Skocz do zawartości

Modem LTE z agregacją 3-4 pasm z jednym portem Ethernet, Nie router.


Recommended Posts

Pewnie znowu mi napiszecie użyj Google. Używam i najwidoczniej nie istnieje taki sprzęt, ale może wy coś wiecie i z czymś takim się spotkaliście.

 

Z ciekawości bardziej szukam Modem LTE z agregacją 3-4 pasm, który nie posiada Wi-Fi i ma tylko jeden port Ethernet. Czy takie coś istnieje na świecie czy tylko routery?

 

 

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites
  • Gość zmienił tytuł na Modem LTE z agregacją 3-4 pasm z jednym portem Ethernet, Nie router.
2 godziny temu, ZVS napisał:

szukam Modem LTE z agregacją 3-4 pasm, który nie posiada Wi-Fi

Nie potrafisz czytać, a podskakujesz. Pisze precyzyjnie, ale nie przeczytałeś. Przeczytałeś co chciałeś tylko i stukasz dalej posty. 

20 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Jeżeli to co nie odpowiada to nie ma takiego urządzenia.

Widzisz w pierwszym poście napisane "Pytam z ciekawości"?? Jak nie to twój problem, nie mój.

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Dalej piszecie o routerach z wbudowanym modemem 5g/LTE, a ja pytam czy istnieje sam modem LTE/5G bez wi-fi, z jednym wyjściem ethernet, czy tak jak z modemami samymi na USB tylko stare bez agregacji pasm?

Link to post
Share on other sites

te modele nie mają WI-FI (najwyżej do samej konfiguracji). i obsługują tryb bridge, bo rozumiem, że to jest ta różnica, o której myślisz. Czystego modemu bez routera nikt nie produkuje.

Edytowane przez Sharm
Link to post
Share on other sites

Wewnętrznych nie ma ;) 

 

Jak już marudzę ;) To warto wymieniać z Huawei B818 mając do nadajnika T-Mobile w lini prostej nie cały kilometr i widząc go przez okno na pietrze domu? Dodam, ze owy Huawei chodzi w trybie mostka z Synology MR2200. 

Link to post
Share on other sites

powiedziałbym, że jak to z LTE/5G każdy przypadek jest inny. Plus jest taki, że te modele są do montażu na zewnątrz, więc zawsze sygnał powinien być lepszy. Chyba, że masz jakieś fajne antenki. Z tego co pamiętam na antenach jest agregacja 2 pasm, więc tu byłby plus, bo wyrzucasz takie pudło na zewnątrz i masz agregacje 4 pasm. Trzeba by najlepiej przetestować jednostkowo niestety.

Link to post
Share on other sites

Tu: https://www.router-switch.com/huawei-5g-outdoor-cpe2-0.html

Są 3 urządzemoa, a ja chciałbym jeden na zewnątrz. A jeszcze spytam inaczej może lepiej i taniej czy istnieją anteny zewnętrzne z agregacją 3-4 pasm? Tak, żeby w taką antenę zainwestować trochę, powiesić, kabel do B818 i wtedy na pewno było by lepiej.

 

Obecnie mam takie parametry sygnału na B818:

 

 

Zrzut ekranu 2021-03-1 o 14.34.55.png

Link to post
Share on other sites

Nie, ten B818 to świetny sprzęt, agreguje 3 pasma. U sąsiada taki wisi. W połączeniu z antenami signaflex osiąga 250/50. W miejscu w którym mieszkam to rewelka ponieważ BTS-y są mocno obciążone.
Czy sprawdziłeś do którego bts łączy się ten Huawei?
Czy sprawdziłeś na btsearch jakie częstotliwości są dostępne na BTS-ie do którego chcesz się połączyć ?
Czy korzystałeś z aplikacji HManager do wyboru pasm w tym Huawei ?
 

No i najważniejsze, czy w tym Huawei jest oferta internet domowy 60Mbit od magentowego ?

Edytowane przez 8gwiazdek
Link to post
Share on other sites

Od konca :)

 

Tak jak w sygnaturce oferta :) Biznesowa, ale firmy nie ma została taryfa po cesji z firmy "Magenta Biznes Internet L" 

 

Sprawdzałem według BTSearch łączy się z tym co widzę z okna, nie cały kilometr w lini prostej.

 

Obsługuje ten nadajnik 2600, 2100, 1800 i 800Mhz

 

B818 agreguje 4 pasma cat 19 jak dobrze pamietam

 

W Manager nie używam bo nie mam smartfona z Androidem. Mam wszystko od Apple smartfon i Mac mini z M1 jak byś popatrzył w sygnaturkę to byś widział :P 

 

Przy niegdyś B525 bawiłem się GWManager i się uwalił router i co bym nie wybrał zawiesił się na amen na paśmie 800Mhz, żadne resety do ustawień fabrycznych nie pomagały, a nawet serwis, który stwierdził, ze uwaliłem ROM routera.

