Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema, posiadam płytkę MSI MPG Z390 Gaming PLUS, i5-9600kf, ram 16gb 3200mhz oraz rx 570 radeon arous 4gb. Podkecilem grafike zgodnie z poradnikami na yt, oraz procek w biosie do 5,0ghz z napieciem 1,350V, ram rowniez usatwilem w biosie na max (3200mhz). Temperatury jakie pokazuje podczas gry HWinfo to: procek od 42-72stopni, srednia 54 mniejwiecej. Grafika 52-74, srednia 61 mniej wiecej. MSI plyta: System 38-48stopni, CPU Socket 38-46 stopni, CPU core 42-67. Procek stale pracuej na 5,0ghz ( w windwos zmienilem z wysokiej wydajnosci na zrownowazony bo i tak nic nie daje w grach). Najwazniejsze jest to ze po OC procka w biosie PC pracuje stabilnie, zadnych blue screenow i nic podobnego. Pytanie orientacyjne do Was czy temp sa ok i czy moge podbic jeszcze GHZ albo Voltage w OC procka bo miedzy 4,6ghz a 5,0ghz FPS skoczyly nie zancznie. 

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

CS go to specyficzna gra , i tu OC i5 z RX 570 może mieć sens . 

W csie też mamy niższe temperatury , bo gra nie obciąża sprzętu w 100% z reguły . Zależy to oczywiście od konfiguracji . U mnie średnio 50-60% obciążenia mam proca i karty graficznej .

Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki, mam maly wentylatorek sillentium dodatkowy zeby tloczyl powietrze w strone grafiki. Jak mialem do podlaczonego przejsciowka do zasilacza wial moco, teraz podczas wymiany procka plyty ramu wpialem go do plyty glownej i wieje duzo slabiej, ma to logiczne wytlumaczenie? wpiac go z powrotem do zasilacza?

Link to post
Share on other sites

Z poziomu płyty możesz mieć sterowanie obrotami jeśli ten wiatrak jest w to wyposażony . Ja bym zmienił położenie tego wentylatora . Żeby wyciągał powietrze z obudowy , w środku taki nawiew na kartę wielkiego sensu nie ma .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...