Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć i czołem. 
 

Przysłali mi nowy monitor. Podłączyłem, odpaliłem i niestety jestem poirytowany. Z włączoną dosyć mocną lampką w pokoju, podczas oglądania filmu czy grania, na dosyć ciemnym, ale nie czarnym tle, widać „krwawienie”. Najbardziej przeszkadza to po prawej na dole - kawałek od krawędzi. Jak myślicie, zwracać?

321C6D09-5A3A-4E44-946E-8DFF7358922B.jpeg

04D71452-C14B-4C51-A125-CA89F55E2635.jpeg

Link to post
Share on other sites

Teraz to już chyba staje się standardem. Zwłaszcza przy tych większych rozmiarów monitorach :/

Przy normalnym użytkowania, bez takich ciemnych teł, chyba nie będzie najgorzej.

Co to za model?

Link to post
Share on other sites

Jest to AOC Q34E2A. Budżetowy model, wiem, ale przeszedłem już przez dwa AOC z IPS i mogę stwierdzić, że tamte były idealne. Jeden nadal mam (MyPlay I2757FM) i jak się zdenerwuje to sobie go zatrzymam. 
 

@sznibJaśność między 40%-100%. Widać cały czas. Wygrzeje go kilkanaście godzin, może będzie lepiej.


@Michał1989 U mnie nóweczka.

 

Ech. Kiedyś to były czasy. Teraz już nie ma czasów.

Link to post
Share on other sites

No, przy jasności podchodzącej pod 100% to BLB na każdym monitorze będzie widać. Taka technologia. Ja mam ustawione na 3% i jest ok (ale monitor ma 400cd/m²), BLB niewidoczny. Na 100% za to daje po oczach, dlatego uważam że HDR w monitorach IPS to nie nadający się do niczego ficzer.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam taniego Acera VA i BLB też jest spore. Powiedziałbym nawet że na poprzednim IPS od Samsunga było mniejsze. Nie ma reguły, albo zwracasz dopóki trafisz na satysfakcjonujący albo musisz nauczyć się z tym żyć. Ledy przyklejone z tyłu monitora lekko niwelują ten efekt.

Link to post
Share on other sites

Na Hardware Unboxed gościu z wąsem od testowania monitorów stwierdził, że testuje monitory po 14 dniach używania, tak samo producenci zalecają przynajmniej taki okres, matryce podobno po składowaniu muszą popracować, i wszystkie parametry na początku są gorsze. Gorzej że w Polsce przeważnie jest 14 dni na zwrot:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...