Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam poszukuje laptopa do gier oraz czasami do obróbki graficznej i składania filmów chociaż głownie będzie służył do gier piszę do was ponieważ dzięki wam złożyłem dobrego PC i pomogliście mi jeszcze w doborze innych peryferiów więc mam do was zaufanie :)

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 7500zł

2) Laptop nowy/używany: Nowy

3) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): Koniecznie 17 cali

4) Główne zastosowanie: głównie gry ale tak jak napisałem wyżej nie tylko

5) Miejsce użytkowania: Głównie w domu lub na wyjazdach

6) Wymagania specjalne: Matowa matryca, wytrzymała obudowa  i najlepiej jeśli nie byłoby tych prześwietleń na czarnym tle,Dobre chłodzenie i wejście na karte SD

7) Osobiste preferencje:Zraziłem się do HP,Lenovo stoi pod wielki znakiem zapytania chociaż słyszałem że kuleje chłodzenie,Asusa mam aktualnie i nie narzekam,Acer nie wiem nigdy nie miałem do czynienia. Czytałem też że Hyperbooki są ok chociaż najlepiej jak ktoś się wypowie na temat tej marki

8) System operacyjny:bez systemu

9) Własna propozycja:Nie mam

 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Legiony od Lenovo, szczególnie w wersjach 17 calowych mają wydajne układy chłodzeń.

Na tę chwilę, jeżeli 17 to must have - wstrzymałbym się. Teraz na początku marca, wchodzą do sprzedaży lapki z 3060, a jeśli to ma być latop pod gry to na pewno zainteresowałbym się nowymi kartami. Na razie nie ma nic sensownego do polecenia. Z 17 są dostępne Gigabyte i MSI, ale no szczerze mówiąc, nie patrzyłbym na te modele. Głównie przez to, że nie należą one do najchłodniejszych i solidniejszych. Giga z tego co się orientuje, to ma takie same obudowy jak Hyperbooki i Clevo.

Jak dla mnie, przy tej kasie. Branie starych kart nie ma sensu.

Edytowane przez porcelanowy_janusz
Link to post
Share on other sites

Jakbyś się nie upierał przy 17' calach polecam Aorusa 15p. Do 8k nic lepszego nie kupisz. Jeśli mowa o Gigabyte G5 i G7 to obudowy clevo/tongfang. Aorusy i Aero to autorskie konstrukcje. 

 

aor.png

Edytowane przez seba84_2005
Link to post
Share on other sites

Hmm jednak dla mnie jedynym wyborem jest 17 cali ale nie powiem że spoko ten Aorus 15P , a orientujecie się może kiedy te nowe lapki wychodzą? Bo szukałem i nic nie znalazłem w kwestii daty jedynie że na początku marca.

A co powiecie na XMG albo czy miał ktoś tego Hyperbooka bo jakbym miał brać Hyperbooka to z zaawansowanym chłodzeniem jedynie ten czas dostawy mi nie pasuje za bardzo bo realizacja aż do 4 tygodni.

Link to post
Share on other sites

Lapki już są. Ciężko jest dostać, ale mi się udało wyrwać w x-komie Aorusa. XMG Neo w wersji 17 cali jest spoko, ale licz się z tym, że nie będzie cicho w grach ze względu na grafikę 140w. Wersja z 3060 ma 130w. Testowałem na swoim Aorusie vbios 140w od laptopa MSI GE76, który jest głośny i niestety mój Aorus też na tym biosie nie jest cichy, tak samo wgranie biosu na laptopy asusa nawet te 17' calowe powoduje spory wzrost prędkości wentylatorów. Chyba, że nie ma dla Ciebie znaczenia generowany hałas przez laptopa. 

 

Aorus na vbiosie 140w

https://postimg.cc/Kkk68Z0x

Edytowane przez seba84_2005
Link to post
Share on other sites

Patrząc na to co się wyprawia z tymi RTX-ami to myślę że póki wszystko się nie uspokoi to poniżej 9k nie kupię 17 cali z RTX 3060 mógłbym z RTX 2070 ale nie ma sensu pchać się w starszą architekturę.

 

EDIT:Złożyłem takiego HyperBooka i ten RTX 3060 ma 80w

 

 

 

preview.pdf

Edytowane przez Buryzenek1019
Link to post
Share on other sites

Hmm ten gigabyte wydaje się okej ale mam dwa zastrzeżenia:Głośność pracy i to że większość pisze że to jest kadłubek od clevo z kiepskim plastikiem a po drugie dostępność tego modelu jest kiepska a nie wiem czy już pisałem ale zależy mi na szybkiej dostawie ale patrząc na obecny rynek to kiepsko z tym :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...