Skocz do zawartości

Dobra obudowa do 4 stówek chyba że się wzbogacę do do więcej :)


Recommended Posts

...Witam, w lutym była promocja na obudowę od corsaira iCUE 4000x rgb, nie zdążyłem kupić (a miałem czas). I tak żałuję... Nie pamiętam kiedy ostatnio bym czegoś tak żałował.

 

Jaką obudowę w takim razie kupić? 4000d / airflow? Czy oprócz tych są jakieś ciekawe? Jakieś bequiety na przykład?

 

Bardzo bym prosił o jakąś rekomendacje dla mnie, prosiłbym jeszcze o droższą alternatywę (iCUE 5000 ooo... ale czy warto? :/).

Z gory dzięki wszystkim, doceniam każdą odpowiedź :)

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że zależy Ci na dobrej wentylacji.

Na kanale YT Gamers Nexus (moim zdaniem najlepszy kanał o PC, bez dwóch zdań) było zestawienie najlepszych obudów w roku 2020 i wygrała Lian Li Lancool 215.

Funkcjonalna, dobrze zbudowana, świetnie wentylowana. No i Lian Li. Jest u nich dostępny kompletny test. Powinna kosztować poniżej 400 zł.

A poza nią, to chyba Fractal Meshify 2 albo Corsair 4000D Airflow.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Corsair 4000D Airflow, to dosyć porządnie zrobiona obudowa. Jest bardzo przewiewna, bardzo dobry cable management, pomysłowe zamykanie bocznych paneli, dobrze filtrowana oraz łatwy dostęp do filtrów. Przestronna jak na swoją wielkość. Subiektywnie elegancka. Fabrycznie wyposażona w dwa wentylatory 120mm, oprócz tego możliwość instalacji dodatkowych dwóch 120mm na froncie i 120/140mm na topie. Na froncie zamiast trzech 120mm, można zainstalować dwie 140-ki.  Do czego się można przyczepić, to dosyć giętki boczny panel z blachy, i mocowanie wentylatorów na froncie, tam również poskąpiono solidniejszych materiałów. Poza tym po złożeniu sztywna, nic nie drga, nic nie brzęczy.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

A ja od siebie polecę SG7V. Sam posiadam wersję ARGB - co do samej budy, no jest spora. Na froncie masz siatkę z Meshu, front da się ściągnąć i dobrze go wyczyścić. Sama buda na topie zmieści chłodnice 360mm - dla mnie to był mus. Top oczywiście też z filtrem, którego bez problemu ściągniesz i wyczyścisz. Kable z tyłu idzie fajnie ułożyć i bez problemu zamkniesz obudowę, bez siłowania się. Na start dostajesz 4 wentylatory 120 (3 na froncie, 1 na tyle). Co do samych temperatur. Temperatury procka Ci nie będę podawał, bo on jest blokowany przez mojego RX570, ale miałem go w poprzednim kompie, gdzie był zamontowany w budzie od Corsaira, konkretnie to Spec Alpha. Tam temperatury po uv potrafiły dobijać do 75*C. Teraz karta max ile osiąga to 69*C(karta to armor, czyli totalna bieda edyszyn). Jedyne rzecz, do której mogę się przyczepić to kabel od front panelu do USB. Akurat w moim Tomahawku, złącze jest zamontowane w takim miejscu, że musiałem się nagimnastykować z tym kablem. No i tutaj nie zamontujesz karty wertykalnie - nie wiem czy ci na tym zależy. Myślałem też nad BQ 500DX, ale mnie zależało na choince, dlatego wziąłem spc. Mam też w budzie 11 letniego Seagate i podczas pracy dysku, nie słychać żeby obudowa rzęziła.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...