Skocz do zawartości

Jak poprawnie postawić Windowsa na nowym dysku?


Recommended Posts

Dzień dobry, 

 

Tak jak w temacie zwracam się do was z prośba o poradę jak najlepiej postawić system na nowym dysku. Sprawa wygląda tam że mam oryginalnego Windowsa 8.1 w wersji OEM, zaktualizowanego do 10 na sowim obecnym komputerze/dysku HDD. Kupiłem właśnie nowy dysk ssd i na nim chcę zainstalować Windowsa z starego twardziela zostawić na dane. Ja się zastanawiam nad tym czy nie będzie jakiś problemów z aktywacją windowsa po instalacji na nowym dysku. Moja prośba do was, jak najlepiej sobie z tym poradzić? 

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Ok, chyba teraz to się robi tak że się pobiera ISO z strony Microsoftu, pewnie build systemu jest nowszy niż na takiej oryginalnej płycie. A starego dysku nie muszę najpierw formatować? Oraz czy nie będzie żadnego problemu z aktywacją, czy będę musiał wpisywać klucz?

Link to post
Share on other sites

Pobierz ISO W10 że strony MŚ robisz boot pena instalujesz na nowym ssd.
Przy instalacji gdy wyskoczy okno i prośbą o pod się klucza klikasz "nie posiadam klucza aktywacyjnego"
Instalator poleci dalej i dokończy instalacje.

Jak Windows się już odpali to klikasz panel sterowania i opcja aktywuj Windows i tam podajesz klucz z w8 który aktualizowałeś do w10.

Działa bez problemu robiłem tak dziesiątki razy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam takie szybkie pytanie, wybrałem opcję że nie mam klucza. No i wyskoczyło mi okno wyboru wersji. Jest do wyboru 6 wersji Home, Education i Pro, każda z nich z lub bez literki N. Np. Windows 10 Home N.

Domyślam się że muszę wybrać taka wersję jaką zakupiłem kiedyś w moim przypadku Home, chociaż było by miło gdyby się okazało że mogę wybrać wersje Pro :D
A moje pytanie to co oznacza ta literka "N"?

 

Link to post
Share on other sites

W windowsie N masz powycinane funkcje jak odtwarzacze multimedialne czy przeglądarka internetowa, żeby dostosować się do prawa antymonopolowego niektórych państw. Jak miałeś win8 home to instaluj win10 home, bo na to masz licencję. Powinien się aktywować automatycznie jeśli wcześniej robiłeś aktualizację.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...