Skocz do zawartości

Duży Spadek fps w grze (cs go)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez marko22,

Recommended Posts

Gigabyte GA-B250M-DS3H Performance Results - UserBenchmark jeżeli otworzy się ten link czy ktoś może pomóc i zobaczyć czy po teście jest wszystko okej.

W czwartek po wymianie chłodzenia z boxowego na thermaltake włączyłem cs go również po nowo zainstalowanych sterownikach Karty Graf. 

Okazało sie ze wydajność spadła dramatycznie fps wachały sie 120-220 wcześniej było 260-320 fps.

Temperatury na HWinfo są wzorowe. Odinstalowywałem sterowniki programem DDU, instalowalem starsze, najnowsze i dalej bylo to samo a czasem gorzej.

Robilem też format komputera, wszystkie dyski zostały wyczyszczone ale i tak dalej jest to samo.

Edytowane przez SzymonR
Link to post
Share on other sites
  • SzymonR zmienił tytuł na Duży Spadek fps w grze (cs go)
  • Rozwiązanie

Nie gram w CS GO, nie za bardzo czaję ten efekt spadku FR, tylko czemu piszesz w kolejnym dziale o tym samym problemie? Liznąłem trochę informacji z netu i jakiś magik podaje instrukcję do wpisania w konsoli, aczkolwiek to nie jest remedium na stałe. Ogólnie ta gra ponoć cały czas się z tym boryka, i to od ładnych paru lat. Może mi ktoś mądry wytłumaczy - naprawdę widać różnicę w rozgrywce mając te 260-32- efpeesów a po chwili 120-220? Tu nie będzie mądrego raczej na tę przypadłość. Poszukaj na necie, jakie ludzie podają rozwiązania. Od wyłączania wszelkich programów działających w tle, do wspomnianej instrukcji w konsoli. Jak spadły fps po wymianie chłodzenia i  sterowników, a zrobiłeś prawie wsio, łącznie z formatem, to zainstaluj to, co było przed tą wymianą. Wrócisz niejako do stanu sprzed spadku. A jak dalej będzie to samo, to już pytanie do twórców, ewentualnie dostawcy internetu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wyciągnij tę 1x8GB.....ja nie wiem, w jakim trybie to teraz pracuje. Przy 2 kościach masz Dual Channel. Najwyższą możliwą wydajność podsystemu pamięci. Wsadź 1x4GB w DDR4_1, a drugą w DDR4_2. Albo 1 w DDR4_3, a drugą w DDR4_4. Oznaczenia masz na płycie i w instrukcji. I wtedy zrób test.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Teraz wydaje dobrze. Kwestia jeszcze, czy poinstalowałeś wszystkie sterowniki. Chipset, dźwięk, itp. Nie ma nieznanych urządzeń w menedżerze? W jakiej rozdzielczości grasz w tego CS? Full HD? Czy mniejszej? Ta karta ma tylko 4GB vram. Jak nie włączasz wodotrysków w grze, to raczej powinna być ok. I wszystko co powyżej 60fps/s jest ok. Przynajmniej takie jest moje zdanie. 

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

1440x1080

a jeszcze takie pytanie z tym jedym ramem to dokupic taki sam i dołożyć je do tych 2x4gb 

czy może włożyć 2x8 a te 2x4 wypiąć 

nie znam sie i nwm na co moge sobie pozwolic bo jezeli mam dokupic ten ram i np. wlozyc te 4 kostki i ma mi obciążyc karte graficzna 

to wole poczekać i kupic lepsza grafike

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj o jednym - najszybsza kość zawsze musi się dostosować do parametrów najwolniejszej. Każdy producent płyty głównej zaleca obsadzenie gniazd tymi samymi modułami. Ten Kingston jest minimalnie szybszy - CL14. GoodRam ma CL15. Kingston będzie pracował na prędkości GoodRam. Najlepiej sprzedaj wszystkie i kup 2x8GB o tych samych parametrach. Ram Ci nie obciąży grafiki. Skąd takie założenie? A skoro sam napisałeś, że się nie znasz, to wyjaśniam - pamięć ma duży wpływ (tak samo jak reszta podzespołów) na pracę całego komputera i w szczególności gier. Ale nie tylko. Grunt, aby wszystko było w miare dopasowane i jedno nie ciągnęło drugiego w dół.

Zmniejsz sobie rozdzielczość na Full HD i przetestuj tego CS. A na pewno odczujesz różnicę. Plus ustawienia grafiki w samej grze. Bo ja nie wiem, co tam masz. Im wyższe ustawienia jakości, tym zwiększają się wymagania co do GPU. Na razie przetestuj w konfiguracji 8GB ram. Jak nie chcesz sprzedawać, czy nie masz za bardzo jak się tego pozbyć, poszukaj drugich takich samych Kingstonów. I chcąc kupić lepszą grafikę (co na chwilę obecną jest praktycznie niewykonalne ;) , to weź pod uwagę, że zaraz będziesz musiał i procesor wymienić....i pewnie zasilacz....to transakcja wiązana :D 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...