Skocz do zawartości

Modernizacja obecnego zestawu


Recommended Posts

Witam serdecznie zastanawiam się nad modernizacja obecnego zestawu . Budżet jakim dysponuje to kwota plus minus 3 tys zl plus ewentualna kasa z odsprzedaży obecnych części. Nie upieram sie tylko i wyłącznie na nowych komponentach ;) aaaaaaaaaaaa i najważniejsze to  to ze obecnie nie posiadam obecnie GPU. Komputer służy mi do gier w rozdzielczości 1440p  ( tak jestem fanem granie na wysokich ustawieniach graficznych pomijając np mgłę na ultra)

 

Mój obecny zestaw to

 

Procesor:       :i7 9700k

Grafika           : BRAK choć skłaniam się minimum ku rx6800/rtx 3070 czy rx 6800xt/rtx3080  ( dopóki nie ma wersji TI)

Płyta Głowna : MSI Z370 SLI PLUS

RAM               : G-skill Tridentz 2x8GB  3000MHZ CL16

Zasilacz         : Seasonic Focus+Gold  750w fx full modular

Chłodzenie    : Cryorig H5 Ultimate

Obudowa      : Corsair Crystal Series 570X RGB Tempered Glass.

Monitor          : Acer Predator XB271HU 144/165mhz (Celuje w LG 27'' UltraGear 27GL850-B NanoIPS 144Hz 1ms G-Sync HDR10)

 

Obudowa posiada 4 wentylatorów. Trzy z  przodu i jeden z tyłu plus jeden góra.

Chłodzenie wodne np na góre obudowy jak najbardziej wchodzi w gre o ile to konieczne ;)

Nie jestem fanem OC .Nie bawie sie w to choć chce zmodernizować jednostkę na dobre 2/3 lata

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, kajtek. napisał:

No to póki co i tak chyba czekaj na nowe intele. Ogólnie CPU który masz spokojnie ogarnie 1440p i nie wiem czy miałbym parcie na jego zmianę

Hmmm jezeli przejde na nowe intele.. To która plyta bedzie sensowna? Msi tomahowk z490 ?. Ram zostawić? Nic nie zyskam przechodzac np na 3600 mhz? Nie kręciłem obecnych . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...