Skocz do zawartości

pazerność w morelach nie zna granic


Recommended Posts

Dzisiejsze ceny z warzywniaka z dnia 11.03.2021

 

GT 1030 prawie 600

GT 730 -  ponad 400

GTX - 1050 TI  prawie 1800

GTX 1650 Super prawie 1700  tańszy od 1050ti, ale chyba tylko dla tego ,że jeszcze nie podnieśli ceny

 

Nigdy w życiu u nich nic nie kupię, chyba, że na testy o do zwrotu.

Link to post
Share on other sites

A w innych sklepach nie jest tak samo? 

 

To dopiero początek Armagedonu. Stabilizacja cen gdzieś na wakacje 2022 roku. Biorąc pod uwagę brak wzrostu BTC. No chyba, że jutro BTC padnie. Wtedy stabilizacja pod koniec roku. 

Link to post
Share on other sites

To nie tylko BTC ale i cofit. Problemy z produkcją chipów i pamięci. Wszystkie mądrale niech kupią karty u producenta/dystrybutora i sprzedadzą  na allegro po cenach z zeszłego roku. Zrobią interes życia. 

Edytowane przez olo163
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, benutzer napisał:

Dzisiejsze ceny z warzywniaka z dnia 11.03.2021

 

GT 1030 prawie 600

GT 730 -  ponad 400

GTX - 1050 TI  prawie 1800

GTX 1650 Super prawie 1700  tańszy od 1050ti, ale chyba tylko dla tego ,że jeszcze nie podnieśli ceny

 

Nigdy w życiu u nich nic nie kupię, chyba, że na testy o do zwrotu.

 

Czyli nigdy w życiu nigdzie już nic nie kupisz? Wszędzie jest ta sama sytuacja.

Link to post
Share on other sites

Przecież komputronik nie ma praktycznie nic w ofercie poza tą jedną 1050Ti. Reszta nie odbiega aż tak cenowo.

Edit: po prostu nie widzę sensu w takich stwierdzeniach "już nigdy nie kupię". Nie chcę bronić morele, broń borze :D

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Jaki jest cel tego tematu?  Pojazd po Morelach bo chcą więcej niż inni, czy żal bo to jedyny sklep w którym kupujesz?.

 

Sytuacja jest zjeb...., ale nie beznadziejna: GT710 Gigabyta za 235?  pasywna 1030 za niecałe 500 lub 1050TI low profile za 1100 - no, ale to nie Morele.

Link to post
Share on other sites

Benutzer, jeżeli będziesz brał tylko do testowania, to nie wiem czy wiesz, ale nie ich robisz w chu...ja, ale ewentualnie np. mnie, czy innego kolegę z forum (ewentualnego kupca)...:(

Edytowane przez jarrino
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Sugerowana cena z RTX 300 to 330 $. Niech w sklepach z cłem ,Vatem i podatkiem cukrowym kosztuje 500$. U nas te karty kosztowały po 3200 średnio w dniu premiery. Janusze wszystko wykupili 25.02.2021 i wystawili na allegro 400 kart za cenę 3400-3800. Te karty się już za cenę 3400-3800 nie sprzedają, tak więc w ciągu 2 tygodni wracają. Potem taki warzywniak ostatnie sztuki wystawia po 4000 PLN. Potem znów to ktoś kupi, wystawi na allegro za 4200-4400, jak nie sprzeda, to znowu zwróci. Warzywniak znów podbije cenę i tak w kółko.  Zwroty w jakimś tam procencie ze sprzedażny online zawsze były. Ale jak ktoś zauważy, że jest ich teraz 5, 10, 15 procent więcej, to może się puknie w czerep i się zastanowi czy takie odsyłanie z paczkomatu do paczkomatu ma sens. Może jednak lepiej sprzedać tą kartę za te 500$ i mieć święty spokój niż non stop to pakować w centrach dystrybucyjnych i wozić busami. Brak kart to nie tylko wina górników. To jest zmowa monopolistyczna. I jedna wielka patologia. I niestety sklepy nakręca ten patologiczny biznes. I moje przykłady są doskonałym dowodom na stosowanie praktyk monopolistycznych. Może kiedyś jak się rynek unormuje i ktoś będzie miał możliwość kupna karty za te same pieniądze w tym i inny sklepie to kupi w tym drugim. Mój post to to samo co skąpiec czy Ceneo.... Tam się jakoś nikt nie wzrusza widząc oferty z droższego i tańszego sklepu. Jest to po prostu wyraz zbrzydzenia i frustracji. I tyle w temacie

  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

Gdyby było tak jak piszesz wyżej to dlaczego 1, 3, 5, czy 8lat temu Janusze i sklepy tak nie robiły? To co się dzieje to nie wina sklepów, zastanów się dlaczego w chinach brakuje pamięci DDR6, dlaczego ludzie tam budują koparki z czego się da. Dlaczego nie ma konsol najnowszej generacji (też Janusze wykupili?). Jest jak jest bo taka jest sytuacja na Świecie. Były kataklizmy, pożary stanęła produkcja, potem był covid (stanęła produkcja), potem górnicy i BTC na zachodzie też ceny poszły do góry. 

