Skocz do zawartości

Nowy router Wifi6 (ax) ASUS RT-AX58U vs... ?


Recommended Posts

Cześć, z racji faktu że większość sprzętu w domu obsługuje Wifi6 chcę wymienić router. (laptopy, telefony, pc) Poprzedni ma już 7 lat więc...

Szukam routera ax do ok ~800 zł, typowy xDSL który wykorzystam do rozesłania sygnału po całym domu. 

Szukając w sieci wpadłem na ASUS RT-AX58U, w testach wypada nieźle jednak czy w tej kwocie można kupić  coś lepszego? To inwestycja na kilka lat. 

Link to post
Share on other sites

Tez sie zastanawiam nad tym Asusem albo troche tanszym RT-AX 56U z racji tego ze poprzedni TPLink Archer ax 73 musialem zwrocic bo byl fabrycznie uszkodzony.

Te 2 Asusy roznia sie glownie tym ze drozszy AX58U ma czestotliwosc kanalu 160 Mhz ktory wykorzystuja najnowsze urzadzenia w standardzie wifi 6.

 

 

Link to post
Share on other sites

Tylko ze cena AX88u to okolice 1500zł

W cenie do 800zł mozna polecic jeszce AX58u. Osobiscie dzisiaj bede go testował bo dopiero co mi przyszedl i zobacyzmy czy wart jest swojej ceny i czy zastapi moj aktualny router ktory jest Huawei AX3 Pro Quad Core

Testowane urządzenie to AX58U z karta sieciowa TP-Link AX3000E. Odległość około 2-3 metrów od routera w pokoju obok.
Testowane na łączu 1gbit fiber Orange
router.pngok.pngfast.png

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Mam w domu ASUS RT-AX58U mogę powiedzieć jak to wygląda w porównaniu ax vs ac. Mieszkam w bloku w którym dookoła jest sporo (około 30) ruterów 2,4 i 5GHz wiele się nakłada na standardowych częstotliwościach. Wszystkie moje urządzenia pracujące na AX działają wyśmienicie, sygnał w całym domu się poprawił, wcześniej 5Ghz docierał losowo do urządzeń z AC a teraz urządzenia dostały nowe życie, nic się nie zrywa.

 

Podsumowując, standard AX jest odczuwalny natomiast urządzenia działające w AC/G/N działają o niebo stabilniej. Czy warto było wydać ponad 1k, uważam że w moim przypadku tak.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...