Skocz do zawartości

Lemmingi, czyli zbiorczy temat o kopaniu kryptowalut


Recommended Posts

2 godziny temu, wodego napisał:

Jeśli kartę i inne podzespoły dostał za darmo, to tak.

 

To wszystko jest zwyczajną grą spekulacyjną i można ją wygrać, ale nie masz pewności, że tak się stanie - takie coś można powiedzieć o każdym interesie, własnej działalności gospodarczej.

 

O właśnie. I to jest częste rozumowanie. Jeśli ktoś postanawia coś robić, to zysk musi być na drugi dzień, inaczej jest to nieopłacalne. Dlatego wiele osób nic nie zaczyna i siedzi na zasiłkach, bo żeby zacząć produkcję wiader, trzeba kupić maszyny, a to już się nie opłaca:)

 

Czy Ty nie potrafisz znaleźć normalnych argumentów, tylko przyczepiasz się do takich bzdet? :D

Jeśli ktoś nigdy nie kopał, bo wcześniej nawet o tym nie myślał, ale PC posiada oraz całkiem wydajne GPU, to żeby zacząć kopać musi inwestować hajs, czy nie musi? Tylko pomyśl dobrze, żebyś głupoty nie palnął.

 

Według Ciebie każdy interes i każda działalność gospodarcza jest porównywalna z kryptowalutami? :D

 

Każdy inaczej podchodzi do zarobku, każdy przedsiębiorczość może inaczej intepretować, każda działalność może być inna. Czego tutaj nie rozumiesz? Według Ciebie podejmowanie się każdej niosącej ryzyko inwestycji jest dobre? Każdy powinien kalkulować możliwe zyski i straty, żeby minimalizować ryzyko, bardziej obawiałbym się tych, którzy zbytnio wierzą, a zbyt mało analizują.

Link to post
Share on other sites

A jakie argumenty mam podawać i czego mają dotyczyć? Jak ktoś chce, to sobie kopie, inny jak chce, może iść do kasyna, a trzeci może wiadra produkować. A tutaj są sędziowie, którzy orzekli, że kopanie jest złe, bo... jakieś wymyślone wybiórcze argumenty:

- bo dużo prądu idzie - to zakazać sprzedaży i używania TV, w każdym domu są (bez rozdrabniania) i dużo prądu ciągną...

- bo to bańka i można stracić - bo jeden z drugim masz obowiązek wypłaty odszkodowania sąsiadowi, który kupił bitcoiny i na nich straci, więc się strasznie przejmujesz.

 

Dla mnie zła jest produkcja papierosów, bo nie palę. Jest to marnowanie energii, zanieczyszczenie powietrza i inne bzdety. Ale niech każdy pełnoletni sobie wybiera czy ma palić czy nie i nic mi do tego, że w Wa-wie kilkaset tys. mieszkańców pali.

 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, FeX napisał:

 

Jeśli masz wywalone to po co, tak zapalczywie, bronisz sensu kupowania koparki?

Mam wrażenie, że dla Ciebie kwota jaką musisz dać za koparkę nie jest na tyle wygórowana, żeby się nią w ogóle przejmować. Choćby ten fakt, zmienia sporo w tej kwestii, bo nawet jeśli stracisz to tego nie odczujesz, a jak zyskasz to wygrałeś.

 

Poza tym na forum masz tematy o kopaniu, możesz w nich pisać, ale wolałeś stworzyć swój, który nie różni się niczym od innych.

Mam nieodparte wrażenie, że brak umiejętności czytania ze zrozumieniem jest największą bolączką tego forum.

Nie bronię sensu kupowania koparek, bo najzwyczajniej w Świecie nie mam w tym interesu. Zostały zadane pytania odnośnie koparek, na które starałem się w sposób rzetelny odpowiedzieć. Temat został założony, gdyż inni użytkownicy forum prosili, aby nie mieszać wątku kart Ampere z koparkami. Tematy siłą rzeczy są nierozłączne.

Skoro kolega mówił o garnkach to ja zapytam o łopatę. Czy w formie łopatologicznej pojąłeś, czy wciąż masz jakieś wątpliwości ?

 

 

Godzinę temu, wodego napisał:

- bo to bańka i można stracić - bo jeden z drugim masz obowiązek wypłaty odszkodowania sąsiadowi, który kupił bitcoiny i na nich straci, więc się strasznie przejmujesz.

Prowokujesz :rotfl:

Ci którzy tanio kupili, drożej sprzedali (karty graficzne), to w forumowej nomenklaturze Janusze Biznesu. Rozumienie podaży i popytu jest passe.