Zamiast jęczeć to albo do roboty zarób te 2-3tysie i kup i graj a jak nie chce się pracować to czekaj i może ceny spadną. I nie gadaj że nie ma roboty bo kolejki do remontów na malowanie, regipsy, gładzie, płytki to mam na rok na przód że już jak odbieram telefon to mówię że chory jestem i że nic nie robię. Kupić w markecie wałki, pędzle zakasać rękawy metr kwadratowy pomalowania ściany 10pln zrobisz 3 mieszkania i kupisz kartę, ale nie lepiej pierdzieć w fotel i pisać na forum że wszystkiemu winni Janusze - skoro oni twoim zdaniem wykupili karty to czemu ty nie kupiłeś jak były tanie? W Polsce to większość by chciała iść do pracy, nie zmęczyć się i nie pobrudzić i dostać 8tys. Na budowie Ukrainiec zapierdziela 6dni w tygodniu po 10h i ma ze 4 tysie lekko jak się zna na robocie a nie chleje. Idź zarób i za miesiąc kup kartę. 

  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W warzywniaku dziś kosztuje 3800. Jednym z czynników, który wpływa na cenę to działania sklepów. Podejrzewam, że oba raczej po tyle samo kupowały karty. Tylko, że jeden kroi klientów jak może. Uważasz, ze to normalne? I poniżej masz dowód. Wczoraj kupiłem w innym sklepie za 3200. Były 2 sztuki jak kupowałem. Jakoś nikt nie podbijał ceny ostatniej sztuki....

 

Bez tytułu.png

morel .PNG

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

A Ty wiesz jak działa handel - kupujesz u importera doliczasz marżę i sprzedajesz - jak kupisz taniej i masz na stanie to sprzedajesz taniej, jak sprzedasz i kupujesz kolejne i są droższe to sprzedajesz drożej. Od zawsze były różnie w cenach w różnych sklepach, zawsze gdzieś była jakaś promocja i było taniej. Ameryki nie odkryłeś - w całej Polsce ma być jedna cena? - Tak było za komuny - może jesteś za młody i nie wiesz - nazywało się to gospodarka centralnie planowana i ceny ustalał rząd - teraz jest gospodarka wolnorynkowa i firmy same ustalają ceny i jest konkurencja - jak nie sprzedadzą za 3800 to obniżą cenę sami.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie o tym piszę. Wątek traktuje o tym iż w morelach są najwyższe ceny. Janusze patrzą i swoje pchają na allegro po 4000- 4200. Morele cenę może obniżą, ale w tym czasie inne sklepy podniosą. To jest ta właśnie  patologia. O tym jest ten wątek. W ten sposób nikt nic nie może kupić. To co teraz jest to na pewno nie jest wolny rynek. W wolnym rynku mamy równowagę między podażą  i popytem. Teraz podaż jest zerowa a popyt ogromny. Gdzie tu równowaga?

 

BTW: Najpierw wycieczki do mojej pracy, teraz do mojego wieku. Wybacz, ale skanu dowodu ci nie wyśle. PRL doskonale pamiętam... I stanie w kolejkach za żółty szampon bambino też.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, benutzer napisał:

Dzisiejsze ceny z warzywniaka z dnia 11.03.2021

 

GT 1030 prawie 600

GT 730 -  ponad 400

GTX - 1050 TI  prawie 1800

GTX 1650 Super prawie 1700  tańszy od 1050ti, ale chyba tylko dla tego ,że jeszcze nie podnieśli ceny

 

Nigdy w życiu u nich nic nie kupię, chyba, że na testy o do zwrotu.

Kolega chyba nie zna zasad działania wolnego rynku .. no chyba że uznał że to forum to dobre miejsce do wylewania swoich frustracji

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Wiecie czemu te karty są tylko w warzywniaku na stanie? Bo są najdroższe. Każdy szuka tańszych dlatego nigdzie indziej ich nie ma.

 

Inne sklepy też sprawdzają ceny jakie są na rynku. Taki Jasiu z małego sklepu patrzy i myśli sobie. "W morelach kosztuje RTX 3060 4 klocki. Tydzień temu kosztował 3000. Cena ciągle rośnie, więc ja też podniosę do 3800" Jedna czy dwie ostatnie sztuki w morelach kreują cenę na całym rynku. Tak samo jest z allegro jak wyżej pisałem. Janusz kupi w warzywniaku za 4 000 i na allegro wystawi za 4000 + jego marża + marża dla allegro. I cena za tydzień znów jest wyższa. To nie jest post o covidzie, problemach z łańcuchami dostaw itp. To nie jest post o wolnym rynku. To jest post o podnoszenie cen ostatnich sztuk, co widać na przykładzie Palita OC i zwykłego.

