Skocz do zawartości

Cichy + wydajny laptop do 6000


Recommended Posts

Witam,

 

Wydawało mi się, że kupując Lenovo Legion Y540 (I5-9300h) 15 cali, nabyłem sprzęt odpowiedni do moich potrzeb - cicha i wydajna praca.
Niestety spełnienie wszystkich wymagań, poza jednym tj. poziomem hałasu powoduje duży dyskomfort podczas użytkowania.
Hałas wydobywający się z wentylatorów przypomina odgłos suszarki na pełnych obrotach do tego stopnia, że w tracie pracy i meetingu z ludźmi (włączonych kilka, kilkanaście kamer) nie słyszę poszczególnych wypowiedzi (wiem, że słuchawki by to rozwiązały ale tu nie o to chodzi).
Zaktualizowałem bios do najnowszej wersji, wymieniłem pastę, wyczyściłem go wewnątrz - zero poprawy.

 

Czy istnieje szansa na połączenie wydajności mojego laptopa z bezgłośną pracą (albo na minimalnym poziomie hałasu)?
Jakie modele warto wziąć pod lupę?
Chciałbym sprawdzić czy istnieje alternatywa w obrębie laptopów, czy żeby rozwiązać problem definitywnie muszę sięgnąć po stacjonarkę?

Link to post
Share on other sites

Wykonaj undervolting. To powinno wyciszyć wentylatory. Możesz również ograniczyć Turbo boost do 3.5 GHZ. Wykorzystaj program throttlestop. Wiele poradników znajdziesz w google lub na youtube.

Edytowane przez Withir
Link to post
Share on other sites

Sprawdź Della Vostro 5590 ( konfiguracja z i5, 16 GB ramu, dysk SSD ), nie wiem co robisz na tym komputerze. U mnie pakiet office, poczta, przeglądarka, programy które w firmie są, do tego VPN, obsługa zmapowanych zasobów sieciowych. W biurze popięta stacja dokująca, do której podłączone 2 monitory, czyli z tym z łapka łącznie 3. Jeszcze nigdy wentylator nie wszedł na wysokie obroty i praktycznie go niesłychać. Ekran 15,6 niewiele większy od formatu A4

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...