Skocz do zawartości

Płyta z nowym chipsetem B550


Recommended Posts

Witam was,

potrzebowałbym małej porady, muszę przesiąść się na coś innego z racji że moja płyta generuje mi zwiechy kompa, wysyłam na gwarancję ale raczej chcę się przesiąść na coś innego. I tutaj moje pytanie jak wypada chipset B550 oraz jak obecnie ma się firma Asus'a ? Z asusem zatrzymałem się kilka lat temu jak mieli dość duże problemy z wadliwym sprzętem. Rozważam dwie opcje Asus i MSI, od gigabyte chciałbym odejść ponieważ linia aorus według mnie jest nietrafiona, mają beznadziejny soft do podświetlenia i ciągle się krzaczy przy każdym włączeniu kompa.

Byłbym wdzięczny za małe podpowiedzi :)

Procek AMD Ryzen 3600, RAM 32GB 2933mhz

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, sznib napisał:

Patrz na konkretny model, nie na firmę. Każdej firmie zdarza się wypuścić dobre produkty, jak i padaki.


obecna specyfikacja:
Gigabyte B450 Aoruse Elite
AMD Ryzen 3600
NZXT Kraken
RAM 32GB Kingstone hyperX predator 2933mhz
RTX 2070 Tri Frozr
Creative AE-5plus

Patrzę na te:
Asus ROG STRIX B550-A GAMING
- MSI MAG B550 TOMAHAWK
- MSI MPG B550 GAMING PLUS

w razie wypadku ram też mogę wymienić

Edytowane przez angelboy
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, angelboy napisał:

muszę przesiąść się na coś innego z racji że moja płyta generuje mi zwiechy kompa

Próbowałeś to jakoś diagnozować?. Może prosty update BIOS czy sterowników płyty głównej by pomógł.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, chrisplbw napisał:

Próbowałeś to jakoś diagnozować?. Może prosty update BIOS czy sterowników płyty głównej by pomógł.

 

tak robiłem już wszystko, wkurza mnie też to że soft od oświetlenia prawie zawsze się wykrzacza i muszę ustawiać od nowa, oprócz tego update wszystkiego też nie pomaga.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, chrisplbw napisał:

Z RGB Fusion też miałem jaja :). Czasem wystarczy dobrać odpowiednią wersję -parę dni temu pewien użytkownik sam w ten sposób znalazł rozwiązanie problemu.

Jak masz GPU też od Gigabyte'a, to najlepiej kombo z Aorus Engine (ze strony karty).


GPU nie ma podświetlenia :) 

a co myślisz o Asusie którego wymieniłem ???

Link to post
Share on other sites

B550 Tomahawk tj jedna z najlepszych dostępnych płyt pod AM4. Wykonanie, sekcja zasilania, wyposażenie, pasywnie chłodzony chipset (!) - deklasuje praktycznie połowę X570, które są dwa (trzy?) razy droższe. Mam, polecam. 

 

Sensowna alternatywa to Mortar, jeżeli mATX to nie problem. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Rebelmind napisał:

B550 Tomahawk tj jedna z najlepszych dostępnych płyt pod AM4. Wykonanie, sekcja zasilania, wyposażenie, pasywnie chłodzony chipset (!) - deklasuje praktycznie połowę X570, które są dwa (trzy?) razy droższe. Mam, polecam. 

 

Sensowna alternatywa to Mortar, jeżeli mATX to nie problem. 

 

o tym że MSI to dobra firma to wiem :) a masz jakieś info jak obecnie wypada ASUS ? no chyba że jednak Gigabyte też daje radę :)

Link to post
Share on other sites

Przesiadłem się z Asusa X570-P Prime na Tomahawka, wcześniej był u mnie Asus Crosshair Vii Hero i Asus X470-F Strix. Powiem Ci, że obecny Tomahawk w niczym nie ustępował pod względem wykonania i wyposażenia do topowego Asusa (C7h) - co więcej, msi daje o wiele lepsze wsparcie dla swoich płyt średnio-segmentowych niż Asus do jeszcze niedawnego Topa.

 

Gdybym miał rozważyć Asusa to B550 TUF wygląda ok. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...