Skocz do zawartości

Laptop do gier [7500 zł ] -czy da się znaleźć opcję z RTX serii 30xx?


Recommended Posts

witam,

szukam  sprzętu jak ten w temacie (17 cali do 7k) z tym że mam dodatkowe pytanie - czy w tym budżecie można w ogóle liczyć na coś od nvidii z serii 30? 

krypto ciągle rosną wiec raczej niema co liczyć na to że ceny spadną w ciągu najbliższych miesięcy o ile w ogóle w tym roku...

Link to post
Share on other sites

Dostępnego od ręki i do tego 17 nie znajdziesz.

 

Najlepszym wyborem jest ten G7. W cenie do 7k 17" nie ma sobie równych. 

https://www.x-kom.pl/p/623225-notebook-laptop-173-gigabyte-g7-kc-i7-10870h-16gb-512-win10-rtx3060p.html

 

 

Jest jeszcze msi, ale ma słabsze gpu:

https://www.morele.net/laptop-msi-gf75-thin-10uek-038xpl-32-gb-ram-1-tb-m-2-pcie-windows-10-home-7281821/

 

 

Link to post
Share on other sites

Każdy laptop z takimi podzespołami pod obciążeniem będzie pracował głośno. Kwestia tego czy nie będzie wpadał w throtthling. MSI raczej bym odrzucił, chyba że zależy Ci na czymś stosunkowo bardziej mobilnym - laptopy slim mają z reguły wyższe temperatury i w tym przypadku może być podobnie, tak jak miało to miejsce w starszych modelach MSI czyli Stealth.
Zostałbym przy G7, która obecnie jest najciekawszą opcją na rynku jeśli szukasz laptopa 17-calowego. Jeśli chodzi o cenę to ciężko cokolwiek powiedzieć. Ja w tej kwestii jestem raczej pesymistą, widząc zdjęcia, które idą do nas ze wschodu, sytuacja wygląda średnio. Mam na myśli tutaj kopalnie postawione na laptopach. Moim zdaniem ceny lapków z RTX 30xx będą szły do góry, a problem z dostępnością to jeszcze bardziej pogłębi.

Link to post
Share on other sites

Mobilny musi być na tyle żeby zdjąć ze stołu jak będzie obiad :) wiec może ważyć i wyglądać jak worek ziemniaków byle wydajność miał dobrą (za tą cene mam nadzieje na bardzo dobrą...) 

Co do kopalni to mam nadzieje że przykład z Indii sie rozszerzy choć to mało realne

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.03.2021 o 16:04, Loki1997 napisał:

Każdy laptop z takimi podzespołami pod obciążeniem będzie pracował głośno. Kwestia tego czy nie będzie wpadał w throtthling. MSI raczej bym odrzucił, chyba że zależy Ci na czymś stosunkowo bardziej mobilnym - laptopy slim mają z reguły wyższe temperatury i w tym przypadku może być podobnie, tak jak miało to miejsce w starszych modelach MSI czyli Stealth.
Zostałbym przy G7, która obecnie jest najciekawszą opcją na rynku jeśli szukasz laptopa 17-calowego. Jeśli chodzi o cenę to ciężko cokolwiek powiedzieć. Ja w tej kwestii jestem raczej pesymistą, widząc zdjęcia, które idą do nas ze wschodu, sytuacja wygląda średnio. Mam na myśli tutaj kopalnie postawione na laptopach. Moim zdaniem ceny lapków z RTX 30xx będą szły do góry, a problem z dostępnością to jeszcze bardziej pogłębi.

Już poleciały ceny... swojego Aorusa kupiłem za 8k w x-kom. Obecnie brak, a cena wisi 8,7k, to samo proshop cena była 8949 (obecnie całkiem wycofany). W euro był w dniu premiery srtix g15 za 9k z rtx 3070, a dziś ponad 10k To samo z msi i innymi. 

Edytowane przez seba84_2005
Link to post
Share on other sites

U nas moda jest na kupowanie laptopa do kopania na 30 dni i oddawanie... na allegro widać co się dzieje. Nowe strixy g15 już w outlecie po 20 sztuka dostępne na aukcji. Osobiście nigdy bym takiego nie kupił... 

Edytowane przez seba84_2005
Link to post
Share on other sites

@up gpu ma 60w... poziom wydajności rtx 2060 115w (jak masz brać msi z gpu 60w to już lepiej 17 z rtx 2060, większy wybór, a jeszcze lepiej szukać w okolicy 6k rtx 2070). Lepszy jest tuf a17 z rtx 3060 95w, ale też ich nie ma...

 

https://www.x-kom.pl/p/630704-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r7-5800h-16gb-512-w10-rtx3060-144hz.html

 

Bez systemu:

https://www.x-kom.pl/p/630699-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r7-5800h-16gb-512-rtx3060-144hz.html

Niestety 15, ale kosztem rozmiaru wolałbym wydajniejszy sprzęt. 

Edytowane przez seba84_2005
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...