Skocz do zawartości

Klatkowanie i zawiechy komputera podczas gry


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarrino,

Recommended Posts

Witam. 

Mam taki problem, że grając w wymagające gry i aplikacje wtedy komputer zaczyna klatkować, zacina się niemiłosiernie, po wyłączeniu gry: przykładowo Conan Exiles, komputer ma mega zawiechy i zazwyczaj kończy się to uruchomieniem ponownie komputera. Skanowałem Avastem, marlwebem (czy jakoś tak) i wszystko czysto, oraz wykonywałem prymitywnymi programami czyszczenie CCleaner itd. Dziwnym trafem jak jest aktualizacja sterów od karty graficznej to pomaga chwilowo... :/

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Problem dotyczy kompa z sygnatury?

Tak jest, komp z sygnatury

 

@jarrino tez tak myślałem, to co kupić pamięć ? do 12gb ?

 

Tylko powiem wam że przypomniałem sobie jak gram w Conan Exiles na laptopie o podobnej konfiguracji z tym że tam jest GTX 1650ti i wszystko hula na maksimum i nawet się laptop nie zająknie, a tutaj takie anomalie są.

Jeszcze jest jedna rzecz ze jak odpalam Conan Exiles to stacjonarny z sygnatury jest jako osobą tworząca serwer do gry a na laptopie dołączam jako gość do niego.

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, sebki1 napisał:

Gorna czesc tabelki w obu dyskach wyglada OK, a co z dolnymi wartosciami ?

Również to samo , jest ok

 

jeszcze mnie to zaciekawiło, odpalam menedzer zadań a tam to :

w tle odpalone Steam, Epic games store, daemon tools i stery PAXY do Creativa

Pamięć.JPG

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

Dysk SSD Adata oprocz 2 bledow komunikacji wyglada w porzadku, natomiast ten drugi SSHD Seagate ma 178 bledow komunikacji.Najczesciej winny jest albo kabel SATA albo zlacze SATA na plycie glownej.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, BlackCoffe napisał:

Błędy przy C7 sugerują albo zmianę portu SATA albo podmiankę kabli z pomocą, których dysk jest połączony z płytą główną.

Znaczy, nie rozumiem? Mam kabel sata w dwóch przypadkach podłączony do obu dysków, dziś zakupiłem do HDD nowy bo myslałem że wymiana kabla coś da, przy SSD nie ruszałem, a co podmienić przy SSD-ku ?

 

Aha rozumiem, poczekaj zmienię kabel i zobaczę jeszcze coś na porcie.

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, BlackCoffe napisał:

Chodziło mi o to, że są kłopoty z komunikacją dysku z płytą główną i może tu pomóc albo zmiana gniazda SATA albo kabla SATA.

Ze względu na to że płyta głowna ma 2 porty sata to przemieniłem kable miejscami w płycie głownej, zobaczę czy coś to da. Kabel wymieniałem przed chwilą na nowy w HDD

Link to post
Share on other sites

Ok, teraz tak! dlaczego zamieniłem portami kable? Ponieważ sam SSD służy do systemu mi i programów a HDD do gier i rzeczywiście po odpaleniu Conana gra działa dobrze, nawet przy naduszeniu EXIT GAME gra się szybko wyłącza i nie zostaje to zamulanie systemu

6 minut temu, BlackCoffe napisał:

Ok, to napisz czy jest lepiej.

Czyli jevnięty port musi być i co teraz ? bo jak wymiana płyty to i procka :/ 

@BlackCoffe czy masz jakiś pomysł ?

Łzy do oczów napływają :/ nie dość że człowiek dał 3k za 3070 to teraz do wymiany jeszcze mobo i procek :/

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, 8gwiazdek napisał:

Ja to jeszcze pozbył bym się dwóch wirusów które masz i wcinają ci niepotrzebnie pamięć RAM.

1. avast

2. epic

Dobra spoko, epic out!, i za avasta co wrzucić ? bo miałem Kaspersky wczesniej.

1 godzinę temu, BlackCoffe napisał:

Szkoda, że masz tylko dwa porty SATA, ale widać, że niestety walnięty. 

Na wersji mobilnej nie widzę nazwy twojej MOBO, ale jak będę na kompie sprawdzę jedną rzecz u niej. 

Wystawię płytę główną z prockiem za parę stówek i wymienię na i5 9600k i tyle w temacie, jak coś daj znać może mi coś pomożesz

już wam serdecznie dziękuję za błyskawiczną odpowiedź, wydaje mi się że porty są uszkodzone bo kable przechodzą z tyłu obudowy i od razu skręcają się do mobo, więc dlatego pod dłuższym czasie naprężenia przewodu w porcie mogło dojść do uszkodzenia :/ tak samo mam z kartą graficzną, RTX 3070 nie jest rozmiarów 8400 GS :D więc mimo dwóch śrubek w blaszce mocującej to za mało i karta jest w porcie elastyczna, jak ją dotykam to się porusza w porcie PCI Express. :/ są jakieś dodatkowe usztywniacze ? czy coś w ten deser ?

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, Wnk12 napisał:

i za avasta co wrzucić ? bo miałem Kaspersky wczesniej.

Jak masz win10 to nic, defender ma podobną skuteczność do wyżej wymienionych ale chyba mniej zamula i jest w miarę bezkonfliktowy.

30 minut temu, Wnk12 napisał:

Wystawię płytę główną z prockiem za parę stówek

Nie zapomnij napisać o uszkodzonych portach sata

30 minut temu, Wnk12 napisał:

ą jakieś dodatkowe usztywniacze ? czy coś w ten deser ?

Są ale nie uzywałem nigdy więc nie potrafię nic polecić. Może ktoś inny doradzi

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...