Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, przymierzam się do zakupu laptopa w cenie około 4,5 tys. złotych. 

Inne wymagania:

- 17'' ekran, najlepiej matowy;

- z windowsem 10;

- SSD >= 500 GB, a najlepiej 1 TB;

- jak najlepsze podzespoły za tę cenę.

Będę wdzięczny za sugestie. 

 

Link to post
Share on other sites

Polecam serie Lenovo Legion (na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach ;) i ma 15,6"), swój co prawda kupiłem za ok 5600zł z Windowsem z myślą bardziej o projektowaniu ale w grach radzi sobie i tak świetnie, w Lolu na najwyższych ustawieniach FPS wahają się pomiędzy 170- 230, Jeśli chodzi o minecrafta to ok 150 na najwyższych, z shaderami spada do ok 60. Teraz parę informacji ogólnych: jak chcesz projektować to idź bardziej w procesor, jak korzystasz ze SketchUp (on wykorzystuje jeden rdzeń) to patrz na GHz ( im więcej tym lepiej), a jak z innego to się bardziej ilość rdzeni się liczy np jak korzystasz AutoCADa. Ale jak będziesz korzystał z niego do gier to skup się głownie na karcie graficznej ( pewnie jakiś GTX 1080 ti albo coś podobnego, RTX w tej cenie też może znajdziesz). Procesor raczej Intel i5 minimum (tylko patrz żeby nie miał dopisku "U" bo one są bardziej energooszczędne przez co są dużo słabsze np. Intel Core i5-8265U) Tutaj masz link gdzie masz je rozpisane https://www.x-kom.pl/poradniki/5802-jak-wybrac-procesor-co-trzeba-wiedziec-o-cpu.html albo Ryzen ( tylko ryzeny są bardziej pod kątem projektowania). RAM absolutne minimum to 8GB (do gier i projektowania). Najlepiej dwa dyski jeden SSD ( szybszy niż HDD) na system i ważniejsze programy a drugi może byc HDD na zdjecia itp.

Specyfikacja mojego:

AMD Ryzen 4800H 2.9-4.2 GHz

RTX 2060

32GB RAM

Dysk: 1T SSD M.2 PCIe

Matryca 144Hz 1080p

Windows 10 home

( kupione na X-Kom , tam też mogą Ci doradzić ;) )

Edytowane przez Sabiox
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Zastanawia mnie jedna rzecz w przypadku tego ASUSa: za 5 tysięcy można kupić ten model z procesorem AMD Ryzen 7 4800H (np. tutaj). Czy waszym zdaniem warto dopłacić te kilkaset złotych? Nie jestem ekspertem od procesorów, aczkolwiek na papierze ten AMD prezentuje się znacznie lepiej, niż Intel (jeszcze do tego i5). Ciekawi mnie też, jak wygląda obciążenie chłodzenia i emisja hałasu przy tych różnych procesorach. 

 

Link to post
Share on other sites

Okiełznać temperaturowo, to bardzo wydajny procek a wentylatory i chłodzenie w lapkach jest dosyć małe z powodu cienkiej obudowy i on bardzo się grzeje przez co zrzuca zegary. W intelach można zawsze zrobić undervolting [choć z tymi najnowszymi różnie bywa]. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Czyli komfort pracy powinien być większy na procesorach intela? Dotyczy to też wydajniejszych i7, czy tak jak Ryzen mogą nadwyrężać chłodzenie? Podstawowa kwestia, której chciałbym uniknąć, to hałas. Więc mniejsza wydajność, ale z lepszą stabilnością i brakiem hałasu jak z suszarki do włosów to zdecydowanie dobra wymiana.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wydajne laptopy = głośniejsze chłodzenie, to jest ich urok. Ale jeżeli byś chciał tego Ryzena to wybierz Lenovo Legiona, słyszałam, że Lenovo udało się jakoś okiełznać tego procka i chłodzenie do niego, że nie ma ogromnej tragedii. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Właśnie wydajne laptopy = głośniejsze chłodzenie, to jest ich urok. Ale jeżeli byś chciał tego Ryzena to wybierz Lenovo Legiona, słyszałam, że Lenovo udało się jakoś okiełznać tego procka i chłodzenie do niego, że nie ma ogromnej tragedii. 

Podaj przykłady jak się udało bo ja znowu czytałem że właśnie legiony mają skopane chłodzenia tylko moje info jest z zeszłego roku więc mogli naprawić 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...