Skocz do zawartości

Ogromne użycie CPU / duża temperatura


Recommended Posts

Słuchajcie, sukces !! Lapek działa prawidłowo. 4 dni po kilka godzin dziennie i sukces. Co prawda wczoraj już sobie odpuściłem go ze smutkiem i poczuciem zmarnowanych wielu godzin „zabawy” w naprawę DELL’a ale dzisiejszy postęp z obniżeniem temperatury po „pomazaniu” go nową pastą termo dał mi skrzydeł i chęci jeszcze ostatnich prób przywrócenia mu dawnej świetność z przed ów feralnego czwartku kiedy ni z gruchy ni z pietruchy mu „odbiło” w ten sposób. A więc tak: tak oczywiście przy wymianie pasty wszystko porządnie (w miarę możliwości) wyczyściłem choć wcale nie był jakoś zakurzony bo co kilka miesięcy rozkręcałam go żeby „odkurzyć”. Nie było to nigdy takie czyszczenie, ze aż odkręciłem wentylator i radiator zdejmowałem ale był zadbany ;). Jeszcze raz przejrzałem wszystkie ustawienia, programy w tle, odpalane przy starcie i większość już miałem wyłączone. Kilka jeszcze programów w tle wyłączyłem. W harmonogramie wyłączyłem SysMain i coś jeszcze ale teraz już zapomniałem ;). Ręcznie, samodzielnie jeszcze raz poinstalowalem wszystkie sterowniki, grafika, procesor. Zaktualizowałem BiOS choć był aktualny ale „kazałem” ;) mu mimo to zrobić. Efekt jest taki, ze CPU chodzi na 2-3 %, pamięć około 20% i dysk 3-4% w spoczynku i procesor ma około 45 stopni C wiec sukces Dzięki wam bardzo za udział w tej potyczce: człowiek kontra maszyna gdzie człowiek zwyciężył Ale jeszcze zostaje jedno pytanie bez odpowiedzi. Co było przyczyną tego wszystkiego co się wydarzyło. Pozdro i jeszcze raz dzięki.

Link to post
Share on other sites

Najwidoczniej przestraszył się operacji trepanacji czaszki, znaczy wylutowanie procka i postanowił być już grzecznym lapkiem ;) Może wtedy jak zmieniałeś mu poprzednio pastę to się źle rozprowadziła i stąd te problemy.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Najwidoczniej przestraszył się operacji trepanacji czaszki, znaczy wylutowanie procka i postanowił być już grzecznym lapkiem ;) Może wtedy jak zmieniałeś mu poprzednio pastę to się źle rozprowadziła i stąd te problemy.

No właśnie ja nigdy wcześniej nie zmieniałem mu pasy :) Wiec geneza tego co się Mu stało pozostanie chyba tajemnicą ;) 

Link to post
Share on other sites

Wg mnie to windows się aktualizował (pobierał aktualizację na potem do zainstalowania), zmiana pasty pomogła bo pasta była stara i sucha. Czasem też tak mam z lapkiem i trzeba mu dać czas aby zrobił swoje. Szczególnie że nie masz ssd. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...