Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry

 

Jakiś czas temu padła mi słuchawka w HyperX Cloud alpha, więc nadszedł czas na nowy zakup, jednak tym razem zwiększyłem nieco budżet a wybór padł na Beyerdynamic DT-150. Ogólnie jestem zadowolony, jednak czytałem że te słuchawki to potrzebują konkretnego sprzętu, jednak kwoty które w różnych miejscach widziałem, na chwilę obecną są poza zasięgiem dla mnie. Obecnie mam zamontowanego Asusa xonara DX, a on ponoć nie ma wzmacniacza, więc chciałbym spróbować co one potrafią nawet z budżetowym sprzętem, zwłaszcza, że już mi się podoba jak grają.

 

Jak chwilkę poszukałem to w tych kwotach to upatrzyłem FX-Audio DAC-X6 oraz Audiotrak Prodigy Black cube, gdyż co prawda są to również dźwiękówki ale mają wzmacniacz więc chyba będzie zdecydowanie lepiej niż z samym xonarem, czy w tym budżecie jednak nie będzie to zauważalna różnica?

 

Na komputerze słucham muzyki oraz gram w proporcjach ~60-40%, ale same gry to głownie strategie i indyki, więc pozycjonowanie przeciwnika nie ma dla mnie znaczenia, a gatunki muzyczne to wszelakie w zależności od nastroju, ale głównie rock/metal i klasyczna.

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, zzomek napisał:

czy w tym budżecie jednak nie będzie to zauważalna różnica?

Zagra na pewno lepiej jak ten Xonar.

38 minut temu, zzomek napisał:

Jak chwilkę poszukałem to w tych kwotach to upatrzyłem FX-Audio DAC-X6 oraz Audiotrak Prodigy Black cube

Bardzo dobre propozycje. Z większą rekomendacją dla FX-Audio DAC-X6.

40 minut temu, zzomek napisał:

Ogólnie jestem zadowolony, jednak czytałem że te słuchawki to potrzebują konkretnego sprzętu

Nie potrzebują konkretnego sprzętu ale jak się je podłączy pod coś dużo lepszego, to i potrafią również dużo lepiej zagrać.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, zzomek napisał:

FX-Audio DAC-X6

 

Wysokie tony ucięte o kilka dB. Jak ktoś lubi ciepłe granie - ok - ale "grającej" elektroniki w ciemno bym nie brał. Bardzo wysokie szumy własne - sygnał 1kHz nie przypomina nawet sinusoidy na wyjściu. Wysoka impedancja wyjściowa to też nie są dobre wiadomości dla odtwarzania niskich tonów w niektórych słuchawkach.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

@Karister

 

Mówimy o wersji MKII, ta z pomiarów to wersja pierwsza. Następnym razem dorzuć źródło, będzie wiadomo o czym rozmawiamy ;)https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/measurement-and-review-of-fx-audio-dac-x6-dac-compared-to-topping-d30-and-fiio-e10k.2097/

Sam bardzo często kieruję się pomiarami, bo w końcu czym się kierować, jak nie mierzalnymi wartościami zamiast jakimiś "widzimisię" recenzenta. Pytanie czy recenzent zmieniał coś w "jumperach", które zmieniają gain i można lepiej dopasować do naszych słuchawek.

 

dAldo5r.jpg

 

Miałem ten klocek u siebie tj. FX-Audio DAC-X6 MKII i porównywałem go z AIM SC808 i Sound BlasterX G6.

Dla mnie w odsłuchach był chyba najbardziej analityczny i nie było słychać tego przyciemnienia, które ma się objawiać ucięciem góry widocznym na wykresie poprzedniej wersji. Wersja MKII posiada też inny DAC tj. ESS 9018K2M zamiast Cirrus Logic CS4399.

 

W czasie tych 2 tygodni jak sprzęt był u mnie nie mogłem na niego narzekać dźwiękowo, bardzo funkcjonalny klocek, ale niestety nie przekonał mnie do zmiany AIM SC808 :D Z informacji jakie znajduję często mówi się o tym, że może nieco szwankować kontrola jakości użytych podzespołów, były przypadki gdzie ktoś wymienił wzmacniacz OPA2134PA i nagle wszystko zagrało znacznie lepiej. W każdym razie w tej cenie naprawdę ciężko znaleźć jest kompletne urządzenie o takiej funkcjonalności z taką mocą, która poradzi sobie z bardziej wymagającymi słuchawkami. Problem może być w drugą stronę tj. słuchanie na nich bardzo skutecznych słuchawek o niskiej impedancji.

Link to post
Share on other sites

X6 wyłącznie w wersji II. X6 pierwsze odradzałem od samego początku, ale byli entuzjaści cieplutkiego grania :/ Co do jakości - trzeba kupować w PL od oficjalnych sprzedawców - ludziki chcą zaoszczędzić 20pln, kupują z Chin i później płacz.

Link to post
Share on other sites

Przecież ten sprzęt za 350zł to jest niezła oferta, sama obudowa kosztuje sporo, nie mówiąc o bebechach :D Co prawda to chiński sprzęt, no i ma swoje bolączki. Bluetooth też u mnie spoko działał i obsługuje aptX.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam po nieco dłuższym czasie, ale sam sprzęt mam dopiero od tygodnia i trochę chciałem posłuchać zanim opisze wrażenia w moich laickich słowach :)

 

Jestem zadowolony z zakupu. Jakość poszła zauważalnie do góry, praktycznie czego nie słucham, brzmi lepiej, bardziej szczegółowo, nawet w grach odgłosy otoczenia przybrały na różnorodności, ale najbardziej to zyskał bas, który poprzednio to po prostu był, a teraz jest zdecydowanie mocniejszy, ale nie zagłusza reszty. Średnica jakby w porównaniu do xonara się wycofała, ale nabrała szczegółowości, dla mnie na plus. Na razie testowałem samo urządzenie na dołączonym kablu usb i nie zauważyłem jakiś zakłóceń, na pewno zobaczę w przyszłości czy widać różnicę na optycznym, ale na razie nie mam jak podpiąć bez pozbywania się mikrofonu, a na zintegrowanej ponoć nie da się mnie słuchać. Bluetooth działa w porządku, ale przetestowałem tylko kilka kawałków więc trudno mi powiedzieć czy jest lepiej czy gorzej.

 

Z minusów to na razie mam jeden, taki upierdliwy ale da się żyć z nim. Otóż urządzenie gdy nic w tle nie leci to się wycisza, i powoli podgłaśnia do ustawionego poziomu jak wychwyci dźwięk, i trwa to z 1-2 sekundy. Powoduje to, że np. jak się jakiś filmik przewija, to wycisza się od razu w momencie kliknięcia na suwaku przewijania po czym znów się podgłaśnia do bazowego poziomu. Radzę sobie z tym odpalając jakiś zapętlony utwór na youtubie na 0 głośności, a jak siedzę na discordzie czy gram w coś to nie występuje ten problem.

 

Pozdrawiam :)

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...