 

Tak, masz racje, wkurza mnie ta sytuacja. Na razie post przeczytało 300 osób. Ja jakiś czas będzie więcej. Z tych wszystkich osób znajdzie się kilka procent świadomych konsumentów i jak będą coś mieli kupować w przyszłości, to może kupią w innym sklepie. Pytanko czy taki warzywniak zarobi więcej na paru sztukach  1050 ti po prawie 1800 czy straci więcej na potencjalnych klientach którzy kiedyś przeczytają ten post i pójdą do konkurencji. Z drugiej strony zawsze można siedzieć i nic nie robić i tylko patrzeć jak wszyscy na około kroją naiwnych klientów jak mogą.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, benutzer napisał:

To jest post o podnoszenie cen ostatnich sztuk

Na Amazonie taktyka podnoszenia cen ostatnich sztuk jest praktykowana "od wieków". Duża dostępność - cena normalna, zostaje 5 sztuk - cena 50% w górę, zostają 2 sztuki - cena 100% w górę (nie piszę tu o kartach graficznych, tylko ogólnie).

 

Dlatego pewnie na zachodzie już nikt nie kupuje na Amazonie;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.03.2021 o 19:28, olo163 napisał:

I nie gadaj że nie ma roboty bo kolejki do remontów na malowanie, regipsy, gładzie, płytki to mam na rok na przód że już jak odbieram telefon to mówię że chory jestem i że nic nie robię. Kupić w markecie wałki, pędzle zakasać rękawy metr kwadratowy pomalowania ściany 10pln zrobisz 3 mieszkania i kupisz kartę

 

Co Ty, nabór do nowego sezonu "Usterki" robisz? :D

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Nie:D ale takie jęczenie i użalanie się działa mi na nerwy bo w pracy czasem też mam takie sytuacje. Jestem Polakiem, ale niektórzy to nie wiem skąd są tylko jęczą, że nie ma, że za drogo, że się nie da itp., itd., ale zabrać się do roboty, zrobić samemu to się nie chce. Jadę do ludzi malować, oglądam mieszkanie ludzie mówią co i jak, mówię normalnie, grzecznie 10pln za metr i po sobie sprzątam, wynoszę śmieci i wchodzą na gotowe, a facet mi na to że drogo bo ostatnio jak on malował to 5,5 płacił. Uśmiecham się miło i grzecznie bez arogancji mówię, że to chyba z 10 lat temu takie stawki były i się zaczyna jęczenie że farba droga, że czemu aż 10pln. Patrzę na faceta, w podobnym wieku do mnie, ma 2 ręce i 2 nogi, mówię poirytowany zrób Pan sam będzie taniej, a jak się narobisz to będziesz wiedział czemu 10pln.  Robota ciężka fizycznie, brudna ale zarobić się da. Jak się chce coś kupić (mówię o sobie - auto, wakacje, pc, telefon, rower, tv) to trzeba iść zarobić i sobie kupić - ja wyznaje taką zasadę, a nie siedzieć przed pc i narzekać że "wigry 3" w 92r. to 300pln kosztował a teraz za dobry rower to 3tysie trzeba dać. Chcesz mieć idź zarób, kup a jak nie chce ci się robić siedź cicho gap się całe życie w tv i po temacie.

Sytuacja jest jaka jest na całym świecie, wszystko zmienia się bardzo dynamicznie, dostępność, ceny itp., ja zdaję sobie sprawę że sytuacja jest chora, ale tak działa wolny rynek jest popyt nie ma dostępności, cena leci w kosmos. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, olo163 napisał:

Jestem Polakiem, ale niektórzy to nie wiem skąd są tylko jęczą

Jak to skąd są? To jest narodowa cecha Polaków. Mam porównanie, bo spotykam się ludźmi z innych krajów (nie mieszkam w PL). Jakby Polak na własnym ogródku znalazł żyłę złota, to by narzekał, że ziemia twarda i ma odciski od szpadla:)

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi o to chodziło że wykończeniówka to nie taka prosta sprawa. Owszem,samo malowanie, jak ściany proste i nic więcej nie trzeba robić, to w sumie łatwa rzecz. Ale bardziej zaawansowane rzeczy, jak płytki to nie jest już tak łatwo, że sobie ktoś pójdzie do sklepu, kupi materiały i będzie się ogłaszał ze "remonty robi". Działania takich "speców" często możemy podziwiać właśnie w "Usterce".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...