Ci którzy wzięli kredyty we Frankach, które ja będę musiał spłacać to chodzące Orły Biznesu.

 

 

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites

No ja się nie dziwię, że musieli Cię prosić, skoro według Ciebie to nierozłączne tematy. Tutaj też kłania się znajomość działania forum i pisania offtopu w temacie stricte kart, a nie koparek.

 

Dalsza dyskusja tutaj nie ma sensu. Pozdrawiam. Bez odbioru ;)

Link to post
Share on other sites

Choć jestem agnostykiem napiszę AMEN.

 

Jako, że temat koparek w oparciu o karty graficzne, nie powinien znajdować się w dziale karty graficzne, poprosiłem moderatora o przeniesienie wątku do działu "Informacje rolne i agroturystyka". 

Dla posiadaczy 3060, można kopać ETH z pełną mocą. :menda:

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

Ci którzy wzięli kredyty we Frankach, które ja będę musiał spłacać to chodzące Orły Biznesu.

O to to. Przy następnym krachu wszyscy właściciele kryptowalut powinni poprosić rząd o przewalutowanie portfeli na złotówki po kursie z all time high. No bo przecież chlip chlip, my nie wiedzieli że to ryzyko, chlip chlip oszukali nas że będzie ciągle rosło :rotfl: Sytuacja jest analogiczna, jeśli frankowicze mogą ryzykować bez konsekwencji to czemu nie my? ;)

Link to post
Share on other sites

Dzizas i już zaczyna się mieszanie innych tematów, które w gruncie rzeczy nie mają analogii. Nie wszyscy frankowicze ryzykowali, niektórzy nawet nie wiedzieli o ryzyku. W ogóle żeby można było dochodzić swoich praw na ścieżce sądowej to muszą zajść przesłanki jak np:

- brak informacji o ryzyku kursowym w momencie zmiany kursu przy podpisywaniu umowy

- brak określenia metod oznaczania kursów przez bank, gdzie niektóre umowy jasno stanowiły, że bank sam ustala kursy, co jest niezgodne z prawem

- banki wykorzystywały spread, tj. czyli kurs dla spłaty był wyższy niż kurs wypłaty

 

Także mieszanie wszystkich osób mających kredyt we frankach jest bez sensu, bo rzeczywiście wiele umów jest niezgodnych z prawem.

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko do tego mogłeś się odnieść :D

Nie potrafisz zrozumieć, że nie każdy musi znać się na wszystkim? Idziesz do banku, chcesz kredyt, oczekujesz, że bank pomoże wybrać. To nie może być tak, że musisz się pilnować na każdym kroku żeby ktoś Ciebie nie oszukał. Niewiedzy i głupoty nie popieram, ale jak tak dalej będzie to w przyszłości do podejmowania decyzji kredytowych, czy przy podpisywaniu jakichkolwiek umów będziesz musiał zatrudniać doradcę ;)

 

Spójrz co już się dzieje przy różnego rodzaju umowach.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, FeX napisał:

Idziesz do banku, chcesz kredyt, oczekujesz, że bank pomoże wybrać.

Najkorzystniejszy dla banku a nie dla ciebie ofc.

Godzinę temu, FeX napisał:

To nie może być tak, że musisz się pilnować na każdym kroku żeby ktoś Ciebie nie oszukał.

Od dawna mieszkasz za granicą?

Godzinę temu, FeX napisał:

Spójrz co już się dzieje przy różnego rodzaju umowach.

No widzę, ludzie podpisują wszystko jak leci nie przeglądając choćby pierwszej strony, a potem pretensje do wszystkich dookoła tylko nie do siebie.

Godzinę temu, FeX napisał:

Niewiedzy i głupoty nie popieram

Za niewiedzę i głupotę się słono płaci, nieraz najwyższą cenę.

Godzinę temu, FeX napisał:

w przyszłości do podejmowania decyzji kredytowych, czy przy podpisywaniu jakichkolwiek umów będziesz musiał zatrudniać doradcę

Nie znam się na motoryzacji i mechanice, czy to coś dziwnego zabrać ze sobą kogoś kto ma o tym pojęcie na oględziny auta?

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Po co tutaj dawanie przykładu frankowiczów? Sąd uznał: banki stosowały niedozwolone zapisy i metody. Po to są różni regulatorzy rynku, żeby nie było niedozwolonych prawnie zapisów w umowach.

 

Podpisujesz umowę z kablówką, TV czy innym usługodawcą, a w umowie jest zapis:
- Możemy w każdej chwili podnieść kwotę abonamentu o kilkaset procent w trakcie trwania umowy bez podania przyczyny. Abonent może jednak rozwiązać umowę dopiero po pół roku od wprowadzenia nowej stawki.