 

Osiągam na nim niezależnie od pory dnia i nocy z szybkich serwerów 6-8MB/s, a nawet momentami podskakuje do 12MB/s mimo limitu na prędkość do 60Mb/s.

Link to post
Share on other sites

Tak może on agregować 4 pasma masz racje.

 

Widziałem sygnaturkę, sam mam telefon z jabłkiem ale to mi nie przeszkadza żeby zabrać na chwilę dziecku telefon z androidem i odpalić HManagera. Bez tej apki to jak bez reki w przypadku Huaweia i LTE. Nie masz kontroli nad tym co robi router. Jest ona w 100% bezpieczna.
Parametry sygnału masz dobre a nawet bardzo dobre.

Morał z tego taki że albo router nie wiedzieć czemu zapina się tylko z jedną nośną albo masz  niski priorytet na BTS-ie

 

 

 

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Widziałem sygnaturkę, sam mam telefon z jabłkiem ale to mi nie przeszkadza żeby zabrać na chwilę dziecku telefon z androidem i odpalić HManagera.

Niestety dziecka tez nie mam :P Nie będę wydawać kasy po to aby odpalić HWManager na Androida :P 

 

48 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Morał z tego taki że albo router nie wiedzieć czemu zapina się tylko z jedną nośną albo masz  niski priorytet na BTS-ie

Możesz wytłumaczyć dokładniej bo pierwszy raz słyszę o jakimś priorytecie na BTS i ta jedna nośna. Nie znam się aż tak na tym :) 

 

Priorytetowo jak widzisz na zrzucie z parametrami sygnału zapina się na Band 7 czyli 2600Mhz. Czytałem, żeby agregować 4 pasma musi jako główne pasmo mieć 2600Mhz.

 

Wydaje mi się, ze zmiana routera mi na wzrost prędkości nic nie da bo w końcu mam na to limit maks 60Mbs, aczkolwiek jak wiadomo chip modemu chipowi nie równy. ZTE na Qualcommie, a Huawei na swoich pomysłach w całości.

Taki wynik SpeedTest Okna w tej chwili. 

Zrzut ekranu 2021-03-1 o 17.21.17.png

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Nośna czyli pasmo a na Twoje częstotliwość. Nie zawsze najwyższe pasmo jest najlepsze, tak samo jak to o najszerszym kanale. Im wyższa częstotliwość tym gorsza propagacja fali a im szerzy kanał tym większa wrażliwość na zakłócenia. Dla tego stosuje się między innymi agregację. 

Priorytet na BTS-ie to coś o czym się nie mówi a zwłaszcza u magentowych. To takie kategoryzowanie klientów. Plankton czyli stare oferty internet domowy bez limitów, klienci indywidualnie oraz klienci z najniższymi prędkościami mają najniższy priorytet czyli osiągają najmniejsze prędkości (mówiąc wprost są ostatnio do koryta :)).

Później są klienci firmowi kolejno według prędkości a na samym szczycie klienci korporacyjni.

 

Masz wszystko spod znaku jabłka (wiedząc ile to kosztuje) to chyba nie problem załatwić sobie skądś jakiś bieda telefon na androidzie. W obecnej sytuacji nawet nie masz jak sprawdzić jak połączenie będzie się zachowywać na innych częstotliwościach.

Link to post
Share on other sites

Czasem pokazuje Band 3 lub Band 20 i prędkości takie same.

Z tym Priorytetem na BTS-ie to nie czaiłem, że to o to chodzi. 

Czasem pokazuje Band 3 lub Band 20 i prędkości takie same.

Z tym Priorytetem na BTS-ie to nie czaiłem, że to o to chodzi. 

 

W HWMANAGER jak bym wybrał wszystkie dostępne 2600,2100, 1800 i 800Mhz to i tak dalej sam router sobie dobiera główne pasmo i agregacje. Na B525 sprawdzałem poszczególne pasma jeszcze jak na tym BTS-ie nie było 2600 i była masakra na wszystkich innych, chodzi mi o wybieranie pojedynczo pasm. To było z 2 lata temu. 

Czasem pokazuje Band 3 lub Band 20 i prędkości takie same.

Z tym Priorytetem na BTS-ie to nie czaiłem, że to o to chodzi. 

 

W HWMANAGER jak bym wybrał wszystkie dostępne 2600,2100, 1800 i 800Mhz to i tak dalej sam router sobie dobiera główne pasmo i agregacje. Na B525 sprawdzałem poszczególne pasma jeszcze jak na tym BTS-ie nie było 2600 i była masakra na wszystkich innych, chodzi mi o wybieranie pojedynczo pasm. To było z 2 lata temu. 

 

Kupować telefon dla jednej aplikacji to według mnie wywalanie kasy w błoto na maksa, nawet jakiejś używki. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...