Skocz do zawartości

Monitor 24" ; IPS ; 1080p ; 144Hz ; ~1000 zł


Recommended Posts

Cześć,

 

Rozglądam się za nowym monitorem do ogólnego zastosowania, czyli wszystkiego po trochu: Internet, praca z tekstem, gry, korekcja zdjęć (na własny użytek bardziej dla zabawy).

Obecny monitor: Dell 2209WA

Grafika: RTX 2070

 

Specyfikacją jaką sobie upatrzyłem:

Przekątna 24"

Matryca IPS

Rozdziałka 1080p

144Hz

G-sync

Regulacja wysokości góra-dół i możliwość obrotu lewo-prawo

 

Na początku myślałem, że wybór padnie na AOC 24G2U, pod uwagę brałem też ASUS VG259Q oraz ACER XV253QP. Gdy już byłem zdecydowany na acera to gdzieś doczytałem, że w modelach nitro/predator, gdy aktywny jest Gsync to monitor ma zablokowaną opcje overdrive i "występuje bardzo widoczny overshoot" i już mi ręce opadły... Im więcej przeglądam internety to tak latam po różnych modelach i nie wiadomo co wybrać. Proszę, doradźcie coś...

Link to post
Share on other sites

Z tego co wymieniłeś wziąłbym AOC 24G2U, chociaż kiedyś czytałem, że lubią się tam pojawić martwe piksele, w których serwis nie widzi żadnego problemu. Ostatnio oglądałem recki monitora od MSI, czyli Optix G241. Jest to panel IPS od PANDA, czyli ten sam producent, który dostarcza matrycę do AOC. Jedyne czego mu brakuje to HUBa względem konkurencji, oraz regulacji wysokości. AOC 24G2U zwykle pojawia się na rynku, a potem znika, więc to dobra alternatywa jeśli chcesz szybko dokonać zakupu.
https://www.x-kom.pl/p/546536-monitor-led-24-msi-optix-g241-czarny.html

Link to post
Share on other sites

Ta opinia o serwisie AOC już też gdzieś mnie się przewinęła. 

 

ASUS VG259Q

na fabrycznych ustawieniach Overshoot, rozmyty tekst

 

AOC 24G2U

tak jak wspomniałeś Loki1997, problemy z martwymi pixelami, jakiś parametr dotyczący smużenia miał odrobinę lepszy w porównaniu z G241. Producent w tym modelu zmienił panel, na redditcie i pc-labie o tym wspomnieli.

 

MSI Optix G241

ten sam ekran co w AOC 24G2U, lecz w obudowie lepszej jakościowo, bardzo duża jasność ekranu nawet na minimalnym poziomie, freesync, ale po wlączeniu g-sync, w niektórych grach może pojawić się migotanie w menu, przekłamanie kolorów, jakieś tam rzeczy wyświetlane wyglądają sztucznie

 

MSI Optix G242

bardzo mało informacji, oficjalne wsparcie g-sync, w tym modelu znajduje się ten 'nowy' ekran, który pojawił się w 24G2U.

 

Iiyama GB2470HSU-B1

g-synce działa z overdrive, cewki piszczą, gdy monitor jest w stanie czuwania - rozwiązanie wyłączać listwę zasilającą, przekłamanie kolorów

 

Acer XV253QPB

overdrive nie działa z g-synce, monitor nitro i predator mają tendencję do pojawiających się badpixeli, pojawiają się, znikają, za ~2tyg znowu się pojawiają...

 

Acer XV242YP

to samo co wyżej, podobno rozwiązanie problemu z g-synce i wszystko działa ok (link),

 

Pomijam już te blb, glow itd. Ogólnie mówiąc, pozostaje chyba zamówić jakiś model z listy polecanych-popularnych i sprawdzić, czy dany monitor odpowiada nam subiektywnie czy nie, bez doszukiwania się na siłę jakichś wad i tyle. Obecnie nie mam pojęcia, który model kupić.

 

W monitorze nie potrzebuję usb, z zakupem monitora też się nie śpieszę, tak mnie tylko coś kopnęło, że della mam ponad 10 lat, więc może czas na zmianę.

Edytowane przez philips
Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia powiem, że jakikolwiek nowy monitor zrobi na Tobie ogromne wrażenie. Ja po przesiadce z 8-letniego, biurowego LG na LG 27GL850-B przez pierwsze 15 minut cieszyłem się jak dziecko, poruszając oknami na pulpicie... 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Powiem tak, nie opłaca się przesiadać z 22 na 24. Nie będziesz widział żadnej różnicy i zmarnujesz swój czas. Jeżeli możesz dozbieraj sobie 50zł i kup monitor 27 cali. Na pewno będziesz bardzo zadowolony i lepiej będzie się tobie pracowało. Taka jest moja opinia, ale ja przesiadłem się z 24 na 32 cale :o. Zamówiłem dla porównania 27, żeby sobie porównać wszystkie 3 monitory i tylko zmarnowałem czas. Od mojego wyboru 32 cali nie ma już odwrotu :peace:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Monitor 27 cali to za duży klocek, aż tyle przestrzeni nie potrzebuję.

 

Póki co czekam na rozwój sytuacji. Po głowie najbardziej chodzi mi MSI Optix G242.

 

Wg. kanału "hardware unboxed", najlepsze monitory 1080p ~24cala to:

AOC 24G2
BENQ EX2510
MSI G242

 

Natomiast na reddicie piszą, że ex2510 będzie lepszy od MSI G242, ponieważ posiada wyższą jasność i natywny panel 8bitowy. Z kolei MSI jest kompatybilne z g-synckiem i już dla świętego spokoju bez kombinowania wolałbym aby ta opcja była. Nie wiem, nie znam się...

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/35a0180885

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

po pierwsze primo :) https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/, nie widać tego monitora na liście nvidii, więc z niczym nie jest kompatybilny, wiec tylko freesync amd, tak naprawdę to żadnego z nich nie widać

po drugie primo: zanim kupisz, napisz do sklepu czy tak właściwie jest, niech ci dadzą dowód, że przynajmniej na pudełku jest napisane cokolwiek o zgodności z gsync, żebyś nie musiał bez sensu tracić czasu na zwrot, i najważniejsze gsync compatible może podczas wyświetlania funkcji nazywać się adaptive-sync(to jest też mylące), ale to działa niby jako zgodność z gsync i tak karta nvidia to odbiera, wiem bo sam mam kartę envi

https://www.x-kom.pl/porownanie/580048,622104,517973 porównanie z x-koma monitorów, monitor aoc o tym numerze jest kilka, wybrałem do porównania najlepszy, ale sam sobie musisz wszystkie porównać i z aoców wybrać jeden i zestawić go z msi i bnq

i po piąte primo, ja też nie jestem ekspertem ale zanim coś kupię to robię mega rozeznanie staję się prawie mistrzem :D, jeśli masz czas to spokojnie sobie wszystko oblukaj, doczytaj tak jak to robisz na reditcie i jak kupisz, to nie bój się zwracać jeśli będzie coś nie tak, najważniejsze abyś był na końcu zadowolony ze swojego zakupu i służył ci przez lata

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...