Skocz do zawartości

Uszkodzony nowy dysk ADATA XPG SX8200 PRO?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 7ym0n,

Recommended Posts

48 minut temu, login1969 napisał:

He he jak na złość. Co jakiś czas sprawdzam stan dysku programem Crystal Dysk Info i dzisiaj sobie kliknąłem a tam 99% po 525 godzinach pracy ( dysk jak i cały komputer pa 6 miesięcy).Czy coś się może zaczynać z nim dziać?

Zrzut ekranu (6).png

Nic się nie dzieje. Ten program tak pokazuje. Odpalisz innym razem będzie 100%.

Link to post
Share on other sites

Akurat w SSD Samsungach Pro i Evo na SATA procentowy stan dysku w CrystalDiskInfo zalezy od parametru "Wear levelling count" czyli od zuzycia wszystkich komorek dysku.

Pewnie w tej Adacie jest podobnie - nie masz sie czego obawiac, to normalne zuzycie dysku :)

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

Miałem to samo kupiłem do nowej płyt ADATA sx7000np 128gb na m2w 2017-18, żeby przenieść system z Kingstona V300 120GB z 2012 roku, na ADATE, po 5 miesiącach ADATA zdechła, wymienili mi na nową bez pytania (komputronik) a system powrócił odrazu na V300 i tak już mam od lat prawie 10 na tym ssd i bez awaryjnie żywotność ssd pokazuje mi 82% jeszcze. Na ADATA trzymam tylko Star Citizen do grania i tyle, systemu na tym nie postawie, kupiłem Goodrama IRDM 240GB na MLC na zapas jak padnie kiedyś Kingston, a ADATE wymienię na Samsunga PRO 970 też na MLC.

 

https://u.cubeupload.com/ipman1/adata.png

https://u.cubeupload.com/ipman1/king.png

 

 

Edytowane przez 1234567890
Link to post
Share on other sites

Dzięki uspokoiliście mnie...Tak na marginesie jestem zwolennikiem składania i zamawiania części do  komputerów w serwisach, najlepiej zaufanych. Co by się późnej nie działo, czy to dysk, procesor, płyta główna czy cokolwiek to zabieram kompa, jadę do serwisu, stawiam na biurku i mam z głowy. Kosztuje to oczywiście trochę więcej niż składałoby się osobiście ( mnie akurat kosztowało 100 zł) ale mam spokojną głowę. Chociaż akurat teraz dali trochę ciała co mnie dziwi bo składam u nich mój 5 komputer ( pierwszy bodajże w 2003 r) i nigdy nie miałem zastrzeżeń. Zamiast metalowego radiatora który dołączony był z płytą główną, na dysk nakleili właśnie tę blaszkę dołączoną do dysku. Temperatury są ok bo około 42-45 stopni, ale być może byłyby trochę niższe. Przy okazji zapytam mądrzejszych tutaj: czy da się teraz jakoś odkleić tę blaszkę, żeby przykleić  radiator? Zaniósłbym im żeby to poprawili ale jest to tak błaha sprawa że po prostu nie chce mi się pakować komputera i im go wieźć. Może zrobiłbym to sam?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...