera i cieszyć się symulatorem.

Bo teraz to sobie chwilę poczekasz, aż ceny GPU zaczną spadać. Myślę ze jesień Cię możne zastać spokojnie. 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Ceny GPU muszą się ustabilizować. Jak nie będzie GPU dla graczy, to klienci przestaną kupować fotele gamingowe, słuchawki, mikrofony, myszki, ledowe wiatraczki, water loopy. Już nie mówię o samych gratach do złożenia PC. To są sprzęty, gdzie marża wynosi kilkaset procent lub może i kilka tysięcy. Nie będzie GPU to nikt w końcu na niczym nie zarobi.

 

Nie przeraża mnie czekanie do jesieni. Wiosna idzie będą inne zajęcie. Mówię poważnie. Bez grania w moim przypadku można żyć.

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, bob napisał:

Ceny GPU muszą się ustabilizować.

Bo mówi tak użytkownik @bob? :D 

 

300?cb=20171112175131

Ustabilizują się, ale na jakim poziomie %-)

 

11 minut temu, bob napisał:

Jak nie będzie GPU dla graczy, to klienci przestaną kupować fotele gamingowe, słuchawki, mikrofony, myszki, ledowe wiatraczki, water loopy.

Jeśli ktoś kupuje do grania w/w szpej to również da spokojnie 2-3x więcej niż normalnie za GPU, choćby miał go kupić od konika z OLX, stąd te ceny. Kopacze mają kalkulatory, jeśli stopa zwrotu z danego GPU jest lipna to odpuszczają, wiec jest trochę miejsca dla gimba co już kupił fotel i resztę :D.

 

16 minut temu, bob napisał:

Nie przeraża mnie czekanie do jesieni. Wiosna idzie będą inne zajęcie. Mówię poważnie. Bez grania w moim przypadku można żyć.

Z tego samego założenia wychodzę, sam lubię MSFX i na pewno wrócę do tego symulatora, ale na spokojnie.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, pendzel_3 napisał:

da spokojnie 2-3x więcej niż normalnie za GPU, choćby miał go kupić od konika z OLX, stąd te ceny

Co ciekawe to sklepy potrafią walić solidne ceny teraz. W przypadku 3070/3060Ti zakup na Allegro/OLX wychodzi korzystniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...