Skocz do zawartości

Komputer nie wyłącza się po zamknięciu systemu Windows - Z390


Recommended Posts

Witam,

wczoraj złożyłem znajomemu komputer z następujących części:

Intel core i9-9900kf Asus Prime z390-a MSi gtx 1660 ventus Xs Samsung 970 evo plus 500 Seagate 2TB 3,5” 2x8 Hyperx Fury 3733 cl19 Kraken x 73 Seasonic focus gx750

Komputer uruchomił się, system zainstalowany, sterowniki też. Problem wygląda tak, że komputer po zamknięciu systemu Windows nadal pracuje, wentylatory pracują. 

Kwestia ustawień w biosie?

Trzeba przytrzymać przycisk power.

Jak to naprawić?

Kolejna sprawa dźwięk z karty dźwiekowej czasami podobno "przypomina robota". Po restarcie jest okej przez chwilę. Sterowniki wszystkie aktualne są.

Temperatury w normie oraz jest stabilny pod obciążeniem OCCT.

Dodatkowo po wyłączeniu komputera świeci się nadal oświetlenie płyty głównej, da się to jakoś wyłączyć? 

Jak to można naprawić?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc, nie jest to mój sprzęt więc zależy mi na szybkiej naprawie. Dzisiaj koło 16 będę u niego i będziemy kombinować.

Link to post
Share on other sites

Tak w panelu sterowania, mam ustawione okej i po wybraniu wyłączenia kliknięciami myszką nadal się nie wyłącza. Monitor i peryferia gasną a komputer nadal pracuje. Wyłączyłem również szybkie uruchamianie, niestety nie pomogło.

A jakiś pomysł co z tym wyłączaniem? Zaraz jade zobaczyć ten komputer, aktualnie się wcale nie uruchamia. 

Link to post
Share on other sites

To coś nie halo z tym sprzętem.....zasilacz wątpię, żeby takie cuda odstawiał.  Światełka to szczegół. Zrobi się. Choć u siebie też się naszukałem :D 

Zaktualizuj bios. To podstawa. Zainstaluj od nowa system (jeśli jeszcze dycha ten komp) i próby wyłączania bez instalacji sterowników. A później to już wiadomo....instalka - próba, instalka - próba.....

Edytowane przez marko22
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W między czasie cyrki z RAMem były, ale jakoś się ta płyta odblokowała i wstała. 

Bios zaktualizowałem, system też, pochodził pochodził, BSOD i problem z CPU na diodach diagnostycznych, ostatecznie już nie rusza. Płyta? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...