Skocz do zawartości

Wymiana pasty i termopadów na GTX 1070 MSI Gaming X


Recommended Posts

Cześć

Chcę wymieć pastę i termopady na swojej 4 letnie karcie graficznej GTX 1070 MSI Gaming.

Tylko nie wiem, jaka ma być to najlepiej pasta i jakie termopady jakie szerokości itp .Żeby nie było zdziwienie ja ją rozkręce :)

 

Macie jakieś przykłady najlepiej z allegro

 

 

Link to post
Share on other sites

Pasta, którą mogę sam polecić to Grizzly Kryonaut. Co do thermopadów to zapewnie będą tam różne grubości zastosowane - na VRAM zapewne 0.5mm a na resztę 1.0mm, 1.5mm lub nawet 2.0mm, także warto by mieć je wszystkie lub w ostateczności najpierw wymienić pastę, pomierzyć thermopady, zakupić odpowiednie grubości, ponownie sobie kartę rozebrać i je zamontować. Co do samych thermopadów to na moje potrzeby zakupiłem sobie komplet wszystkich grubości z Gelid'a GC-Extreme: 

 

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-chlodzenie-i-tuning-260015?string=thermopad%20gelid&bmatch=cl-e2101-d3685-c3683-ele-1-2-0218&order=d

 

Nie wiem tylko czy Tobie będzie się kalkulować zakup takiego "kompletu" na 1 kartę. Na papierze mają niezłe parametry i po wymianie na różnych kartach graficznych nie narzekam na jakość :). Z tego co widzę są też GP-Ultimate (teoretycznie lepsze ale i droższe). Podobnie Grizzly ma też swoje thermopady. Oczywiście są też tańsze i gorsze parametrami więc do wyboru, do koloru.

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites

Z filmików na YT widać, że najprawdopodobniej są to 0.5, 1.0 i 2.0, także prawie komplet niestety. Generalnie "odkurz" kartę i wymień pastę, co powinno już sporo dać w kwestii temperatur - przy okazji sprawdzisz jakie są to thermopady i gdyby się okazało to konieczne, to w przyszłości sobie wymienisz choć zwykle nie jest to aż tak konieczne.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź najpierw jak napisał RalfNwn, czy karta wymaga wymiany termopadów - odkręć kilka śrubek i wyczyść radiator oraz wentyle (bez zdejmowania raidatora z PCB). Złóż całość  i sprawdź w jakimś teście, jakie temperatury raportuje karta po 15 minutach obciążeni (osobiście korzystam z FurMark'a). Następnie porównaj to z wynikami innych dla tego konkretnie modelu  (np. z recenzji) oraz specyfikacją i zdecyduj czy wymiana ma sens. Inna sprawa że lepiej w takich przypadkach się za taką operację nie brać samemu -  poszukać dobrego serwisu i daj komuś do zrobienia, taniej wyjdzie niż zakup innej karty, a i materiały może mieć lepsze niż ty i nie robi tego pierwszy raz....

Edytowane przez xernos2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...