Skocz do zawartości

Nagłe spadki Fps w grach


Recommended Posts

Witam,

Od jakichś 3 mscy mam duży problem z moim laptopem, doświadczam mocnych spadków fps. Na początku stałych fpsów miałam ok. 100, aktualnie gram na ograniczeniach do 80, ale spadają one do jednego na sekunde, dwie po czym znowu wracają do normy, co powoduje slideshow w najlepszym wydaniu. Laptop był oddawany na gwarancje, w serwisie wymienili wiatraki, sprzęt nie przegrzewa się już, ale problem dalej nie ustąpił, nie jest to też wirus, ponieważ przeskanowałam laptop anywirusem, oraz programem malwarebytes. Nie wiem już co robić, może ktoś ma pomysł.

Specyfikacja:

Model: HP OMEN 15-dc0012nw

Procesor: INTEL Core i5-8300H 2.30GHz

RAM: 8GB

Karty Graficzne: 1) Intel UHD Graphics 630

                            2) NVIDIA GeForce GTX 1050Ti

OS: Win 10 Home

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź temperatury i taktowanie cpu/gpu podczas gry, np. msi afterburner. Laptop może się przegrzewać i zbijać taktowanie i masz spadki. Pasta wyschła, chłodzenie się zabrudziło i są takie efekty.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Pokaż screen z HWInfo64 zakładka Sensors po ok 15 ming gry.

 

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

6.PNG

4 godziny temu, olo163 napisał:

Sprawdź temperatury i taktowanie cpu/gpu podczas gry, np. msi afterburner. Laptop może się przegrzewać i zbijać taktowanie i masz spadki. Pasta wyschła, chłodzenie się zabrudziło i są takie efekty.

Laptop był 3 tygodnie temu w serwisie więc wątpię, że to wina zaschniętej pasty czy zabrudzenia.

Link to post
Share on other sites

No cóż.....CPU jest ograniczany na częstotliwości, żeby się nie spalił. To niestety przypadłość każdego laptopa i źle chłodzonego PC. 92 stopnie, to przyznasz, że nie jest idealna dla tego kawałka krzemu w cienkiej obudowie ;) A w co grasz? Można to rozwiązać na 2-3 sposoby, ale i tak za wiele nie zyskasz. Pytanie - jak było wcześniej, skoro dopiero od 3 miesięcy się z tym borykasz? Można wymienić pastę na inną wysokiej jakości (np. Grizzly Kryonaut - polecam), zastosować undervolting, zaktualizować bios - może pomóc, ale nie musi, dokupić podkładkę chłodzącą czy nawet do wymagającej gry zdjąć dolną obudowę - pisałem już na forum, że sam tak robiłem, kiedy na zewnątrz było po 30 parę stopni. A skoro teraz on się gotuje, co będzie w lato?

Edytowane przez marko22
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
56 minut temu, V4ronica napisał:

Laptop był 3 tygodnie temu w serwisie

Słaby ten serwis i tyle.

Temperatury ponad 90stopni i thermal thortling na czerwono YES.

Pytałeś dokładnie co robili? Mogli wymienić wentylator a pasty nie bo może nie musieli demontować chłodzenia? Mogli wymienić wentylator i nie czyścić radiatora. Jak się na tym znasz to rozkręć i sprawdź sam albo daj komuś komu ufasz.

Co i jak długo robiłeś przed wrzuceniem screena?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, marko22 napisał:

No cóż.....CPU jest ograniczany na częstotliwości, żeby się nie spalił. To niestety przypadłość każdego laptopa i źle chłodzonego PC. 92 stopnie, to przyznasz, że nie jest idealna dla tego kawałka krzemu w cienkiej obudowie ;) A w co grasz? Można to rozwiązać na 2-3 sposoby, ale i tak za wiele nie zyskasz. Pytanie - jak było wcześniej, skoro dopiero od 3 miesięcy się z tym borykasz? Można wymienić pastę na inną wysokiej jakości (np. Grizzly Kryonaut - polecam), zastosować undervolting, zaktualizować bios - może pomóc, ale nie musi, dokupić podkładkę chłodzącą czy nawet do wymagającej gry zdjąć dolną obudowę - pisałem już na forum, że sam tak robiłem, kiedy na zewnątrz było po 30 parę stopni. A skoro teraz on się gotuje, co będzie w lato?

W dużo gier bardziej i mniej wymagających- liga, gr phantoms, gta, bf3. Wcześniej nie miałam problemów z takimi spadkami ale laptop mocno się nagrzewał. Bios aktualizowany, kupię sobię podkładkę chłodzącą i poczytam o undervoltingu bo przyznam, że pierwsze słyszę.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, V4ronica napisał:

kupię sobię podkładkę chłodzącą

Tylko kupuj z głową. Nie pierwszą lepszą z półki w hipermarkecie..... Podkładka podkładce nierówna. Trzeba dobrze dobrać tak do rozmiaru, jak i otworów wentylacyjnych na dole obudowy. Ze swojej strony powiem, że za wiele się nie zyskuje. Może ze 2-3 stopnie. W porywach do 5. Na początek sugeruję wymienić pastę pod CPU i GPU. Jak czujesz się na siłach, zrobisz sama. W internecie jest mnóstwo poradników. Jak nie, poproś kogoś. Nie oddawaj do żadnych serwisów, bo nie dość, że skasują jak za zboże, to nie będziesz mieć pewności, czy faktycznie jest to zrobione dobrze. Najlepiej zrobić to samodzielnie. Undervolting, jak napisała koleżanka, da sporo. Przy odpowiednich ustawieniach procesor nie powinien przeskoczyć 80 stopni. A to już coś. Dodatkowo można go "przyciąć" na trybie turbo. Może stracisz trochę klatek, ale za to procek nie będzie skakał z częstotliwością.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...