Skocz do zawartości

Upgrade z LGA 1150 na AM4 - Budżet Min. 1500zł


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zmiany płyty+cpu+ddram3 na AM4 Ryzen, komp będzie głównie do prac biurowych, przeglądania neta i czasem do oglądania filmów max w 4k.

Biorę pod uwagę także używki.

Zastanawiam się czy wybrać procek z wbudowaną grafiką?  jeśli tak to jaki, oraz ile ram mi wystarczy + jaka płyta doradźcie proszę ;) ? Pzdr

 

Procesor: Intel Celeron G1820 wbudowana grafa
Płyta główna: ASROCK B 85 Pro4
Pamięci: GOODRAM PLAY 1600MHz CL9 DDR3 - 2x4GB
Dysk SSD: SSD GOODRAM C100 120GB
Obudowa: NZXT Apollo
Zasilacz: Enermax MODU87+ 600W
Chłodzenie:Noctua NH-U12P SE2
Edytowane przez DieselNitro81
Link to post
Share on other sites
  • DieselNitro81 zmienił tytuł na Upgrade z LGA 1150 na AM4 - Budżet Min. 1500zł

A co ma to na celu , coś nie tak z obecnym zestawem do takich zastosowań  ? co prawda procesor nie za mocny , ale wkładając xeona v3 za 250-300zł nie odczujesz różnicy czy wydałeś 1500 czy 300 . Drugie pytanie dlaczego ryzen . Intel na podstawce 1200 jest bardziej opłacalny .

Link to post
Share on other sites

Faktycznie może masz rację stąd też mój wątek bo nie jestem na bieżąco, dlatego taki temat założyłem, ale co do zastosowań dlaczego ryzen, może poniosło Mnie bo człowiek patrząc na to jak wszystko do przodu idzie myślałem że może zmienić wszystko ale jeśli ma to obciąć koszta o 1000 ponad, to zainteresuje się tym Xeonem v3.

Dzięki za rade

Link to post
Share on other sites

Dokładnie to xeon e3 co najmniej 1230 v3 , jest to odpowiednik mniej więcej i7 4770 a jednak sporo tańszy . wersje 1220 i 1225 to odpowiedniki i5 , ale je dostaniesz do 150 zł . Dodam jeszcze pytanie czy posiadasz kartę graficzną gtx750ti taką jak w podpisie ? Czy działasz na integrze bo jednak minusem xeona jest brak integry . Choć są wersje z integrą to trudno dostępne . Np e3 1245 v3 ma integrę , ale jest sporo droższy . Wtedy lepiej poszukać dodatkowej karty wydaje mi się ? Do takich zastosowań gt 1030 był by idealny , ale tańsza karta też załatwi sprawę .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Ja bym kupił 1230 v3 i do tego jakąś używaną grafikę za 100zł typu gt710 gt730  . Zamiast xeona 1220 z osobną grafiką kupujesz zwykłe i5 typu 4460 itp kosztują do 150 zł i mają grafikę . 

 

Tylko małe ale , wspominałeś o filmach 4k , a integry z tej generacji działają maksymalnie w fullhd na twojej płycie , więc taki gt710 i tak by był potrzebny . Używka 100 , nowy 180 . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...