Skocz do zawartości

pazerność w morelach nie zna granic


Recommended Posts

No ja też nie pisałem "zrób 3 łazienki" tylko kup wałki, pędzle i zrób 3 mieszkania, ale faktycznie leciałem skrótami myślowymi, bo siedzę w tym ze 20 lat, choć zawodowo pracuję na etacie. Remonty to sposób na dorobienie. Ogólnie to mam znajomych w różnych branżach i zdecydowana większość dorabia bo w Polsce zarobki są niskie dla zwykłych ludzi. Wiem że dużo rzeczy można się nauczyć samemu, można zacząć od malowania jednego pokoju i zarobić 500pln albo od małej łazienki za 250pln. Wiem jedno że jak ktoś chce pracować to dorobi, jak ktoś czeka na mannę z nieba i nie chce mu się pracować bo on swoje 8h na etacie odbębnił to będzie narzekał zawsze i na wszystko, nawet na to że kolejka w sklepie za długa. 

Jak ktoś chce to można wsiąść na rower i rozwozić glovo, zawsze jakaś kasa.

A jak ktoś nie chce zarobić to zacznie marudzić że zmarznie, że zmoknie, że się zmęczy, że mu się rower zniszczy i znajdzie 100 powodów żeby zostać w domu.

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, olo163 napisał:

A jak ktoś nie chce zarobić to zacznie marudzić że zmarznie, że zmoknie, że się zmęczy

Prawdziwa sytuacja. Osobo dostała propozycję pracy w jakimś zakładzie:

- Przecież to daleko, drugi koniec miasta, autobus 25 minut jedzie. Poza tym na przejazdówkę będę musiał płacić. Nie idę.

 

Nie każdy jest gotów podjąć trudne wyzwania...

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 14.03.2021 o 12:07, wodego napisał:

Jak to skąd są? To jest narodowa cecha Polaków. Mam porównanie, bo spotykam się ludźmi z innych krajów (nie mieszkam w PL). Jakby Polak na własnym ogródku znalazł żyłę złota, to by narzekał, że ziemia twarda i ma odciski od szpadla:)

 

Gdyby Polak znalazł cokolwiek w swoim ogródku to byłby głupi gdyby cokolwiek z tym robił (no dobra - nie liczę niewybuchu z 2 WŚ)  - w Polszy wszystkie kopaliny z automatu należą do państwa i gdy tylko coś takiego przywłaszczysz to dostajesz karę, lub nawet idziesz siedzieć (własność Górnicza).:pokey:

Także ten tego....:facepalm:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...