Skocz do zawartości

Komputer nie włącza się po zmianie procesora


Recommended Posts

Wymieniłem sobie procesor z i3-3220 na i5-3570. Moja płyta główna to Gigabyte GA-B75-D3V v1.1
Podłączyłem wszystko, komputer się uruchamia na dosłownie 2,3 sekundy w tym czasie zaczynają się kręcić wszystkie wiatraczki na ekranie nie pokazuje się nic i komputer pada, uruchamiając się ponownie kilka minut później.
Czego to może być przyczyna ? Muszę "zrestartować" bios ?
Dla zainteresowanych ideo jak zachowuje się komputer https://streamable.com/a4adop

Nie wydaje mi się żebym uszkodził płytę główną czy coś, wymiany dokonywałem starannie.
 

Link to post
Share on other sites

Wyjmij bateryjkę od biosa na min. 5 minut (na odłączonym zasilaniu ofc), ponaciskaj trochę włącznik żeby rozładować kondensatory i powinien ruszyć. Tak w ogóle to powinieneś wyresetować bios też przed wymianą według sztuki i pewnie przez to problem. Jest jeszcze opcja druga że kupiłeś padlinę, te proce mają już prawie 9 lat.

16 minut temu, BlackCoffe napisał:

Podejrzewam, że pewnie trzeba by było zaktualizować BIOS. 

Nie trzeba było w tym wypadku, to ta sama generacja a i3 wyszły później niż i5. Zresztą mając tak starą płytę to ciężko nie mieć najnowszej możliwej aktualizacji ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
31 minut temu, BlackCoffe napisał:

A masz możliwość sprawdzenia ten procek w innym kompie? Kupiłeś go na allegro?

Możliwości sprawdzenia na innym kompie nie mam. Sprzedawca prywatny przez OLX w opisie gwarantował 7 dniową gwarancję rozruchową więc najwyżej zwrócę.

 

Tak prezentuje się procesor, czy możliwe że ta krecha którą zaznaczyłem kóleczkiem jest jakimś uszkodzeniem ? 

Link do zdjęcia 1614807865973pej6u.jpg (3000×4000) (abload.de)

 

Z góry przepraszam za palce brudne od pasty ale świeżo co czyściłem ten procesor 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Boniekk napisał:

komputer się uruchamia na dosłownie 2,3 sekundy w tym czasie zaczynają się kręcić wszystkie wiatraczki na ekranie nie pokazuje się nic i komputer pada, uruchamiając się ponownie kilka minut później.

No niestety to jest typowy objaw uszkodzonego procesora. Jeśli kupowałeś od firmy albo masz jakąś gwarancję rozruchową to bym go zwracał jak najprędzej. Jak od osoby prywatnej bez gwarancji to się uprze że ty go uszkodziłeś i "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan zrobi", kasa w błoto.

Ta rysa też wygląda nieciekawie. Daj znać co powie sprzedawca.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...