Skocz do zawartości

Lemmingi, czyli zbiorczy temat o kopaniu kryptowalut


Recommended Posts

W dniu 3.06.2021 o 20:18, zbiku90 napisał:

Kurde niech to w końcu jebnie :D Wymieniłem wszystko na BTC, parę dni później na Tether i te wahania kursu mi źle działają na zdrowie. Chyba nie nadaję się jednak do giełdy, wszystko było pięknie dopóki rosło, zysk wzrastał wykładniczo, teraz jestem praktycznie w punkcie wyjścia ze stycznia.

Wzrosty na giełdzie:

- pojawiają się nowi gracze (popyt)

- kursy rosną,

- można zarobić,

 

Spadki na giełdzie:

- niedzielni gracze sprzedają aktywa,

- można kupić to, co przedtem było droższe,

- żeby jedni zarobili, inni muszą stracić.

 

Wnioski: wzrosty i spadki są potrzebna. Na super stabilnych giełdach nie ma zarobków:)

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, wodego napisał:

wzrosty i spadki są potrzebna. Na super stabilnych giełdach nie ma zarobków

Nawet więcej: te same duże wahania kursów krypto są zarazem okazją do zarobków i powodem strat, ale, jak piszesz, bez tych skrajnie dużych wahań nie byłoby wzrostów po kilkaset %.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ano BTC przebił pułap 40 tys USD, ale za wcześnie żeby świętować, jeszcze sporo odrabiania przed nami. Niemniej to dobry sygnał. Microstrategy planuje kolejny duży zakup BTC, a Elon...a pies go trącał, nie rozumiem, czemu jego FUDowe tweety powodują tyle emocji.

Link to post
Share on other sites

Ethereum już raczej nie podskoczy co mnie bardzo bardzo cieszy. Po cenach i dostępności rtx 3060 z LHR widać, że głównym powodem braku kart byli kopacze. Lepiej sprzedawaj Player 1 to co nakopales czy tam kupiłeś bo stracisz jeszcze więcej, niż dotychczas

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, plebs napisał:

Lepiej sprzedawaj Player 1 to co nakopales czy tam kupiłeś bo stracisz jeszcze więcej, niż dotychczas

Mogę to sobie trzymać, jeśli prognozy co do przebiegu bieżącego cyklu się nie sprawdzą,  to  ja będę hodlował. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Tak trzeba żyć, przecież nie sprzedamy teraz za bezcen co nie

W moim przypadku to byłaby sprzedaż z dużą startą, a taka opcja mi nie leży.

 

3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Za 3-4 lata pewnie znowu wystrzeli,

To wariant raczej pesymistyczny  zakładający,  że hossa już się skończyła.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Player1 napisał:

To wariant raczej pesymistyczny  zakładający,  że hossa już się skończyła.

Jak dla mnie optymistyczny, trzeba w końcu jakąś grafikę kupić w normalnej cenie. No i trzeba być megaoptymistą żeby wierzyć że coś jeszcze z tego będzie patrząc na wykresy w szerszej perspektywie. Już tu pisałem ale się powtórzę, 10k$/btc i 500$/eth, róbcie screeny to za jakiś rok sprawdzimy :D

Link to post
Share on other sites
50 minut temu, zbiku90 napisał:

Jak dla mnie optymistyczny, trzeba w końcu jakąś grafikę kupić w normalnej cenie.

A mnie mój RX580 styka do mojego niedzielnego grania...choć rozumiem i łączę się w bólu tych, którzy siedzą na integrze lub odwlekają wymianę jakiegoś starego trupa w oczekiwaniu na normalne ceny grafik.

51 minut temu, zbiku90 napisał:

No i trzeba być megaoptymistą żeby wierzyć że coś jeszcze z tego będzie patrząc na wykresy w szerszej perspektywie.

Faktycznie póki co ciężko znaleźć przesłanki do optymizmu, ale jeśli na tym miałaby się zakończyć ta "hossa" to oznaczałoby to, że w zasadzie hossy nie było, poza tym wciąż wiele rzekomo znawców rynku krypto przewiduje nowe ATH zarówno dla BTC jak i ETH do końca 2021. 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Player1 napisał:

Faktycznie póki co ciężko znaleźć przesłanki do optymizmu, ale jeśli na tym miałaby się zakończyć ta "hossa" to oznaczałoby to, że w zasadzie hossy nie było, poza tym wciąż wiele rzekomo znawców rynku krypto przewiduje nowe ATH zarówno dla BTC jak i ETH do końca 2021. 

 

Kiedyś w robocie zajmowałem się cenami ropy na rynkach światowych. Reuters robi bodajże raz na miesiąc wśród analityków kwerendę, jakie przewidują zmiany ceny. NIe dość, że rozstrzał takich analiz jest od "spadnie o 50% do wzrośnie o 50%" to sprawdzalność jest bardzo niska. Wtedy oczywiście w następnej ankiecie analitycy piszą, że pojawił się nowy czynnik, który był wcześniej nieznany :) Oczywiście to w sumie prawda, ale konkluzja jest taka jak już tu kiedyś pisałem - jakby ktoś był pewien (nawet na poziomie 51%) tego, że będzie ATH to by skupował krypto a nie kręcił o tym filmiki. Chyba, że skupuje i pisze, bo liczy na samospełniająca przepowiednię.

To jest trochę tak w tym kawale: jak najłatwiej zarobić 1 mln USD? Napisać książkę o tym jak zarobić 1 mln USD i sprzedać 100k egzemplarzy po 10 USD/sztuka.