Czytasz dokładnie każdą umowę i mówisz: o nie, nie dam się nabrać na takie coś. Idziesz do 5-ciu pozostałych operatorów w danej okolicy, a tam wprowadzili identyczne zapisy, bo tak im dobrze.

 

Czyli niektórzy są za wolnoamerykanką, braku regulacji. W umowach może być co tylko operator sobie wymyśli, a człowiek ma się do tego dostosować.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę, to ja mam takie czysto hipotetyczne pytanie do kopaczy,

Dajmy na to, kupujecie takiego używanego (po gwarancji) gtx 1070 za 2k i kopiecie na nim 24/h BTC/ETH (co tam się bardziej opłaca), przy uwzględnieniu kosztów energii elektrycznej oraz uwzględnieniu obecnego kursu, to po jakim czasie zaczynacie wchodzić na "czysto"?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, pendzel_3 napisał:

po jakim czasie zaczynacie wchodzić na "czysto"?

gtx 1070 za 2k zwraca się po plus minus 6-7 miesiącach. Ogólnie ceny większości kart są teraz takie że zwracają się kopiąc po mniej więcej pół roku, przypadek? Taki używany radeon vii do grania za 5,5k to chyba słaba opcja a ktoś tyle daje (ok. 35zł dziennie obecnie). W tej cenie można przecież znaleźć rtx 3070 który ma jakieś 50% większy fps, RT, DLSS itd.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-radeon-vii-16gb-hbm2-gv-rvega20-16gd-b

 

Kolejny przykład RX 580 8GB jest niemal 2x droższy od 4GB, a różnica w fps to może średnio z 10%. Więc moim zdaniem kurs kryptowalut ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu obecnych cen. Braki w podzespołach też są problemem, ale to bardziej mydlenie oczu bo producenci mają żniwa jakich jeszcze nigdy nie mieli.

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie wygląda to tak, że w np. 2017 roku na 1070 dało się wykopać więcej $ niż dzisiaj (4-5$), mimo, że obecnie BTC kosztuje ~10x więcej ;) Kopałem wtedy pewnie z miesiąc, może 1,5 i dziś mam z tego ~980$

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, pendzel_3 napisał:

a co z rosnącym stopniem trudności? te kalkulacje to w jakikolwiek sposób uwzględniają?

Wraz ze stopniem trudności rośnie kurs więc równowaga pozostaje zachowana.

1 godzinę temu, FeX napisał:

Kopałem wtedy pewnie z miesiąc, może 1,5 i dziś mam z tego ~980$

Jeśli trzymasz to dalej od 2017 to szanuję w opór, ja kasę z tamtego boomu "przejadłem" na zachcianki :/

Link to post
Share on other sites

Nie, równowaga nie zostaje zachowana. Ilość wykopana jest coraz mniejsza, więc wszystko zależy od kursu. Przecież wartość BTC nie rośnie proporcjonalnie do trudności kopania.

 

Gdybym o tym nie zapomniał to pewnie bym nie miał :D A teraz niech sobie leży.

Link to post
Share on other sites

Kochani, chciałbym w przyszłości złożyć koparkę kryptowalut, bo to dochodowy interes.

Ucieszyłem się, że temat wydzielono z wątku o kartach Ampere, choć tematy są rzeczywiście w dzisiejszych czasach nierozłączne.

Mam w związku z tym prośbę o trzymanie się tematu, bo w przeciwnym razie moja koparka będzie musiała mielić skrypty odsiewające plewy od ziaren w tym i innych wątkach na tym szacownym i wieloletnim forum.

Edytowane przez Krzysztof Miś
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, FeX napisał:

Ilość wykopana jest coraz mniejsza, więc wszystko zależy od kursu

Piszesz o BTC, tam jest z góry ograniczona ilość i tak jak piszesz coraz mniejszy napływ nowej waluty więc deflacja i wzrost wartości jest niemal gwarantowany.

Przy ETH wygląda to nieco inaczej. Docelowa ilość nie jest ograniczona, trudność wydobycia rośnie ale rośnie też moc obliczeniowa pojedynczych GPU jak i całej sieci.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Niestety kurs jasno pokazuje, że te waluty są od siebie zależne ;) Jedna ograniczona, druga nie.

Ciekawe czemu temu wzrostowi potrafi też towarzyszyć spadek rzędu kilku tysięcy % :D

ETH się kopie gdyż jest to najbardziej opłacalna waluta do kopania i widać spore przełożenie kursu bitcoina do kursu ETH.

 

ETH

 

yol9iuI.png

 

BTC

 

azE44zj.png

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...