Skocz do zawartości

Uszkodzony nowy dysk ADATA XPG SX8200 PRO?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 7ym0n,

Recommended Posts

Witam. Wczoraj składałem dla znajomego nowy komputer na poniższych podzespołach:

1. Procesor Intel i5 10400

2. Płyta Asus Prime B460 plus

3. Pamięć ADATA Gammix D10 2x8 GB 3200 MHz.

4. DYSK ADATA M2 XPG SX8200 PRO

5. Zasilacz Thermaltake Smart bm1 600w. Już od początku zaczęły się problemy. Otóż podczas instalacji Windows z USB proces dochodził do około 30 -40% i zatrzymywał się. Nic nie pomagało, ale zauważyłem że bardzo grzeje się dysk. O dziwo z płyty udało się zainstalować, ale komputera nie da się używać gdyż przy niemal każdej próbie instalacji czegokolwiek lub podczas kopiowania plików dysk dostaje temperatury około 60 stopni i komputer się zawiesza. Tak samo jest przy jakimkolwiek programie do testowania prędkości dysku. Zwykły reset nie pomaga gdyż wtedy bios płyty nie widzi wcale dysku. Jedynie wyłączenie i po ponownym odpaleniu dysk jest widziany ponownie. Dodam, że sprawdzałem działanie na innym dysku tylko że na interfejs SATA i wszystko było w porządku. Czyżby nowy dysk był uszkodzony, a może coś z płytą? Bardzo proszę o jakąś pomoc zanim będę reklamował. Pozdrawiam.

 

 

Link to post
Share on other sites

W internecie masa problemów z tym dyskiem bo cwaniacy pod jedną nazwą 3 wersje sprzedają.
Z reklamacją to będzie ciężko, ale jak dasz radę wymienić na jakiś WD Black ...
Zasadniczo to do nich potrzebny radiator.
Ewentualnie bios zaktualizuj na podłączonym zwykłym dysku sata i spróbuj znów tego M2.

Link to post
Share on other sites

Czemu z reklamacją będzie ciężko? Kurde, nowy dysk wadliwy i miałby być problem z wymianą? Bios płyty już zaktualizowałem do najnowszej wersji i niestety żadnych zmian.

Teraz, jaceksz82 napisał:

Czemu z reklamacją będzie ciężko? Kurde, nowy dysk wadliwy i miałby być problem z wymianą? Bios płyty już zaktualizowałem do najnowszej wersji i niestety żadnych zmian.

A dodam, że dokładnie tydzień temu składałem innego kompa z takim samym dyskiem i wszystko grało.

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Ja właśnie słyszałam, że trzeba uważać na te dyski bo są bardzo awaryjne i sprawiają masę problemów. 

Co to znaczy "słyszałam"? Mówili w Twoim mieście przez megafon, może w jakichś wiadomościach w tv? Może jakoś inaczej doszły Cię słuchy że na te konkretne dyski trzeba uważać?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź, o ile masz taką możliwość w innym komputerze, czy podobny problem występuje również tam. Jeśli będzie podobnie, to reklamowałbym taki dysk- odczyt z dysku DVD jest dużo niższy niż pendrive przez USB i zapewne dlatego zapis nie przegrzał SSD.

Link to post
Share on other sites

Linus szuka różnych wersji tego dysku by sprawdzić ile tych wersji jest i jak wyglądają różnice w wydajności. Ba, nawet chce płacić dobre pieniądze :D

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, login1969 napisał:

Co to znaczy "słyszałam"? Mówili w Twoim mieście przez megafon, może w jakichś wiadomościach w tv? Może jakoś inaczej doszły Cię słuchy że na te konkretne dyski trzeba uważać?

Słyszałam, czyli kumpel, który naprawia komputery natrafił na kilka kompów, które miały problemy z tym dyskiem i się podzielił tym ze mną. 

Link to post
Share on other sites

Panowie sprawa jest dla mnie co najmniej dziwna. Mianowicie dalej szukałem przyczyn tego dziwnego zachowania się dysku i na jakimś forum znalazłem aby wyłączyć w biosie CPU C-states. Zrobiłem to i wszystko działa w porządku. Żadnych problemów z dyskiem przy 100% użycia. Ale kurde jakie powiazanie ma zarządzanie energią CPU do pracy SSD? Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, login1969 napisał:

Problem rozwiązany ale najlepiej od razu zwalić wszystko na dysk.

Dyskowi się dostało bo niektórzy z jego braci zachowują się niegrzecznie i odmawiają pracy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...