Edytowane przez JanekD
  • Dzięki 1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, JanekD napisał:

Oczywiście to w sumie prawda, ale konkluzja jest taka jak już tu kiedyś pisałem - jakby ktoś był pewien (nawet na poziomie 51%) tego, że będzie ATH to by skupował krypto a nie kręcił o tym filmiki.

No jasne, ja jestem świadomy tego, że analitycy uprawiają w pewnej mierze takie zaawansowane wróżenie z fusów oraz że chcę wierzyć w optymistyczne prognozy, bo siedzę na sakiewce z ETH kupionym po ok. 3,5 kUSD, niemniej dane on-chain wskazują, że grube ryby akumulują, dodając do swoich portfeli...A ostatecznie: pożyjemy, zobaczymy.

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Player1 napisał:

jeśli na tym miałaby się zakończyć ta "hossa" to oznaczałoby to, że w zasadzie hossy nie było

No faktycznie, co to za hossa? Btc w pół roku wzrost o 600%, eth w pół roku 1000%, obydwa z nowym ath - odpowiednio 65k vs 20k i 4,4k vs 1,4k. Nic się nie stało, można się rozejść :rotfl: Kto miał zarobić to już dawno swoje zarobił, każda bańka w końcu pęka.

Kupiłeś na górce to teraz nie ma odwrotu, dopóki nie sprzedasz taniej to nie jesteś stratny ;) Just hodl it.

Ja tam żadnym analitykiem nie jestem ale na chłopski rozum zauważam dużo podobieństw do bańki z przełomu 2017/18, a to oznacza tylko jedno.

Link to post
Share on other sites

Pogadali xD A ludzie nadal szukają sensownych wyjaśnień, dlaczego coś pęka, dlaczego coś wzrasta. Większość osób, które jakieś pieniądze zainwestowały w krypto nie ma nawet pojęcia na co przeznaczyła hajs, jak to działa itd. wystarczyła im informacja "można zarobić".

Edit: sam znam kilka osób, które wrzuciły w to hajs, bo pan z filmiku na yt powiedział, że jak teraz zainwestują 10k to będą mieli Lambo za rok czy dwa :D

 

12 godzin temu, Player1 napisał:

W porównaniu z prognozami to właśnie byłoby takie nic.

 

Łatwiej jest przewidzieć prognozę pogody na 5 dni do przodu niż ruchy krypto :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, FeX napisał:

ludzie nadal szukają sensownych wyjaśnień, dlaczego coś pęka, dlaczego coś wzrasta.

spekulacje...

 

Ostatnio przeliczałem sobie ile mogło zarobić moje 1070 które puściłem kilka miesięcy temu do górnika i ile zarabia w dalszym ciągu... już w tym momencie lipka, żeby mu to się zwróciło to sobie musi jeszcze sporo pokopać a gdzie kurs? a gdzie zwrot? cały rynek krypto to jedna wielka spekulacja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Dzejson_ napisał:

nadzieję, że to się w końcu przestanie opłacać

Ale że co, kopanie na gpu chyba, bo cały rynek raczej nie zniknie. Kursy kursami, ale BTC, ETH i solidne altcoiny, które reprezentują jakąś sensowną usługę, są stale rozwijane a szersza adopcja BTC to tylko kwestia czasu. Za parę lat banki w Polsce będą oferowały produkty oparte o BTC.

 

Link to post
Share on other sites

Dopóki BTC i inne krypto będą miały zmienność na poziomie XXX% procent rocznie to nie powstanie oparty o nie żaden sensowny produkt finansowy. Na masową skale nie upowszechni się waluta, która dzisiaj jest warta tyle co funt kłaków a jutro tyle co funt diamentów.

Plus dla banków* dużym problemem będzie, że spełnianie czynników ESG na walucie która powstaje z "marnowania" prądu, w dużej cześci wcale nie z żródeł odnawialnego.

 

*) w sumie dla klientów też powinien być to problem jeśli nie chcą żebyśmy za 50-100 lat mieli Arrakis bis, tylko pewnie bez czerwi pustynnych :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Player1 napisał:

Ale że co, kopanie na gpu chyba, bo cały rynek raczej nie zniknie. Kursy kursami, ale BTC, ETH i solidne altcoiny, które reprezentują jakąś sensowną usługę, są stale rozwijane a szersza adopcja BTC to tylko kwestia czasu. Za parę lat banki w Polsce będą oferowały produkty oparte o BTC.

 

 

Nie jestem przekonany czy sam chciałbym na co dzień korzystać z waluty, która potrafi stracić 50% wartości w kilka miesięcy. Co najlepsze taka waluta jest uważana za stabilną :D

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, JanekD napisał:

na walucie która powstaje z "marnowania" prądu, w dużej cześci wcale nie z żródeł odnawialnego.

Ta narracja chyba jest mocno naciągana, już teraz następuje duża zmiana w tym zakresie i z tego co wiem, większość chińskich kopalni BTC działa (a raczej działała do niedawna) w prowincjach, gdzie głównym źródłem prądu są elektrownie wodne.

Link to post
Share on other sites

A jakie to ma znaczenie czy to energia wytworzona konwencjonalnymi elektrowniami węglowymi, czy przez źródła odnawialne? To nadal użyta energia. Idziemy globalnie mocno w stronę eko, nie wróży to nic dobrego, jak się dobiorą do tego (rapsy).

 

Tym się różnią waluty będące obecnie w naturalnym obiegu, ze jeden tweet Muska nie powoduje spadku wartości o 25% :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...